آغاز جنگ ولرم

    یکم- یا رب آن شاهرخ ماهوش زهره‎جبین ( که در جناح راست رییس الوزرای مملکت، موقع پرتاب قمر مصنوعی ورد می‎خواند و در سفر عثمانی به طرفةالعینی از ایشان منفصل نمی‎شد ) درّ یکتای که و گوهر یکدانه کیست؟ جواب بالجمله معلوم است؛ ایشان قرةالعین، یار غار، همنشین گرمابه و گلستان، ملازم رکاب، مرید و مراد رییس‎الوزراست که به‎رغم صدور شماری مغالطه و گزاف از سنه 84 به این‎طرف و اعتراض رعیت و علما و لشکریان و کشوریان هنوز قدر می‎بیند و بر صدر می‎نشیند. پناه بر خدا.

    دویم- مدتی‎ست از سفاهت بوش ثانی خبری نرسیده. لابد پیش خود می‎گوید حالا که مشّائیون (فلاسفه داخل ایران) مشغول خدمتند لازم نیست زیاده نطق کنم. گرچه بعید نیست آخر عمری، عقب کار خیر بوده برای کاندولیزاخاتون به دنبال شوهر مناسب و اصیل بگردد لیکن خبرها حاکیست هیچ مرد مناسب و اصیلی تن به چنین انتحاری نداده، سقوط عمدی از برج‎های منهتن را بر تزویج و مناکحه با ضعیفه مذکوره ترجیح می‎دهند. ایضاً راپورت خفیه رسید بوش ثانی این اواخر دوباره به خمر و میسر اقبال کرده، رعیت اتازونی وی را با چشمان سرخ و گونه‎های سرخ‎تر دیده‎اند که عربده می‎کشیده و در شوارع تغزاس رانندگی می‎کرده بسکه الکل خونش ارتفاع داشته.

    سیم- فی‎الحال که قدرت‎های عمده عالم بر سر جرجستان و آبخازیا و سپر عقب و جلوی موشکی لهستان به همدیگر مشغولند و عنقریب است جنگ سرد به جنگ ولرم و آنگاه سوزان مبدل شود مناسب و بلکه لازم می‎نماید دولت فخیمه ایران بعد از عزل فلاسفه‎ی نورچشمی، یک‎دوجین نیروگاه ذره‎ای در بلاد مختلفه مملکت به‎طور خفیه و به طرفةالعین احداث کرده - چشم شیطان کور - طاقت ذره‎ای را پروگرس داده، برق مکفی استحصال نماید تا سنه آتیه دیگر برق‎ها نرفته و پروجکت‎های سینماتوغرافی این میرزا - که به واسطه عدم برق نزدیک بود به خاک سیاه بنشیند - رونق بگیرد ان شاء الله. خبر رسید الیوم اتازونی به بهانه ایران و فی‎الواقع بجهة روس‏ها با لهستان معاهده موشکی امضا نموده، خون مدودف و پوتین در حال جوشش بوده لذاست که می‏گویم جنگ ولرم در راه است. ایضاً امریکا به روسیه التجا و زاری نموده که اسلحه‎هامان را پس بدهید، لیکن روسیه بی‎اعتنا در حال تقسیم غنایم است. شرعاً هم غنایم مال روس‎هاست و امریکا ژاژ می خاید.

    چهارم- پرویزخان مشرف حاکم پاکستان تحت مضیقه اپوزیسیون استعفا داد. راپورت می‎رسد اسامه میرزای بن‎لادن در خیمه‎ و خرگاه خود واقع در سلسله جبال پاکستان سه روز تعزیه اعلان کرده قصد دارد جابجا شود.

    پنجم- حکومت اردن هاشمی هم قصد دارد طاقت هسته‎ای استعمال نموده، با چینی‎ها عقد معاهده کرده‎اند که آنها بیایند برایشان نیروگاه ذره‎ای عمارت کنند. حبّذا بر این فکر. بعد از مصر و امارات نسبتاً متحده، این سومین سلطنت اعرابست که قصد نموده بعد از خرما و پشم شتر، برق را هم تولید و صادر کند؛ حالا داخل در ان‎بی‎تی هم نشدند مافی مشکلةٌ. بمب ذره‎ای هم استحصال نمودند نو پرابلم؛ مهم استعمال است که نمی‏کنند.

    ششم- مدرک و ما ادریک ما المدرک؟ این کاغذپاره چیست که این‎همه در مجلس شورا دعوا به‎راه انداختند که فلان وزیر ذومدرک است یا ذی‎مدرک؟ بالفرض که ندارد؛ اصل، عِرق خدمت است که بحمدالله به وفور در بافت ایشان یافت می‎شود. حالا گیرم که کاغذپاره‎ای هم صادر شد و ادعای جعل هم کردند. اصل خدمت است بحمدالله. گیرم که حتی ایشان تصدیق متوسطه داشته باشد؛ حالا که چی؟ اینها قطعاً ملاک نیست.

    هفتم- از رفرمیست‎های بومی که مدتی بود خدمت انورشان نرسیده بودیم خبرهای متنوع و متکثری می‎رسد؛ فی‎الواقع اشخاص مدعی، متنوع و متکثر شده‎اند و بحران کاریزماتیک در میانشان بالا گرفته. این خودشیفتگان که توهم خودمحبوب‎بینی گرفته‎اند مدتی‎ست کیهان هشیارشان کرده که یحتمل صلاحیت‎شان مردود شود و لذا دنبال کسی می‎گردند که علاوه بر صلاحیت، قدرت هماوردی محمودمیرزا را هم داشته باشد. عده‎ای هم با منحرفین و پشیمانان هم‎کاسه شده‎اند تا خشت‎های بعدی عمارت‎شان نیز زاویه‎دار و معوج بالا برود؛ خدا به‎خیر کند.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:٤۸ ‎ب.ظ روز ۳٠ امرداد ۱۳۸٧
تگ ها :

'دانشجویان درخشان جمهوری اسلامی'

بی بی سی نوشته:    هفته نامه آمریکایی نیوزویک، گزارشی را در مورد موفقیت های دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف در کشورهای غربی چاپ کرده است.در ابتدای این گزارش که با عنوان "دانشجویان درخشان جمهوری اسلامی" به قلم افشین مولوی چاپ شده آمده است: هاروارد را فراموش کنید - یکی از بهترین موسسات دانشگاهی جهان در ایران است.نویسنده گزارش می افزاید که در سال 2003، موفقیت گروهی دانشجوی خارجی در کسب نمرات عالی در امتحان ورودی بسیار دشوار دوره دکترای دانشکده برق دانشگاه استانفورد، مدیران دانشکده را شگفت زده کرد. به نوشته نیوزویک، اینکه این دانشجویان، آمریکایی نبودند تعجبی نداشت زیرا درخشش داوطلبانی از کشورهای آسیایی و نقاط دیگر جهان در دانشگاه های آمریکایی امری بی سابقه نیست اما به گفته مدیران استانفورد، آنچه که باعث شگفتی می‌شد این بود که اکثر این داوطلبان موفق، از یک کشور و یک دانشگاه خاص، یعنی دانشگاه صنعتی شریف در ایران در این آزمون شرکت کرده بودند.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:٤٢ ‎ق.ظ روز ٢٤ امرداد ۱۳۸٧
تگ ها :