صدور شعر از اهالی انگلیز

            یکم: « جان میجر » صدراعظم سابق بریطانیا اعلان داشت بعد از اتمام صدارت اعظمی و برای ممانعت از دپرس شدن قصه می‌گفته و شعر می‌سروده؛ خداوند قوت‌اش دهد. معلوم نیست اگر قرار است رؤسای بریطانی بعد از ترک صدارت شعر بگویند از چه روی « عانتونی بلر » که هنوز بر صدارت است سالیانی است به شعرگفتن اشتغال و اهتمام دارد.

            دویم: بحول و قوه الهی یکی دو جریده موقوفه سابق مجدداً نشر یافتند؛ خدا را شکر. زین پس احتمال می‌رود در هر ماه، یک‌دوجین گیس‌و‌گیس‌کشی، ده فقره ارسال قندان به سمت همدیگر، بیست فقره شکواییه، دو فقره ارسال سبد گل برای اعداء به جهت تنبیه شدن آنها، ده مورد برافراشتن زیرپیراهن خونین خلیفه، پنج مورد جنگ جمل و هکذا موارد دیگر حادث شود؛ خدا به خیر کند.

            سیم: از قرار مسموع برخی گفته‌اند « هاله خاتون » که فی‌الحال موقوف شده و جواب پس می‌دهد معمّر بوده، سنّی از او گذشته و لذا « نمّامی » از او بعید است؛ حبّذا بر این استدلال! برخی هم گفته‌اند اساساً ایشان « هاله » است و از « هاله » که وجود خارجی ندارد ابعد است که نمّامی بکند؛ به‌به به این استدلال! بعض رفقای سابق هم گفته‌اند ایشان تابعیت امریکی دارد و لذا ایرانی نیست و برای ملاقات عمه بنده به بلاد طهران تشریف آورده بوده است؛ وه چه استدلالی! فی‌الحال خبر می‌رسد استدلالات همچنان در حال صدور است...

            چهارم: نیکولای صارکوزی صدراعظم جدید افرنسیه که در رقابت‌های الکسیونی قول زهد و ورع و پارسایی و غمض عین از زخارف دنیا داده بود در معیت عیال و اطفال و اقوام و اعمام و خالات از سفر چند کرور تومانی با یک فقره سفینه معظم که فقط به قاعده هزار نفر عمله دارد رجعت نمودند و فی‌الحال چند روزی هم خستگی سفر بدر می‌نمایند؛ خدا قوت دهد.

            پنجم: این اعراب بادیه، چشم دیدن یک فقره دولت شیعی در بین خودشان را نداشته، به لطایف‌الحیل قصد اسقاط دولت حاکم در بین‌النهرین را داشته، لذا در محل اهرام ثلاثه مصر و به جهت تبرک در پایین پای رامسس دویم اجتماع و قهوه و انگور مصری میل نموده کیفیت اسقاط را بررسی نمودند. دعا بفرمایید دریای نیل جملگی را در خود مغروق نماید؛ ان‌شاء‌الله.

 

 

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٧:۳٥ ‎ب.ظ روز ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :

در باب آقامهدی بوترابی

    والله تا اوضاع روشن تر از این نشه و خبرهای تکمیلی نیاد هیچ آدم عاقلی به خودش اجازه نمیده درباره بازداشت آقای بوترابی اظهار نظر کنه. تا چیزی ثابت نشه نمیشه کسی رو متهم کرد که اصل بر برائت است می دونید... در هر صورت خدا به خیر کنه...

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱:٢٠ ‎ب.ظ روز ٢٥ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :

درباب شروط مذاكره

    في الحال كه ايالات نسبتاً متحده، مجبور شده است كتباً از مملكت فخيمه ايران طلب مذاكره بنمايد شايسته است وزارت خارجيه مملكت، مذاكرات را به تحقق موارد ذيل مشروط نمايد:
1- كونداليزا خاتون شوهر نموده، دست از لجبازي برداشته، كدبانوي معقولي شود.
2- جرج بوش، كلب محبوب خود را طلاق غير رجعي داده، چني را خلع و به جزاير قناري نفي بلد كرده و خودش نيز به شغل سابق خود - گاوچراني- رجعت بنمايد.
3- سفينه هاي حربي خود در خليج فارسي را تغيير كاربري داده مبدل به كشتي هاي ماهيگيري نموده عوايد مربوطه را به خزانه مملكت محروسه ايران واريز نمايد. ناويان و ملوانان ايالات متحده نيز مي توانند به استخدام ناخداهاي بندر درآمده، دشداشه پوشيده مثل بچه آدم ماهي صيد بنمايند.
4- جنود امريكي در بلاد افغان و بين النهرين را تا اطلاع ثانوي به كار عمارت و بازسازي ويرانه هاي اين دو بلاد كه از هجمات خودشان حاصل آمده بگمارد و امراي لشكر را به پست شريف «بنايي» نايل سازد.
در اين راستا و در صورت لزوم، دونالد رامسفيلد مي تواند جهت بنايان مذكور، گل چاق بنمايد.
5- «انتوني بلر» صدراعظم عنقريب مستعفي بريطانيا ضمن استغفار از گذشته خود به تعليم لسان و ادبيات انگليزي براي اطفال افغان و عرب گماشته شود.
6- «پول ولفوويتز» رئيس بانك عالمي، جوراب هاي آبكش شده خود را با نخ و سوزن وصله نموده، ضمن قطع مواجب معشوقه اش وي را به خانه داري بازگردانده خودش هم به جاي رياست، به عيال و هووي او در نگهداري اطفال كمك بنمايد.
7- اموال بلوكه شده مملكت فخيمه ايران را با محاسبه سود 28% ضربدر 30 سال به خزانه واريز نموده اصل فيش واريزي را با چاپار ارسال بنمايد.
8- شخص جرج بوش، دست عمو فيدل كوبايي، ميرزا هوگوخان ونيزوئلایي و رافائل اكوادوري را بوسيده، ضمن عذرخواهي از جميع ملل آمريكاي لاطين به تاوان مداخلات بيجا در اين ممالك، به هر كدام از شهروندانشان هزار يورو به پردازد (دلار فايده ندارد).
9- از آن جا كه صدام، معدوم شده است و ايالات متحده ولي و وصي و وارث او محسوب مي گردد هزار ميليارد دلار خسارت حرب تحميلي را با نظارت «خاوير پرز دكوئيار» تنها رئيس خير ديده امم متحده در وجه خزانه مملكت محروسه ايران پرداخت بنمايد. زياده عرضي نيست.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز ٢٤ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :

اندر احداث قالب نو

زحمت طراحی این قالب جدید را دوست خوب و باسلیقه ام علی آقای تائبی که مدیر سایت زیبای شرح هم هستند کشیده اند. از ایشان سراْ و علانیهْ تشکر می کنم. از دوستان کم نظیر متعهد و هنرمند بلاگستان هستند. 

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٤:۳٢ ‎ب.ظ روز ٢۳ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :

قدغن شدن خواب از برای رفرمیست‌ها

       یکم: فی‌الحال دسته جات مختلفه پلتیکی اعم از یمین و یسار هر کدام به نحوی خیز برداشته‌اند تا به اندرون مجلس هشتم شوری جهش بنمایند. در جانب یمین، خیال‌ها از فتح راحت است و در جانب یسار هشیاری به حد اعلی رسیده تا جایی که برخی لیدرها، قهوه ترک استعمال نموده، هرگونه خواب اعم از قیلوله، چرت، سنه، نعاس و نوم را بر خود حرام نموده‌اند تا خدای نخواسته تغییری در اوضاع حاصل نشود. آن خواب معروف را که خاطر شریف‌تان هست؟


      دویم: نقل است که در اجلاس شرم‌الشیخ سر ضیافت ناهار از منوچهرمیرزا پرسیدند: چه میل می‌نمایید؟ فرموده باشد: Rice. عرض کردند: Rice هست لیکن به ته‌دیگ سوخته می‌ماند. منوچهرمیرزا اخمی کرده و فرموده باشد: نخواستیم. رحمت‌الله‌علیه.


       سیم: این سِر خاویر صولانا فی‌الحال یک چشم اشک و یک چشم خون است؛ بسکه التماس نمود اگر تعلیق دایم نمی‌نمایید لااقل تا آن هفته معلق بفرمایید؛ گفتند نمی‌شود. گفت تا دو روز دیگر؛ گفتند نمی‌شود. گفت تا امشب؛ گفتند نمی‌شود؛ لذا دپرس شده هنوز اشک می‌آید.


       چهارم: عمل یک اوستادی که سابقاً در کار رسم و نقش و جان‌بخشی به طام و جری بوده، عمری به هنر دربار خدمت صادقانه نموده و از سن تقاعد و بازنشستگی عبور نموده، « منکم من یتوفی » را جواب کرده، به « ارذل العمر » رضایت داده، نزدیک بود مجامع علمی را به آشوب بکشاند؛ لیکن طلاب جوامع علمی کظم غیظ نموده عبور کردند؛ خداوند خیرشان دهد. لازم است عده‌ای از شباب خوش‌مغز مملکت، در طریق انیمیشن بیفتند تا حاجتی به استعمال چنین اساتید معمر و فرتوتی نباشد. اساتید مذکور شایسته‌تر است این ته‌عمری را زیر اشجار باغ ملی قدم زده از هوای مطبوع پایتخت لذت ببرند. قومپانی والط دیزنی، کارتون با ابعاد ثلاثه می سازد ما به یک پدر ژپتو بسنده نموده‌ایم.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز ۱٩ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :

اندر انکسار طابوی مذاکره

            يکم: طابو شکست و خورد و خاکشير گرديد بحمد الله. بعض جرايد که دهانشان براي رابطه با شيطان اکبر کف نموده دلشان ضعف مي‌رود اعلان نمودند با ديدار منوچهرميرزا و کونداليزاخاتون در بلاد مصر طابوي مذاکره ما با آنها شکست. شادمانان مذکور نوشتند: هنگامي که منوچهر ميرزا وارد طالار ضيافت ناهار گرديد کونداليزا از اقصی مکان طالار جيغ زد: سلام؛ منوچهرميرزا هم که جواب سلام را واجب مي‌دانست گفت عليک و آنگاه طابو به زمين خورد و منکسر گرديد.

            دويم: نيکولا صارکوزي فاتح ميدان رقابت الکسيون در ممالک افرنسيه گرديد و به عمارت « عليزه » بار يافت. مطلعين پیش‌بینی می‌کنند منبعد در هر دقیقه هفت کالسکه در شوارع حومه پاریس دستخوش حریق و هشت جوان الجزایری مهاجر حاشیه‌نشین، کتف بسته محبوس خواهند شد؛ خدا به خیر کند. 

            سیم: شعبه دویم شبکه لاف‌زنی بی بی سی مستقر در شیخ نشین قطر مسمی به « الجزیره» از آنجا که مدتی بود از شیوخ محبوب خود یعنی ابن‌لادن و ظواهری نوار مغناطیسی دریافت نکرده و تماشا نداده بود دلش هوای مکافات کرده به علمای بلاد اهانت نمود تا حرب دیگری بیفروزد. میرزا غلامعلی‌خان حدادالدوله هم از وزارت هدایت و ارشاد سبقت گرفت و مخبر این شبکه در مجلس را تا اطلاع ثانوی به مراتع سبز بیرون مجلس شوری هدایت نمود.

                                                                    

            چهارم: الیوم، حاکم بر ممالک عثمانی (ترکیه سابق) عده‌ای از جنود خشن و مسلح بوده که به احدی از متدینین رخصت ارتقاء به صدارت اعظمی را نداده، بای نحو کان توطئه می‌نمایند تا سلطنت مملکت آتاتورک علی الدوام بی‌دین بماند. توطئه‌کنندگان احتجاج می‌کنند که چون عیال« میرزا‌عبد‌الله‌خان‌گول » مستور و پوشیده است شوی او نمی‌تواند صدراعظم شود؛ ای وای بر شما. در زمانی که جملگی عالم دارد به سمت عفاف و ستر و حیاء قصد می‌نماید عسکریان ترک با عجله، آنچه بوی دین می‌دهد را محو نموده تا بلکه به اتحادیه یوروپ ملحق گردند؛ انگار که آنجا حلوای زعفرانی تقسیم می‌نمایند؛ بئس الالحاق و بئس الحلواء و بئس المصیر.

            پنجم: بعید نیست اشخاصی که مشتی کاغذپاره را در کالج علمی مرحوم میرزا تقی‌خان امیرکبیر توزیع نمودند دچار نوعی مرض صعب‌العلاج مسمی به « مازوخیسم» باشند که طی آن فرد مجنون میل افراطی به خودزنی و آسیب‌رسانی به نفس داشته از حبس و ریاضت لذت می‌برد. چرا چنین عرض می‌نماییم؟ از آن‌جا که هیچ آدم معقول و سرپایی با نشر مشتی اهانت مسلم که در ممالک مدعی دموغراطی هم عقاب دارد خود را در معرض اتهام و محکومیت قرار نمی‌دهد. شخص معارض، اگر سالم باشد مثل بچه آدم، محاجه و دیالوگ می‌نماید نه این که ناسزا و فحش بدهد. به نظر می‌رسد اگر قضات عدلیه، افراد مذکور را عوض حبس، جهت مداوا به دارالمجانین بسپارند مجرب‌تر است.

            ششم: استیضاح می‌نماییم ان‌شاءالله؛ استیضاح نمی‌نماییم ان‌شاءالله. فی‌الحال بعض وکلای مجلس شوری مشغول به استخاره من باب استیضاح وزراء هستند که با هر بار استخاره، شوربختانه یک رقم نتیجه حاصل و گاهی میانه می‌آید. لازم است وکلای مزبور در ادوات استخاره تجدید نظر فرموده؛ یا تسبیح را عوض نمایند یا اگر به نحوه چشم بسته استخاره می‌نمایند دقت بیشتری در ایصال انگشتان سبابه به یکدگر مبذول دارند.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :

در باب هنگ کردن قلم آدم

هنگ کرده ام اخیراْ. راپورتم نمی آید. در هنگامه رایس و مایس و ناو و جنگ و معشوقه و پول ولفوویتز و کروبی و شرم الشیخ و وزیر عدلیه و یوشچنکو و الاغی که دو تا بره را خورد و مرد، هیچ قلمم ( کیبورد) به حرکت درنمی آید. خبر هست زیاد هم هست؛ اما آن فراغتی که در پی آن راپورت می جوشد و بالا می آید حاصل نشده است. این طهران، همه چیز آدم را می گیرد و فقط پول می دهد. آرامش ات را با پول عوض می کنی...

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٦:۱٤ ‎ب.ظ روز ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٦
تگ ها :