میمون فیلیپینی عامل حادثه تنگه هرمز

1. پنتاگون: "ميمون فيليپيني عامل ارسال پيام به ناوهاي امريکايي مبني بر اين که به‌زودي منفجر مي‌شويد، بوده است."

وزارت جنگ امريکا بعد از يک هفته، علت دروغ‌پردازي‌هاي رسانه‌هاي امريکايي عليه يک قايق دو متري ايراني را کشف کرد و گناه را به گردن يک ميمون بي‌زبان انداخت. به گزارش خبرگزاري‌ها به گفته پنتاگون اين ميمون که هر از گاهي با بي‌سيم سرقت کرده خود بازي بازي مي‌کند و زبان انگليسي را هم از رفیقش که يک دريادار امريکايي است فراگرفته است هر از گاهي با هدف سرگرمي، نيروي دريايي امريکا مستقر در خليج فارس را دست مي‌اندازد و مايه تفريح خود و خانواده‌اش را فراهم مي‌کند. وزارت جنگ امريکا بيست ميليون دلار براي سر اين ميمون تروريست و خشن جايزه تعيين کرده است. گفتني است قبلاً نيز بارها ميمون مذکور اين ارتش را سنگ روي يخ کرده و جملات زير را براي ناوگان دريايي شان ارسال کرده و منجر به آماده باش کليه نيروهاي مستقر در منطقه و پرتاب صدها بمب ليزري بي‌هدف شده است:
- هي جورج! زیپ شلوارتو بکش بالا تا منفجر نشدي.
- اون نارگيل که بالاي درخت اون جزيره مي‌بينيد، يک گلوله توپ هسته‌اي است که آماده هدف قراردادن ناو شماست؛ فقط 20 ثانيه فرصت داريد.
- خطاب به سرنشينان زيردريايي آبراهام لينکلن: زيردريايي آتيش گرفته زودتر در رو باز کنيد بريد بيرون.
2- شکنجه از نوع ريختن آب روي سر و احساس غرق شدگي از امروز در سازمان سيا ممنوع است. بنابراين گزارش، بعد از به کاربردن اين نوع شکنجه از جنگ جهاني دوم تا حالا، سازمان جاسوسي امريکا به اين نتيجه رسيده که اين نوع شکنجه آزاردهنده است و بايد ممنوع شود. گفتني است شکنجه‌هايي از قبيل شوک الکتريکي، آويزان کردن از سقف، عريان کردن، سگ‌ها را به جان متهم انداختن، اجازه ندادن براي اجابت مزاج و غيره از شکنجه‌هايي است که هنوز آزاردهندگي آنها اثبات نشده و بنابراين در زندان هاي مخفي امريکا از جمله گوانتانامو مثل ريگ موجود است و به کار مي‌رود.
3- پليس امنيت اخلاقي ناجا: براي جلوگيري از راهبندان و ترافيك، حمل هرگونه عَلم در مراسم عزاداري در ايام محرم محدوديت دارد و بعد از محرم ممنوع است. آگاهان پيشنهاد مي‌کنند حالا که با خرافات درافتاده‌ايد با موارد ذيل هم مقابله نماييد که به شدت ثواب دارد:
- بالا و پايين پريدن در عزاداري حضرت اباعبدالله (ع) چه يک سانت چه صد سانت؛
- قلاده بستن بر گردن و وهن انسانيت به بهانه عزاداري؛
- تقليد از شادمهر و اندي و سندي و ساير برجستگان پاپ لوس آنجلس با هدف گرم‌کردن مجلس و کشاندن اون وري ها به اين ور؛
- استفاده از ژل بيش از حد مو براي براق شدن سر و نوراني شدن عزاداري؛
- درج نام مداحان و ذاکران با فونت درشت و برجسته و در حاشيه آوردن نام سخنرانان و حالا اگه هم نشد نشد و سخنران کيلويي چند؟
- اقامه عزاداري تا خروس خوان و قضاشدن نماز صبح و ظهر و عصر و مغرب و عشا؛
- خواندن اشعار قربون اون چشاي سياهت و اون بازوي بادي بيلدينگت و اون سيبيل مرگ من مکشت و اون فر موي صیادت و ...
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ روز ٢٦ دی ۱۳۸٦
تگ ها :

طلاق فله‌ای عروسان بن لادن

    1- این بوش سفیه که زمان زیادی به کم شدن شرش از سر مردم دنیا باقی نمانده این روزها خیلی خبرساز است. منجمله در سفر به فلسطین اشغالی در حال تمجید از اولمرت بوده که کاغذی از جانب رایس به او می رسد که غلط زیادی بس است. بوش هم نه گذاشته نه ورداشته، کاغذ را درسته برای حضار خوانده و مجلس را از خنده حضار و بلاهت خود آکنده کرده. بی خود نیست که می گویند همواره دنیا را یک مشت احمق می چرخانند. از سوی دیگر خبر رسید حاکمان پهناور عرب ( از ناحیه طول و عرض ) در بحرین و امارات، بوش را با جوایز میلیاردی خود نواختند تا حلقه سفهای عالم کامل شود. در یکی از این کشورها به بوش یک شاهین وحشی داده اند تا اگر رایس زیادی دخالت کرد به شاهین بفرماید که ترتیب او را بدهد. جالب این جاست که مشکل عمده ما با شیوخ برجسته! خلیج فارس با همین دوتا کشور بحرین و امارات است.

     ۲- ۲۱هزار نفر از صهیونیست ها برای فرار از بدشانسی اسم خود را تغییر دادند. به گزارش خبرگزاری ها این عده که با خرافات، پیوند کوالانسی دارند در حال تقسیم میتوز بودند که ناگهان اسم خود را عوض کرده و از تقسیم شدن خود جلوگیری نمودند. خبرها حاکیست خرافه و اباطیل، بدجوری دهان صهیونیست ها را دفرمه نموده و بعد از پناه بردن به دیوار ندبه و حفر تونل زیر مسجدالاقصی و بلند کردن موهای خود تا روی زمین و از آن جا تا جوق آب و به سرگذاشتن کلاه های طویل برای دورکردن شیطان، این آخرین اعتقاد راسخی است که به اعتقادات سترگ آنان اضافه شده.

     3- پسر بن لادن، تروریست معروف و دست پرورده امریکا و خورنده نمک و شکننده نمکدان یعنی کوبنده هواپیما به برج های دوقلوی امریکا، برای زندگی در انگلیس دچار مشکل شده است. وی که تعداد همسرانش را به درستی به خاطر ندارد به خاطر همین چندهمسری به بریتانیا ممنوع الورود شده و به وی گفته اند برای ورود می بایست یکی دوجین از همسرانش را طلاق دهد چراکه طبق قوانین آنجا داشتن بیش از یک همسر قانونی نیست. گزارش ها حاکیست عمر ابن ابن لادن آل سعود هم با توجه به نداشتن آمار همسران، یک آگهی در روزنامه ها داده که هرکسی همسر او به شمار می رود به دادگاه مربوطه مراجعه کند و طلاق خود را اخذ نماید. در این آگهی آمده است برای جلوگیری از ازدحام، همسران سیاه پوست روزهای زوج و همسران روشن پوست روزهای فرد و دورگه ها روزهای جمعه مراجعه کنند.

      ۴- مشاور محيط زيست شهردار تهران اعلام كرد: تنفس در هواي تهران معادل کشيدن 5 نخ سيگار است. کارشناسان می گویند با این حساب اگر سیگاریان محترم به جای استعمال دخانیات روزانه 4 دقیقه ضمن پیاده روی، تنفس عمیق بکشند سالیانه 180 هزار تومان به اقتصاد ورشکسته خانواده کمک خواهند کرد. کارشناسان اضافه می کنند اگر این مقدار تنفس عمیق، به روزانه یک ساعت برسد ضمن این که شخص سیگاری توپ توپ خواهد شد خانواده قدرت پس انداز هم خواهد داشت اما حیف که این ثروت هنگفت به ورثه خواهد رسید چراکه سر سال نشده شخص سیگاری ای وجود نخواهد داشت. رحم الله من یقرأ...

     ۵- یک جریان چهارمی در حال ظهور در میان مدعیان اصلاحات است. به گزارش خبرنگار ما قبلاً سه جریان که هر کدام مدعی راهبری اصلاحات بودند ظهور کرده بود که با اضافه شدن این جریان چهارم تعداد لیدرهای این جریان به چهار نفر، تعداد سرلیست ها به شانزده نفر، تعداد تئوریسین ها به 64 نفر و تعداد کاندیداهای مجلس هشتم به 256 نفر خواهد رسید. گفتنی است حوزه انتخابیه تهران به 30 نفر نماینده احتیاج دارد.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ٢٥ دی ۱۳۸٦
تگ ها :

بایسته‌های قمه‌زنی

    1- خب بحمدالله ثبت‌نام نامزدهای نمایندگی مجلس شورا هم به پایان رسید و برخی از پیرپاتال‌های فرسوده‌ای که نه ملی‌اند نه مذهبی - چراکه از ملی بودن فقط یک سمعک ایرانی دارند و از مذهبی بودن یک اسم تقی و حسن - هم نام‌نویسی کردند. گزارش‌ها حاکی‌ست این جماعت پیش از این، انتخابات را فرمایشی خوانده بودند اما در روزهای اخیر با تعویض سمعک و عینک ته استکانی خود نظرشان تغییر یافت و تصمیم گرفتند در انتخابات شرکت کنند حتی اگر صلاحیت‌شان احراز نشود.

     2- این سیاست بی‌پدرومادر به مداحی‌ها هم راه یافته و به زودی شاهد برگزاری یک انتخابات مستقل برای تأسیس مجلس مداحان و انتخابات هیأت مدیره و انتخاب مدیرعامل و بازرس و منشی‌های مربوطه خواهیم بود. بدیهی‌ست هدف از تشکیل چنین مجلسی که قطعاً موازی مجلس بهارستان نخواهد بود وضع قوانین کاردرست در باب سخنرانی‌های آتشین سیاسی و طرز تهیه صدای شیش‌دانگ و نحوه شورگرفتن و اظهارنظر در مورد فعالیت‌های عمرانی شهرداری و دسته‌جات سیاسی و این که کدام دسته حق دارد فعالیت کند و کدام دسته گوربه‌گور شده حق ندارد و سایر موارد مبتلابه جامعه خواهد بود. واضح و مبرهن است که پس از تشکیل این مجلس پرشور، نیازی به فعالیت قوای محترم مجریه، مقننه و خیلی محترم قضاییه نخواهد بود.

     3- امسال نیز قرار است عده‌ای از عزاداران مخلص و ناب جهت تقرب هر چه بیشتر به بارگاه حق‌تعالی و اثبات وفاداری و اخلاص و بی‌شائبه بودن عزاداری‌هایشان به طور دسته‌جمعی قمه بزنند و خود را حتی‌الامکان هلاک نمایند. در این راستا اعلام شد رعایت موارد ذیل در امر شریف قمه زنی، درجه خلوص و اعتبار آن را بالاتر خواهد برد:

 - طول هر قمه و دشنه مورد استفاده، از یک متر کوتاه‌تر نباشد. قمه های کوتاه سابق از مد افتاده و تقرب ناچیزی در پی دارد.

 - لازم است قمه‌ها دولبه باشد و هریک از لبه‌های آن با دقت و با سنگ برقی کاملاً تیز شده باشد. به قمه‌های کند ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 - شمشیر از هر نوع، جایگزین مناسبی برای قمه و بلامانع است.

 - به‌هیچ‌وجه محل استعمال قمه نباید ضدعفونی گردد. در این راستا لازم است از دو هفته قبل از روز موعود، از حمام‌گرفتن به شدت پرهیز شود.

 - با واردکردن هر یک میلی‌متر جراحت به سروصورت، یک گام به بهشت نزدیک می‌شوید. بدیهی است ایراد جراحتی که منجر به فوت شود انسان را یکراست و بدون حساب و کتاب به بهشت رهنمون خواهد کرد. در این راستا با مأموران حراست بهشت مذاکراتی انجام گرفته است.

 - پس از ایراد ضرب و جرح، خونریزی نباید با هیچ وسیله‌ای بند بیاید. به یاد داشته باشید که استفاده از گازاستریل، آتش دوزخ را به همراه خواهد داشت.

 - پس از استعمال قمه، هرگونه مراجعه به درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها ممنوع است و ارزش کل عمل را حبط خواهد کرد. در این راستا مطالعه فتوای مفتیان مروج قمه‌زنی به‌شدت توصیه می‌گردد.

 - مبالغه در ضرب و جرح و خون‌ریزی، به‌هنگام حضور خبرنگاران خارجی به‌ویژه آبجی کریستین امان‌پور ضروری‌ست. در این راستا گرفتن فیلم توسط خود عزاداران و منتشرکردن آن در سایت یوتیوب به منزله باقیات‌الصالحاتی برای عزاداران خواهد بود.

  - حتی‌الامکان موهای سر از بیخ کوتاه شود تا مردم نتیجه عمل را بهتر ببینند. در این مورد بالخصوص ریا اساساً بی‌معناست و برای مشهود بودن بیشتر، پایین‌آوردن سر هنگام سلام علیک لازم است.

     4- به گزارش خبرگزاری‌ها دوباره دارند در انتخابات امریکا تقلب می‌کنند و آرای اوبامای سیاه پوست کنیایی‌الاصل مخالف بوش را به حساب هیلاری کلینتون ( هووی مونیکای ذلیل مرده ) گذاشته‌اند. آگاهان می‌گویند تقلب در انتخابات امریکا که از زمان بوش آغاز شد اکنون به یک سنت تبدیل شده و می‌رود که صورت قانونی به خود بگیرد. در این راستا احتمال می‌رود جرج بوش، طرحی را برای قانونی کردن تقلب در انتخابات ریاست جمهوری به مجلس نمایندگان ارائه کند و برای تصویب هر چه زودتر دم سناتورهای سنا را هم ببیند.

     5- بخشی از علل جدایی نیکولای سارکوزی رییس جمهور سربه‌هوای فرانسه از همسرش توسط همسر سابق وی تشریح شد. وی با آرزوی نفله‌شدن برای شوهر سابقش وی را خسیس و هوس‌ران خواند که هیچ توجهی به بچه‌هایش ندارد. آگاهان می‌گویند اینها رو که می‌دونستیم چیز جدیدی نبود؟

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز ٢٢ دی ۱۳۸٦
تگ ها :

قيمت طلا و وقوع قيامت کبری

ایضاح قبل‌التحریر: عنقریب نثر قجری ما رجعت می‌نماید؛ سینه چاک ندهید و حلم بورزيد بعون الله. تحريرهاي سخيف ذيل، مربوط دارد به كاغذهايي كه از بابت « برنانيوز » قلمي مي‌نماييم و اگر چنان‌چه به نثر محيرالعقول خودمان بنگاريم شباب نورس قاري آن خبرگزاري دچار شائبه ذهن خواهند گرديد.
۱- يکي از زنان مصري (غير از آنهايي که در مراسم بريدن دست هنگام ديدن حضرت يوسف شرکت داشتند) با دریافت پيامکي از سوي شوهرش که در آن گفته بود زندگي ما به سرانجام رسيده است به دادگاه مراجعه و درخواست طلاق داد. آگاهان امور خانواده مي‌گويند اگر قرار بود با هر پيامک مشکوک همسر، تصميم سرنوشت‌سازي براي خاتمه زندگي مشترک گرفته شود تاکنون ميليون‌ها زوج در ايران، صدها زوج در اروپا و ده‌ها زوج در امريکا از هم مفارقت کرده بودند. ( آمار بر اساس ميزان استفاده از پيامک استخراج شده است) آگاهان اضافه مي‌کنند بانوان محترمه در اين موارد بايد حداقل يک‌درصد احتمال بدهند که همسرشان قصد داشته پيامک را براي شخص ذليل مرده ديگري ارسال و به زندگي با او خاتمه دهد ولي از قضا به گوشي اين يکي ارسال شده است و بنابراين خيلي زود به دادگاه مراجعه ننمايند.
۲- برف دليل تأخير در آغاز جلسه علني مجلس شد. آقاي باهنر با اشاره به اين مطلب هيچ‌گونه اشاره‌اي به علت تأخير آغاز جلسات مجلس در ايامي که برق آفتاب به وسط فرق مشعشع نمايندگان مي‌افتد و بازتاب مي‌يابد، نکرد.
۳- اجراي طرح مديريت خوراک دان در 200 مرغداري تهران تشريح شد. در راستاي تشريح اين طرح خطير و سرنوشت‌ساز اعلام شد طرح‌هاي ذيل نيز در اداره کل امور تغذيه، بهداشت و واکسيناسيون ماکيان اهلي تحت مديريت بخش موجودات زنده معاونت امور غير دام وزارت جهاد کشاورزي اجرا خواهد شد:
- طرح مديريت بهبود تغذيه جوجه‌هاي يک روزه مؤنث نژاد استراليايي و غني‌سازي آن با استخوان کله گوسفند مازندران و گاو هلشتاين، طبخ شده در کله‌پزي‌هاي شرق جواديه.
- طرح مديريت بازسازي و بهداشتي کردن ظروف آب جوجه‌هاي مذکر تازه بالغ ولي عفيف و بااخلاق خروسداري‌هاي آذربايجان شرقي مقيم مرکز.
- طرح مديريت اصلاح نژاد مرغ هاي ضعيفه دو روز يک تخم کن به نژاد مرغ‌هاي هر روز ده تخم دوزرده‌کن عفيف و اصيل ايراني.
۴- معاون وزير نيرو: طرح انتقال آب ايران به کويت با سفر رييس جمهور از رکود خارج شد. آگاهان پيشنهاد مي‌کنند با توجه به ثروتمند بودن کويت و اظهارنظرهاي غيرمسوولانه برخي جرايد آن کشور عليه ايران هر بطري آب اصفهان که مخلوط با گچ و ساير املاح است با يک بشکه نفت پالايش شده و آماده استفاده به اضافه ده کيلو خرماي پاستوريزه و يک بسته توتون مرغوب سرگيجه‌آور عربي و ده نفر شتر ماده بچه‌زاي اصيل و پنجاه عباي بافته شده از پشم شتر بيابان مبادله شود.
۵- مونوسيت‌هاي حاوي نانوذرات طلا در درمان سرطان موثر است. آگاهان با توجه به قيمت نجومي طلا که برابر پول خون پدر صمصام‌السلطنة است به آن دسته از بيماراني که منتظر مونوسيت‌هاي حاوي نانوذرات طلا نشسته‌اند تا سرطانشان درمان شود پيشنهاد مي‌کنند وقت خود را بيهوده تلف نکنند و هرچه زودتر خود را آماده ملاقات با حضرت عزراييل نمايند چرا که قيمت طلا شاید در نيمه دوم عمر آن جهاني و کمي مانده به برپايي قيامت و پايين افتادن خورشيد و ستارگان رو به کاهش گذارد.
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٤:۳٩ ‎ب.ظ روز ۱۸ دی ۱۳۸٦
تگ ها :

کامران نجف زاده متهم آسيب به سطل‌هاي زباله شهرداري

۱- شهردار تهران: صداوسيما مسئول از بين رفتن سطل‌هاي زباله است. با عنايت به اين خبر به نظر مي‌رسد متهمان اصلي چنين خرابکاری‌ای به شرح ذيل باشند:

الف- سازندگان برنامه فيتيله جمعه تعطيله به ويژه بخش ويژه پاتينگا که با رواج غارنشيني و زندگي بدوي باعث مي‌شوند شهروندان محترم سطل‌هاي زباله را از بين ببرند و آشغال هايشان را در خيابان رها سازند.
ب- سازندگان انيميشن‌هاي تبليغي که با طرح موضوع بيرون بردن زباله‌ها رأس ساعت 9 شب باعث مي‌شوند گربه‌سانان از موضوع باخبر شده در فاصله بين ساعت 9 تا رسيدن ماشين‌هاي حمل زباله، به سر کوچه ها هجوم برده سطل هاي زباله را معدوم نمايند.
ج- سازندگان و عوامل کارشکن برنامه طنز موهن چارخانه که با تبليغ زن سالاري شديد، مردان را مجبور مي‌سازند با نهايت زن‌ذليلي زباله ها را شخصاً به بيرون منتقل کرده و از شدت خشم، پلاستيک هاي زباله را به درون سطل‌هاي عزيز زباله پرتاب کرده آنها را مجروح سازند.
د- تهيه کنندگان برنامه خبر بيست و سي به ويژه کامران نجف زاده معلوم الحال که در تيتراژ، ساعت مچي‌اش هشت و نيم را نشان مي دهد باعث مي‌شوند تا اراذل و اوباش رأس ساعت هشت و نيم که خيابان ها خلوت مي شود، مبادرت به شکستن سطل هاي زباله کنند. گفتني است شکايتي بدين منظور تسليم مراجع قضايي شده است.
ه- ساير عواملي که در صدا و سيما باعث معدوم شدن سطل هاي شهرداري مي شوند در بيانيه ‌هاي بعدي محضر شهروندان شريف افشا خواهند شد.
2- خبر: ديپلماسي خودرو بين ايران و مصر به رابطه سياسي منجر مي‌شود.
شرح خبر: يک ديپلمات مصري که سي سال است هنگامي که ديپلمات ايراني را در خيابان‌هاي نيويورک مي‌بيند آن طرف خيابان را نگاه مي کند اخيراً به بهانه‌اي لاستيک خودرو خود را سوراخ کرده و آن‌گاه يک سيگار برگ درآورده مشغول استعمال آن مي‌شود تا ديپلمات ايراني از راه برسد و از او استمداد مي‌کند که آره به جان عمه‌ام «سيارتي پنچر». ديپلمات ايراني هم از خدا خواسته جک و زاپاس خود را درآورده با عشق تقديم مي‌کند: « اخوي تفضّل اعني بفرما ». و نهايتاً ماچ و بوسه است که به سر و کله دو طرف نشسته، منجر به تقويت ديپلماسي دو کشور مي شود.  ظاهراْ پس از اين رخداد مهم قرار است ميان شير سنگي نصب شده در پل خواجوي اصفهان و مجسمه ابوالهول عقد خواهرخواندگي بخوانند ليکن بدين شرط که ابوالهول و آن شير سنگي را از جنس دوم فرض کنيم يعني ماده.
3- به سلامتي و دل خوش، پيام رسان ( مسنجر ) ايراني به بازار آمد و زين پس کاربران ايراني به ويژه نوگلان جوان مي‌توانند با فراغ بال و بدون نگراني از سوء استفاده ياهو و گوگل معلوم ‌الحال از آي‌دي‌هايشان و هم‌چنين وجود و ورود به اتاق هاي خبيث، به گفت و گو با هم قطاران خود بپردازند. لازم است دوستان چت ايراني اساساً شيوه گفت و گو و دوست‌يابي خود را بدين گونه تغيير دهند تا به فرهنگ و ادبيات ايراني نزديک‌تر باشد:
- در انتخاب آي‌دي، دقت لازم را معمول داريد و از انتخاب کلمات خفن و غيربومي همچون bepa_dadash ،c_cherik ،goosfandeh_sharlatan jilybily_2006 lllllbahalll ،lanat_be_eshghe_dorooghi جداً پرهيز نماييد.
- در ساعات نيمه شب که يک بچه مثبت بايد به يک خواب راحت برود، با چشمان پف و قرمز و چرت و خميازه مبادرت به چت ننماييد.
- از مسايل حاشيه‌اي بپرهيزيد و به سراغ اصل مطلب برويد تا اگر طرف حاليش نبود وقت‌تان هدر نرود.
- حتي‌الامکان فارسي تايپ نماييد و فارسي را پاس داريد.
- قرار مرار و اين چيزها جز براي مباحثه علمي ممنوع است. در صورت گذاشتن قرار، مکانتان پيشاپيش لو رفته است.
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ روز ٤ دی ۱۳۸٦
تگ ها :

طرح امنيه اجتماعيه در مملكت هولاند

    يكم- طرح امنية اجتماعيه كه در ايران واسطه نظميه اجرا شد و متاخراً سراغ الواح فشرده ضاله رفته، گوني‌گوني موقوف مي‌كنند در ممالك هولاند هم به اجرا درآمده است. شايع است ممالك هولاند مركز افساد در يوروپ بوده هر رقم خباثت در آنجا موجود، بسكه غوطه خورده‌اند در فساد، نادم بوده قصد كرده‌اند بساط را برچينند. في‌الحال در جرايد داخليه اين بحث جاريست كه چه رقم ارسي براي نسوان، تبرّج است. ليكن هر كه غرض نداشته باشد از اين ابحاث، دوري جسته، يك رقم ارسي عفيف به پا مي كند كه دل مرضاي اجتماع را نلرزاند؛ خلاص.
اين نسخه براي ممالك هولاند هم مجرب است.
    دويم- كونداليزا خاتون رايس بجهة تعطيل غوانتانامو از رعاياي عالم استمداد نمود. وي كه تمايل خود براي سفر به ايران و كره شماليه را نتوانسته كتمان كند و دلش براي ملاقات منوچهر ميرزا طپش مي‌نمايد افاضه ديگري نموده از اين قرار كه «بوش را به چشم شوي مي بينم.» عنقريب است اتفاقي كه شايسته حدوث نيست حادث شود.
    سيم- عانتوني بلر صدراعظم مستعفي بريطانيا، سلوك و مذهب خود را تعويض نمود. مشاراليه كه در جملگي جرايم بوش پنجاه پنجاه سهيم است به خيال اين كه خداي يك مذهب ديگر- خاكم به دهن- خداي ديگريست و به زعم بخشودگي كبائر خويش، كاتوليك شده بعيد نيست فردا به مسلك بوديسم درآمده، زلف خود را تراشيده، رداي طويل پوشيده، نعلين انگشتي به پا كرده، در مراسم جمعي عبادت بودائيان خود را هي تكان‌تكان بدهد ليكن دريغ از يك درجه تخفيف در آتشي كه في الحال او را احاطه كرده است: «و انّ جهنّم لمحيطة بالكافرين» يعني همين حاليه آتش محيط است. اين لام بر سر «محيطة » دال است بر فعليت احاطه.
    چهارم- بجهة ساپورت جنود امريكي در عراق يك محموله كلب وفادار به ايمپرياليزم وارد آن بلاد گرديد تا اگر لشكريان كفر نتوانستند، آن حيوانات پاچه رعاياي عراق را بگيرند. علي‌الظاهر ادوات مجهز جنگي، تكافوي اشغالگري و تبعات آن را نكرده از حيوانات استمداد كرده‌اند.
    پنجم- نيكولاي صاركوزي به نزد باباي اعظم نصاري رفته، يك دو جين «غلط كردم» ايراد كرده، باباي مذكور گوش وي را گرفته هي نصيحت كه بيا آدم شو. ظاهراً اين «غلط كردم» از آن «غلط كردم»هايي است كه آدم عزب و مجرد بدان اذعان مي كند ليكن به محض تجديد فراش و ايضاً ملاقات با رايس خاتون، عهد خود را به فراموشي مي‌سپارد.
    ششم- ولاديمير پوتين- كه نامش تداعي گر تبرّج است- يك رساله اندر فضيلت تعليم «جودو» (ورزشي كه با تعصب آن را استعمال مي‌كند) تحرير نموده است. شايسته است جناب پوتين تا تبديل به گيوه نشده يك رساله هم در باب فضيلت اكمال نيروگاه‌هاي ذره‌اي تحرير نموده به وزراي خود توصيه و تعليم بنمايد.
    هفتم- مديركل تفتيش و نظارت بر مجلس شورا، رئاسه جمهوري و امور خارجه سازمان تفتيش كل كشور منصوب گرديد بحمدالله. نظر به ضيق بودن دايره فعاليت سه محل مذكور يعني مجلس شورا، رئاسه جمهوري و امور خارجه، شايسته مي‌نمايد امور تفتيش و بازرسي از قوه محترمه قضاييه، شوراهاي محترم بلديه و بلديه‌ها، ستاد انتخابات وزارت داخليه، وزارت تعليم و تربية و يكي دو جاي ديگر نيز به مدير كل مذكور احاله شده تا مشاراليه با فراغ بال بيشتري وظيفه تفتيش دقيق از امور مملكت را به انجام رسانند.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ روز ٤ دی ۱۳۸٦
تگ ها :