در فضیلت ارسال آن نعلین

    یکم- الیوم در مملکت عراق عرب به جانب روسیاه‎ترین پرزیدنت عالم، ملقب به اردک لنگ، مسمی به بوش، یک جفت نعلین عربی ارسال شد تا بدو تفهیم شود عاقبت جنگ‎افروزی و فتنه در عالم، پایمال‎شدن است؛ حبّذا بر غیرت و حمّیت ارسال‎کننده که منشأ در غیرت عربی داشت؛ درد و بلایش بر سر شیوخ پهناور و میگسار حجاز نازل و بهشت برین ارزانی‎اش باد. الساعة داخل در سایت یوتویوب بوده از تماشای فیدیوی مذکور سیری نداریم.

 


    دویم- بسکه رعیت فالسطینی ستم می‎بینند و آه ندارند که با ناله معامله کنند نای راپورت نوشتن از این میرزا سلب شده بود لیکن خبر ارسال آن نعلین مقدسین ما را از حالت آلفا به حالت بتا اندر نموده مبادرت به تحریر این وجیزه نمودیم. غرض این که آدم اگر مسلمان باشد از فجیعه غزه شب سر به سنگ گذارده می‎خوابد. عجب از اعراب بادیه است که ضمن سرکشیدن پیاله از کیسه خلیفه می‎بخشند و طرح صلح می‎دهند. عجب فوق عجب آن که رییس جامعة فاخرة الازهر با رییس صهاینه مصافحه نموده انکار ننموده افتخار می‎نماید. لازم است محققان دفتر فخیمه پژوهش‎های مؤسسه مفخمه کیهان در شجره‎نامه وی کاوش نموده ببینند کاهنان معابد مصر در ازمنه حضرت یوزارسیف علیه‎السلام در کجای این شجره‎نامه قرار می‎گیرند؛ خاصه آن یکی که از همه پهناورتر بوده یک فقره مو هم ندارد.
    سیم- الیوم حکمران در فغانستان (افغانستان سابق) ملاعمر است و هر فتنه‎ای بخواهد می‎افروزد و کرزای مغربی سلطان اهل و عیال خویش بوده، هیچ اراده‎ای از خود خارج منزل ندارد؛ وه که چه چیزیست این دموغراطی غرب آورده. الساعة جنود مغربی به اتفاق رعیت پابرهنه افغان که دهه‎هاست روی امنیة ندیده‎اند کشته می‎دهند تا دموغراطی در آنجا نهادینه شود. فرداست که کرزای مخلوع‎الید بر دستان ملاعمر و صاحبان ریش دوقبضه ماچ بنشاند که تشریف آورده قدم بر دیدگان ما نهاده بر سر میز مباحثه حاضر شوید؛ قاطرِ زین کرده جهت ایاب و ذهاب هم آماده داریم بفرمایید چارنعل ارسال می‎نماییم. 
    چهارم- مهلت مقرره شیخ برای سید و حواریون او به سر آمد و شیخ مستدام‎تر از قبل بر مواضع خود پای می‎فشرد. با این اوصاف معلوم نیست معرکه‎ی الکشن آتی چه معرکه‎ای خواهد بود و چند رقم آش طبخ خواهد گردید. دیگ آش مخلوط و ائتلافی هم به همت حسین میرزا رییس جریده کیهان، جانیفتاده و روغن نداده دمرو شد و از حیّز انتفاع خارج گردید. در این میان محمودمیرزا سر در کار خود داشته فارغ از هررقم الکشن، یوماً و لیلاً اکشن بوده کار ندارد این موضعی که الآن اتخاذ می‎نماید یا این طرح که جاری می‎سازد به حال انتخاب آتی او چه افاقه‎ای خواهد کرد؛ خوشا به احوالاتش.
    پنجم- یک اجتماعی فراگرد آوردند و از نفط و غاز گفتند که فسادخیز است و از دست رییس الوزرا می‎باید خارج شود و حال آن که خود برای رییس‎الوزرایی قبای ویژه دوخته‎اند دوختنی. بالمآل معلوم نشد اگر خودشان رییس شوند و پول نفط از آنها ستانده شود با کدام پول مملکت را اداره خواهند نمود: با مالیات قهوه‎خانه‎های میراث فرهنگی؟! یا خراج ولایات یزد و کرمان یا عواید مباحثه مشعشع تمدن‎ها یا مالیات مأخوذه از جامعه مدنی نافرمان و یا - خاکم به دهن- با دولار اجنبی؟ نمی‎دانم.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٦:٢٩ ‎ب.ظ روز ٢٥ آذر ۱۳۸٧
تگ ها :

بفرما... نگفتم؟

    شورای نگهبان پس از بحث و بررسی طرح اصلاح مواد (35) و (55) قانون انتخابات ریاست جمهوری را مغایر قانون دانست.

    به گزارش فارس، شورای نگهبان مصوبه جلسه مورخ 19 آبان سال جاری مجلس شورای اسلامی را در جلسه مورخ 8 آذر سال جاری شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار داد و نظر خود را بدین شرح اعلام کرد: همان طور که در نظریه‌های شماره‌های 2907 مورخ 15 تیر ماه 1360 و 3681 مورخ 25 خرداد 1364 و 5173/21/78 مورخ 28 مرداد 1378 این شورا آمده با توجه به اینکه اصل 115 قانون اساسی در مقام بیان شرایط رئیس جمهور آن را احصاء کرده و تبصره‌های (1) و (3) ماده (1) شرایط مذکور را تظییق یا توسعه داده است و بند 9 اصل 110 قانون اساسی نیز تائید صلاحیت داوطلبان را ازنظر دارا بودن شرایطی که در قانون اساسی آمده به عهده شورای نگهبان محول نموده است، بنابر این تبصره های مزبور مغایر اصول فو‌ق‌الذکر تشخیص داده شده است.
علاوه بر تبصره 1 نسبت به کسانی که در حد اشخاص مذکور در مصوبه یا بالاتر از آن هستند در مواردی تبیعیض ناروا و مغایر بند 9 اصل 3 قانون اساسی است.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٦:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱٦ آذر ۱۳۸٧
تگ ها :