پاسخ عسگراولادی به نامه اصلاح طلبان: چرا به انتخابات 88 تهمت تقلب زدید؟

حبیب الله عسگراولادی با انتشار نامه ای سرگشاده به نامه تشکرآمیز اصلاح طلبان درباره مواضع اخیر خود، پاسخ داد.
چندی پیش عسگراولادی در اظهاراتی موسوی و کروبی را گرفتاران فتنه خواند و گفت سران فتنه آمریکا و انگلیس و رژیم اسرائیل هستند و این دو خود گرفتار فتنه شدند. این موضع با استقبال گسترده برخی محافل داخلی و خارجی مواجه شد وجمعی از اصلاح طلبان نیز با انتشار نامه ای خطاب به وی از این موضع او استقبال و تشکر کردند.
روز گذشته عسگراولادی با انتشار نامه ای شش بندی و سرگشاده به نامه این 7 اصلاح طلب پاسخ داد.
وی در نامه خود آورده است؛«بنده در دوران دولت اصلاحات باب گفتگویی را با ارگان دولت و نیز با دبیرکل محترم حزب حاکم باز کردم اما متأسفانه آن باب را بستند. کار به جایی رسید که در انتخابات سال 88 باب اردوکشی خیابانی و زنده باد و مرده باد باز شد. این باب را گشوده و مفتوح باید بدانیم و براساس خردجمعی مردم سالاری دینی را نهادینه کنیم.»
در ادامه نامه آمده است؛ «امام (ره) فرمودند؛ «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا گرفتار استبداد نشوید» ما این آموزه الهی را رها کردیم و در فتنه سال 88 برخی از دوستان به جای پشتیبانی از ولایت فقیه تابع گام به گام آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی شدند که بزرگترین تبهکاری سیاسی در کشور رقم خورد.»
عسگراولادی در ادامه خطاب به اصلاح طلبان می نویسد: «بنده سؤالم این است دست اخلاص، مودت و صداقت رهبری را چرا اعتنای لازم نکردید و رهبری را در این وادی یاری نکردید. رهبری حتی حضور یک سرباز را در خیمه انقلاب غنیمت می داند اما متأسفانه وقتی بخشی فوج فوج از این خیمه خارج شدند و اکنون که عزم بازگشت دارند نمی خواهند با اعلام آن دوستداران انقلاب را خوشحال کنند ولی اکنون صراحت لهجه و بیان و قلم ضرورت دارد لذا برادرانه توصیه می کنم رهبری معظم انقلاب را فصل الخطاب و قائمه این نظام بدانیم و برای پیشرفت و توسعه کشور همکاری نمائیم و مطمئن باشیم وحدت و اقتدار ملی ایران اسلامی تقویت خواهد شد.»
وی در بخش دیگر از نامه خود می افزاید؛ «حرف ما این است که چرا در سال 88 نتایج انتخابات و رای مرم پذیرفته نشد و بر آن مهر «تقلب» زده شد. چرا به دهها هزار نفر از برگزارکنندگان انتخابات که همه ساله امین مردم بوده و هستند و در اجرا و نظارت، انتخابات را کنترل کرده و می کنند تهمت عدم امانت داری زده شد.
چرا اجازه داده شد دشمن در صفوف متحد ملت رخنه کند و برادری و وحدت ملت را تبدیل به دشمنی و کینه توزی و انتقام جویی کند. اینها گله های ما است. اما با همه این بی مهری ها بنده می گویم جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم منفعت است. برگردیم به دامن پرمهر ولایت، برگردیم به مسیر واقعی ملت هیچکدام ضرر نمی کنیم.»
 

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز ۳٠ دی ۱۳٩۱
تگ ها :

معلوم و مجهول یک معادله پیچیده

کشور ما در شرایط پیچیده ای به سر می برد. «پیچیدگی شرایط» عبارت کشدار و پرتعلیقی است که باید تبیین شود. پیچیدگی سکه ای است که دو طرف دارد. یک سوی آن بشارت بلوغ و بالندگی و پیشرفت است و سوی دیگر آن تداعی چالش و زحمت را می کند. معادله ریاضی چند مجهولی که پیش روی یک ریاضیدان برجسته می گذارند تا حل کند، هزار برابر پیچیده تر از مسئله ریاضی ساده ای است که به دانش آموز کلاس اول می دهند و از او می خواهند پاسخ دهد. یا آزمونی که برای داوطلب دوره دکترا برگزار می کنند بارها بغرنج تر و سخت تر از تست های کنکور ورودی دانشگاه است. چه باید کرد؟ آیا به اعتبار این پیچیدگی می توان از خیر آزمون دکترا یا حل معادله های سخت که راهگشای پیشرفت است، گذشت؟
بخشی از پیچیدگی شرایط ما با شرایط پیچیده جهان گره خورده است. جهان با زلزله فراگیر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی روبرو است. این رویداد همان گونه که در حال تغییر سیمای غرب آسیا (خاورمیانه) است، به سمت اتحادیه اروپا و آمریکا کشیده شده می شود. سقوط 4 دولت اروپایی در کمتر از یک سال نشان داد که دیگ سیاست در این اتحادیه روی آتش قرار گرفته است. از آن سو بزرگترین کشور سرمایه داری و مدعی ابرقدرتی، با 16 هزار و400 میلیارد دلار بدهی تبدیل به بدهکارترین کشور دنیا شده و به تعبیر خود آمریکایی ها بر لبه پرتگاه قرار گرفته است. با این وصف و به عنوان مثال، رنج های اقتصادی ما با گرفتاری های اقتصادی آنها مطلقا قابل مقایسه نیست. آنجا اجرای کامل نسخه سرمایه داری به حد اشباع رسیده و بحران فزاینده، کاملا بومی و درون زاست حال آن که اگر بخشی از چالش ما، سوءمدیریت است، بخش دیگر برون زا و متاثر از فشارها و اخلال های خارجی است. بخش اخیر خاستگاه روشنی دارد.
غرب به درستی می فهمد که در سقف توانایی های خود ایستاده و فواره قدرت او در حال سقوط است اما در مقابل، قلمرو قدرت و نفوذ ایران در حال گسترش است. بدبین ترین تحلیلگران اگر هم در میزان تاثیر انقلاب اسلامی در دو مقوله «بیداری اسلامی» و «مقاومت اسلامی» اما و اگر داشته باشند در اصل این تاثیر تردید ندارند. جبهه استکبار بر مبنای این قضاوت خدشه ناپذیر مترصد است اگر هم نمی تواند موتور این حرکت را در ایران خاموش کند لااقل از حجم و سرعت فعالیت آن بکاهد و اصطلاحا این روند را مهار کند. تحریم های به اصطلاح خودشان گزنده و فلج کننده برای همین منظور طراحی شده که «پیشرفت» و «پیش روندگی» انقلاب اسلامی را دچار دست انداز کند. این هم بخشی از دلایل پیچیدگی شرایط است یعنی دشمن با فرض اینکه ایران در جهات مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و دیپلماتیک در حال پیشرفت است، اقدام به مسئله سازی و عملیات ایذایی می کند.
اما آیا فقط دشمن متهم است و دوستان هیچ سهمی از عوامل ایجاد سختی ها و دشواری ها و چالش ها برای کشور ندارند؟ بی تردید سهم کوتاهی ها و خیانت ها (قصور و تقصیر و تعمد) در این میان تعیین کننده است درست مانند چاشنی کوچکی که بمب های بزرگ را منفجر می کند. کوتاهی های دوستان، چاشنی اصلی برای عمل کردن و فعال شدن پروژه های دشمن است، همچنان که اسباب ناکامی در موقعیت های پیروزی است. خداوند 2 چیز را بر خود واجب کرده، یاری و نجات مومنان. «کان حقاً علینا نصرالمومنین» (روم/ 47) و «کذلک حقاً علینا ننج المومنین» (یونس/103). خداوند می فرماید یاری و نجات مومنان برعهده - و سزاوار پروردگاری- ماست. اما این مهم قاعده مند است. به تصریح آیه 152 سوره آل عمران که به ماجرای جنگ احد بازمی گردد، 3 اتفاق انسانی موجب توقف وعده نصرت الهی می شود. «همانا خداوند به وعده خود عمل کرد آن هنگام که به اذن او دشمنان را به هلاکت می رساندید تا اینکه سست و فشل شدید و به منازعه در کار پرداختید و نافرمانی و عصیان کردید به خاطر غنایم دوست داشتنی که دیدید... خدا هم (قدرت) شما را از آنها بازگرداند تا بیازماید و همانا از شما درگذشت و او دارای فضل برای مومنان است». تاریخ پرفراز و نشیب ما همانند تاریخ صدر اسلام حاوی برخی از این سستی ها، منازعات و اختلافات ناحق، و عدم اطاعت از مولا به هنگام امر یا زنهار است. در مقابل هر جا که جدیت جهادی، همدلی معطوف به اولویت ها و تبعیت از مقتدا، بر فضای تعاملات حاکم شد، پیروزی های باورناپذیر و فتوحات بزرگ رخ عیان کرد.
هنر بزرگ انقلاب ما در طول این 34 سال پرماجرا، مدیریت و غلبه بر چالش های مهیبی بوده که هرکدام از کمترین آنها می توانست کمر یک کشور و ملت را بشکند. ملت و نظام ما در ماجرای شگفت جنگ تحمیلی مظلوم واقع شد. هیچ چالش دیگری به بزرگی آن جنگ چند لایه نظامی، سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی و روانی نمی رسد. اما کشور ما از این میدان سربلند بیرون آمد به اعتبار این فهم عمومی که کشور دستخوش یک جنگ خانمان برانداز است و نباید اجازه داد هیچ حاشیه دیگری ما را از هجوم دشمن غافل کند. با این وجود آیا در آن روزگار، دیگر هیچ سیاستمدار و خطیب و بازاری و روزنامه نگار و صاحب حزب و گروهی خیانت نکرد؟ پس ماجرای بنی صدر و سازمان مجاهدین خلق و نهضت آزادی و آقای منتظری و زالوصفتان اقتصادی و انبوه تروریست های سیاسی و رسانه ای و فرهنگی و یا دعواهای پایان ناپذیر جناح های موسوم به چپ و راست چه می شود؟ همان روزگار که کشور در میانه آتش و خون بود، جفاکاران مشغول کار خود بودند. سیدنورالدین عافی راوی کتاب پرفروش نورالدین پسر ایران در بخش آخر همین کتاب روایت می کند که چگونه در پایان جنگ و پس از 77 ماه حضور در جبهه و انواع جانبازی ها که باعث 22 بار جراحی و انواع ماجراهای تلخ و شیرین شده، برای حل مسئله سربازی و کارت پایان خدمت خود مراجعه می کند اما فرد مسئول- ملبس به لباس روحانی- برای وی جریمه و حبس به خاطر تاخیر در سربازی صادر می کند! و جنگیدن او را نیز مورد تخطئه قرار می دهد و... اما اصل دفاع پیروز و شرافتمندانه از عزت و استقلال و سیادت کشور و غلبه بر چالش های بزرگ که با این حاشیه های تلخ و گزنده نمی تواند فراموش شود.
به روز شده ترین برنامه دشمن در ماه های آینده، الحاق محور فشار اقتصادی به فشار سیاسی- امنیتی و بازسازی پروژه «بی ثبات سازی» و «سرگرم سازی» است. اگر زمانی سازمان منافقین به ارتش صدام «گرا» می دادند که کدام نقاط حساس را در جبهه یا پشت جبهه هدف قرار دهند، مع الاسف امروز هم حلقه هایی هستند که به دشمن گرا می دهند کدام نقاط آسیب پذیر یا استراتژیک را هدف بگیرد. این طیف به حرام خوری سیاسی آلوده شده و ننگ دوپینگ با فشار خصمانه دشمن علیه جبهه خودی را به جان خریده اند. آنها برای دشمن و دشمن برای آنها فضاسازی و بازی سازی می کنند تا ملت و حاکمیت در برابر زیاده خواهان خارجی و داخلی کوتاه بیایند. انتخابات برای جبهه احزاب، ایستگاه مهمی است اما نه اینکه قبل و بعد از آن را مهم نشمارند. از نگاه آنها این جنگ یک روند است و نه یک اتفاق نقطه ای. در مقابل آنها جبهه بزرگ دوستان انقلاب نیز ضمن مهم تلقی کردن انتخابات، باید نگاه جبهه ای و روندی- و نه ایستگاهی- به میدان داشته باشند. نباید اجازه داد فرصت مهم 7-6 ماه پیش رو تا انتخابات و تشکیل دولت جدید، هدر برود. مخاطب این سخن دولت و مجلس و دستگاه قضایی و همه گروه ها و جریان های حاضر در زیر چتر انقلاب و جمهوری اسلامی است. اگر با هر چالشی که دشمن علیه ما ایجاد می کند درست مواجه شویم، یقینا باعث شکوفایی استعدادها و فعلیت یافتن ظرفیت های بزرگ انسانی و علمی و فنی و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی ما خواهد شد. تحریم های دشمن در روزگار جنگ، مرزهای دور خودکفایی و خلاقیت های معجزه آسا را زیر پای ما آورد و برای بسیج ملی انگیزه دوباره پدید آورد. اکنون نیز چالش اقتصادی دشمن می تواند افق های تازه را پیش روی ما بگشاید. اما شرط مهم، اصلاح برخی روش های غلط در تعاملات مدیریتی سیاسی، رسانه ای و بین قوه ای است.
خنده دار خواهد بود اگر در میدان جنگ، اعضای یک جبهه هر کدام برای خود بلندگویی تعبیه کنند و هم رزم خود را با آتش کلمات بکوبند و دیالوگ ناشنوایان راه بیندازند که در آن هرکس حرف خود را می زند. طراحی شیوه های تک یا پاتک در مقابل دشمن که بلندگو نمی خواهد. رزم آوران کاربلد در این مواقع می روند در خلوتی می نشینند و همفکری می کنند و به خاطر اهداف بزرگتر از دعاوی خود تنازل می کنند تا کار پیش برود. چنین میدانی، موقعیت ایثار و فداکاری و هم پشتی و ایجاد پوشش دفاعی برای یکدیگر و ریختن آتش تهیه بر سر دشمن است نه شرایط استئثار و خودخواهی و خودپسندی و خودشگفتی و خودکامگی و تکاثر. مستی و منگی همه جا برای انسان خردمند ناپسند است و در بحبوحه رزم، زشت تر. «آن زمان مست می شوید اما نه از شراب بلکه از نعمت و بهره مندی... آن هنگام است که بلا شما را چنان بگزد که جهاز، پشت شتر را» (خطبه 187 نهج البلاغه). بخشی از تلخی هایی که اصحاب حزب و رسانه و سیاست و قدرت و مدیریت در کام جامعه می ریزند، اتفاقا از نعمت اقتدار و امنیت و عزت کشور است که به جای شکر باعث مستی جماعتی می شود و خوشی زیادی زیر دلشان می زند! برخی نخبگان در کشور ما دچار «سکر نعمت» هستند اگر که حاشیه ساز و حاشیه پردازند و غفلت آفرین شده اند. آنچه بعضا دور این چرخه معیوب را تند می کند فرافکنی مسئولیت در کنار خودبسندگی و تمایزطلبی است. فرق است میان صادقانه عذرآوردن و بهانه تراشیدن. «بل الانسان علی نفسه بصیره ولو القی معاذیره». انسان مجاهد در متن سختی ها و فشارها نیز تن به بهانه تراشی و فرافکنی مسئولیت نمی دهد.
به گردن هم انداختن مسئولیت ها و خوار و خفیف کردن یکدیگر، یک مرض پرهزینه است. «الا وانی قد دعوتکم الی قتال هؤلاء القوم لیلاً و نهاراً... فتواکلتم و تخاذلتم حتی شنت علیکم الغارات. بدانید من شما را شب و روز و پنهان و آشکار به جنگ با دشمن فرا خواندم... اما شما کار را به گردن هم انداختید و یکدیگر را خوار ساختید تا دشمن برای غارت به شما تاخت» (خطبه 27نهج البلاغه). منازعه به تصریح آیات الهی فشلی جمعی می آورد، فارغ از اینکه حق به جانب کدام یک از طرفین منازعه باشد. اختلاف البته طبیعی حیات بشر است اما تنظیم امور در چهارراه اختلاف ها مکانیزم روشنی دارد. قانون اساسی فصل الخطاب اختلافات سیاسی و حقوقی در همه نظام های سیاسی است و در کشور ما نقطه ثقل این قانون، ولایت و رهبری است. در عین حال در منطق دینی اطاعت از ولی امر و بردن اختلاف و حکمیت نزد وی، ملاک متمایز ایمان است. «فلا و ربک لایومنون حتی یحکّموک فیما شجر بینهم ثم لایجدوا فی انفسهم حرجاً ممّا قضیت و یسلّموا تسلیما. ای پیامبر به پروردگارت سوگند ایمان نمی آورند مگر اینکه در مشاجرات خود حکمیت نزد تو آورند سپس در جان خود به خاطر قضاوتی که تو می کنی، دچار حرج و ناراحتی نشوند و تسلیم کامل باشند» (نساء/65).
برای هر کدام ما دیروز گذشت و رفت، و فردا معلوم نیست که روزی ما باشد یا نه. همین امروز را باید غنیمت شمرد تا دچار ندامت بزرگ روز واپسین نشد. اگر به مقرّ و مدار حق برگشتیم و دل هامان بر مدار تبعیت از مولا مجتمع شد در همین ماه های پیش رو تا انتخابات می توان چالش های اقتصادی و سیاسی متعددی را تبدیل به فرصت ظفرمندی کرد؛ اگر که نگاه ما از نوک دماغمان بگذرد و افق های دورتر را ببینیم و اتاق جنگ دشمن را زیر نظر داشته باشیم. اعرالله جمجمتک... ارم ببصرک اقصی القوم. سرت را به خدا بسپار و... نهایت سپاه دشمن را بنگر!
محمد ایمانی- سرمقاله کیهان 91/10/28

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:٥۸ ‎ق.ظ روز ٢٩ دی ۱۳٩۱

عسگراولادی: من رفتنی‌ام و آفتاب عمرم لب بام است

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در نشستی با حضور جمعی از طرفداران حزب موتلفه اسلامی، با بیان تفسیری از سوره «توبه» از «لب بام بودن آفتاب عمرش»، خدمات بنی‌صدر، احساس تکلیفش برای بیان تاریخ به همان صورت که بوده است و اینکه موسوی و کروبی را برادر خود می‌داند و معتقد است هاشمی‌رفسنجانی به راحتی برای انقلاب به دست نیامده است، سخن گفت و انتقادات به مواضع اخیر خود را از وجود آزادی بیان در کشور دانست.

در انگلیس و فرانسه، مسیحیت به اقلیت مذهبی تبدیل خواهد شد

وی با اشاره به آیاتی از سوره توبه گفت: خداوند در یکی از این آیات خطاب به پیامبر می‌فرماید "اگر یکی از مشرکین از تو پناه بخواهد، بپذیر تا کلام خدا را بشنود و هرگاه آماده رفتن شد، او را در حفاظت کامل به مأمنش برسان". امروز اسلامی که به ما رسیده است، حتی در کشورهای غربی نیز رسوخ کرده و مسیحیت در غرب در حال تبدیل شدن به اقلیت مذهبی است و اسلام‌گرایی برای غربی‌ها یک خطر جدی محسوب می‌شود.

عسگراولادی افزود: امروز اسلام به جایی رسیده است که در انگلستان شاید تا یک سال دیگر و در فرانسه تا چند سال دیگر مسیحیت به اقلیت مذهبی تبدیل خواهد شد، بنابراین اسلام‌ستیزی غرب نیز که وجهه همت آن قرار گرفته است، به خاطر ترس از جهانی شدن اسلام است. آنها نمی‌توانند جلوی گرایش نسل جوان به اسلام را بگیرند.

آیا درست است که افراد را گروه گروه از جامعه و اسلام برانیم؟

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه اسلام از روز غربت موظف بوده که دوستان و هوادارانش را نگه دارد، افزود: خداوند به پیامبر می‌گوید "حتی اگر یک مشرک به تو پناه آورد، به او پناه بده". حال اگر ما اینجا بی‌توجه به این مساله افراد را گروه گروه را از جامعه خود و از اسلام جهانی عقب بزنیم و دور نگه داریم، آیا این درست است؟ گاه شعارهایی که داده می‌شود در چارچوب تعصبات گیر افتاده است اما اگر می‌خواهیم اساس را بر این بگذاریم که اسلام همانگونه که امام (ره) می‌خواست جهانی شود، باید به گونه دیگری عمل کنیم.

همه دوره های انتخابات را آزاد می‌دانم

این فعال سیاسی با انتقاد از برخی رسانه‌ها به دلیل انعکاس ندادن صحیح و کامل سخنانش، اظهار کرد: من همه دوره های انتخابات را آزاد می‌دانم؛ حتی آنجا که خودم نامزد بودم و رای نیاوردم، به کسانی که در انتخابات پیروز شده بودند تبریک گفتم. انتخابات را آزاد می‌دانم و البته هیچ کار بشر بی‌اجبار نیست. در یکی از دوره‌های مجلس که من شرکت کرده بودم و رونوشت آرا را داشتم، شورای نگهبان به من گفت که من رای نیاورده‌ام اما من با اینکه مدارکی داشتم ولی زمانی که شورای نگهبان گفت که رای نیاورده‌ام، قبول کردم چراکه معتقدم شورای نگهبان باید حرف آخر را بزند.

وی اضافه کرد: من حتی در انتخابات که رای نیاوردم، نگفتم که آزاد نبوده. ما انتخابات آزاد داشته‌ایم و داریم. عمده انتخابات به این صورت بوده است که یک سلیقه دیگر کشور را اداره می‌کرد اما رای اکثریت را سلیقه دیگر به دست آورده است.

برخی گفتند مواضع من برای بیرون آوردن موسوی و کروبی از حصر خانگی است

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به انتقاداتی که درباره مواضع اخیر وی بویژه در مورد میرحسین موسوی و مهدی کروبی شده بود، گفت: در مجلس، سید بزرگواری که فامیلی‌اش هم بزرگواری است، شدیدا به من تاخته بود بدون آنکه اسمی از من ببرد. او گفته بود که کسی نمی‌خواهد من (عسگراولادی) را از اصولگرایی کنار بزند ولی با این کارها من خودم را کنار خواهم زد. او گفته بود که من می‌خواهم کف روی آب باشم و می‌گفت که اصلا ذهنیتم عوض شده است.

عسگراولادی با بیان اینکه "این نماینده محترم از سرزمینی است که مردم بزرگواری دارد"، اظهار کرد: اما ایشان خیلی ساده نگاه کرده است و خیال کرده تاریخ اسلام جهانی به یک سلیقه محدود می‌شود، در حالی که گستره اسلام‌خواهی و امامت و ولایت به پهنای زندگی مسلمانان ایرانی است.

وی با بیان اینکه "من می‌خواهم جواب «کف روی آب» را با نقل سخنی از امام (ره) بدهم"، افزود: امام (ره) فرمودند اگر شما را از در بیرون کردند، از پنجره وارد شوید، اگر از پنجره بیرون کردند، زاویه‌ای پیدا کنید و از آن وارد شوید. شما مثل ریگ ته جوی بمانید. شما برای تصفیه آب هستید. اینکه شما را کجا راه می‌دهند یا نه، به فکر آن نباشید. شما باید بمانید و آب را تصفیه کنید.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه "برخی گفتند که سخنان من برای تبرئه اهل فتنه و بیرون آوردن موسوی و کروبی از حصر خانگی و تطهیر این دو است"، گفت: من چنین منظوری ندارم و چنین حرفی نزده‌ام. اینها وظایف دستگاه‌های امنیتی و قضایی است. البته من به عنوان خادم کوچکی در هیات منصفه و خادم 21 نفر عضو هیات منصفه هستم.

موسوی و کروبی را در فتنه 88 مجرم نمی‌شناسم

وی تاکید کرد: من باید منصفانه به مسائل بپردازم و از مرده باد و زنده باد اثر نپذیرم. نباید زنده‌باد به من سرعت ببخشد یا مرده‌باد کُند کنَد. من به عنوان یک شهروند ایرانی حق دارم نظر حقیقی خودم را بگویم. فتنه اتفاق افتاد و موسس فتنه، آمریکا، اسرائیل و انگلیس بودند. ما چهار نامزد داشتیم که تبلیغات زهرآگین دشمن دو نفر از اینها را مفتون کرد، یعنی فتنه‌زده شدند نه فتنه‌گر.

عسگراولادی تاکید کرد: من به عنوان یک شهروند اظهارنظر کردم و به عنوان یک عضو هیات منصفه می‌گویم که من موسوی و کروبی را در فتنه 88 مجرم نمی‌شناسم. آیا نباید این را بگویم، چون به من انتقاد می‌کنند؟

- آفتاب لب بامم

آقایانی که بر مرکب احساسات سوارند در آن دنیا نمی‌توانند به جای من جواب بدهند

این فعال سیاسی در ادامه صحبتهای خود گفت: من رفتنی‌ام و آفتاب عمرم لب بام است. دیری نخواهد پایید که دیگر نیستم. من برای قبر، برزخ و قیامت جواب می‌خواهم و این آقایانی که بر مرکب احساسات سوارند در آن دنیا نمی‌توانند به جای من جواب بدهند.

مواضعم را با «آرم حبیب‌الله عسگراولادی» مطرح کرده‌ام

وی افزود: من برای بیان نظراتم از حزب موتلفه یا کمیته امداد یا جبهه پیروان یا حتی اصولگرایان خرج نکرده‌ام. من با «آرم حبیب‌الله عسگراولادی» این حرف‌ها را زده‌ام.

اگر بگوییم همه منفی بوده اند، از انقلاب چه می‌ماند؟

عسگراولادی ادامه داد: می‌خواهم حرفهایم را در چهار پایه بگویم؛ اولین پایه اینکه تاریخ ایران باید قابل نگارش باشد. اگر از دو رهبر، شش رییس جمهور و چند نخست‌وزیر بگویید که همه به غیر از احمدی‌نژاد منفی هستند چه می‌شود؟ وقتی در صحنه تاریخی کشور حضور دارم، بسیاری از مسائل را دیده‌ام. کسی در دوره‌ای جرات نمی‌کرد اسم بنی‌صدر را ببرد. او با بالاترین رای در کشور سوار بود و در دفاع مقدس کارهای مثبتی داشت اما کارهای منفی هم داشت. باید تاریخ را آنگونه که هست گفت. بنی‌صدر یکی از توفیقاتش این بود که برای اولین بار رای بالای 10 میلیون مردم را به دست بیاورد و این مثبت است اما در تمسک به ولایت، شکست جدی و قطعی خورد.

وی درباره هاشمی رفسنجانی و سیدمحمد خاتمی نیز گفت: هاشمی در مسیر زیرساخت‌های کشور وجهه همت داشت و موفق بود. آقای خاتمی توانست بحث‌های سیاسی را به جانب شفافیت ببرد. آقای احمدی‌نژاد هم کارهای مثبتی داشته است اما اگر بگوییم از شش رییس جمهور پنج تای آنها منفی است، اگر بگوییم از شش رییس مجلس پنج تای آنها منفی است، اگر بگوییم همه نخست‌وزیرها منفی بوده‌اند، برای انقلاب چه می‌ماند؟ برخی احساساتی‌ها متوجه نیستند که بی‌تاریخ بودن، چقدر مضر است.

نمی‌خواهم جوری حرف بزنم که برایم زنده باد بگویند

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: پایه دوم اینکه انتخابات بی‌اشکال نیست و دشمن کارش را شروع می‌کند. چه در اینجا، چه مصر و چه هرجای دیگر، دشمن گام‌هایی را قبل از رای‌گیری برمی‌دارد و حرف از تقلب و دروغ می‌زند. در دوره دهم انتخابات نیز از چهار، پنج ماه قبل دشمن اعلام کرد که در انتخابات تقلب می‌شود. دشمن عوامل خود را در کنار نامزدها می‌گمارد و آنها با «چاکرم، مخلصم» عقبل منفصل نامزدهای انتخابات می‌شوند.

وی با بیان اینکه "من در شرایط بحران به همراه چهار نفر دیگر با موسوی ملاقات داشتم"، افزود: من با کروبی هم تنها دیدار کردم. از جلسه‌ای که با این افراد بیرون آمدم تشخیصم این بود که فتنه‌گر بودن به اینها نمی‌چسبد اما اطراف اینها را فتنه گرفته است.

عسگراولادی با بیان اینکه "من نمی‌خواهم جوری حرف بزنم که برایم زنده باد بگویند"، ادامه داد: باید این واقعیت‌ها را بگویم که پیش خدا جوابی داشته باشم. گردانندگان اصلی فتنه همه در کشورهای غربی پناهنده شده‌اند و حقوق می‌گیرند. این دو نامزد ما فتنه‌گر و فتنه‌ساز نبودند و گرفتار فتنه شدند.

دشمن می‌خواهد انتخابات را به میدان جنگ تبدیل کند

این فعال سیاسی اضافه کرد: پایه سوم سخنانم این است که دشمن می‌خواهد انتخابات را به میدان جنگ تبدیل کند و ما نباید بگذاریم جشن ملی‌مان به میدان جنگ تبدیل شود. کسانی که مخلصانه به بنده انتقاد دارند توجه ندارند که اگر انتخابات شروع و مقابله‌ها ادامه پیدا کند، نمی‌شود انتخابات را جشن ملی دانست، بلکه جنگ داخلی خواهد بود.

سه قطب در انتخابات آینده شرکت می‌کنند

وی افزود: پایه چهارم حرف‌هایم این است که قبول کنیم سه مجموعه و سه قطب در انتخابات آینده شرکت می‌کنند. این سه قطب نباید همدیگر را تضعیف کنند بلکه باید زمینه برای رقابت فراهم شود. نباید بگذاریم دشمن رقابت را به تنازع تبدیل کند. براندازی نامزد قطب دیگر و تخریب او با رقابت سالم اسلامی مغایرت دارد.

برخی خیال می‌کنند هاشمی مفت به دست آمده و حرف‌های بی‌ربطی در مورد وی می‌زنند

عسگراولادی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه "اگر آقای احمدی‌نژاد اینجا بود سخنانم را صریح‌تر می‌گفتم"، اظهار کرد: صحبت من این است که در انتخابات ریاست جمهوری دهم باب تنازع را باز کردند و باب رقابت و تنازع را با یکدیگر مخلوط ساختند. به این صورت که ایشان با سه نامزد در رقابت بود اما وسط مناظره به هاشمی و ناطق نوری تاخت، در حالی که اصلا این دو شخصیت رقیب او نبودند اما ایشان در مناظره جدی‌ترین مبارزه‌اش با هاشمی بود.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: دشمن بیکار نیست و می‌خواهد کوشش ملی در سایه رهبری که برای رقابت ملی و اسلامی است، به تنازع تبدیل کند. نگذارید کار به نزاع بکشد.

وی با بیان خاطره‌ای از هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: برخی خیال می‌کنند که ایشان مفت به دست آمده و حرف‌های بی‌ربطی در مورد ایشان می‌زنند. البته من همه مواضع ایشان را قبول ندارم و انتقاداتم را در مجمع به ایشان می‌گویم. یکی از انتقادات من این است که ایشان نباید در ذهن مردم زاویه‌ای با رهبری داشته باشند، نباید درباره آنچه که رهبری تنفیذ کرده و کسی که رییس جمهور همه ما شده، بگوید که انتخابات آزاد نبوده و نباید بگوید که تقلب شده است.

عسگراولادی تصریح کرد: البته آنچه ایشان یقین کند حکم حکومتی است، اطاعت می‌کند ولی خودشان هم صاحب نظر و مجتهدند. نباید تصور کنیم که در جامعه تک‌صدایی است. باید صداها باشد اما همین که ولی امر حکم حکومتی داد، اطاعت کنیم.

وی ادامه داد: مهدی کروبی نیز تنها کسی است که در ریاست مجلس حکم حکومتی در رابطه با لایحه مطبوعات را اجرا کرد. ایشان تریبون مجلس را گرفت و گفت که فرمایش رهبری درباره لایحه مطبوعات را حکم حکومتی در نظر می‌گیرم و این لایحه را از دستور خارج کرده‌ام. برخی فکر می‌کنند که ایشان مفت به دست آمده.

با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام

این فعال سیاسی ادامه داد: من با برادرم موسوی و برادرم کروبی سال‌ها کار کرده‌ام ولی در سال‌های فتنه برخی مسائل را نپذیرفتند. موسوی رییس ما در دولت بود. ایشان فتنه‌ساز نیست، اما راهی باز شده، باید از فتنه تبری بجویند. من باز می‌گویم که فتنه‌گر آمریکا، اسرائیل و انگلیس‌اند و باید از اینها تبری بجویند. درباره حصر خانگی این دو عزیز نیز جدا از اینکه مقامات امنیتی و قضایی چه تصمیمی بگیرند، من به عنوان عضو هیات منصفه می‌گویم که این دو را مجرم نمی‌شناسم.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: وقتی فتنه گسل‌هایی در داخل ایجاد می‌کند و تلاش می‌کند میان مردم و رهبری و نظام فاصله بیندازد، اما موفق نمی‌شود، با فلش‌های دیگری این کار را می‌کند و به جای مکتب اسلامی، مکتب ایرانی را نشان می‌دهد. اگر ایرانیت و تعصب ایرانی را مطرح کنیم، مطمئن باشید که تازه اول کار خواهد بود.

به کسانی که حرف از انتخابات آزاد زده‌اند تذکر بدهیم نه اینکه حذف کنیم

عسگراولادی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه "هاشمی رفسنجانی و برخی دیگر از افراد که حرف از انتخابات آزاد زده‌اند، پس از سخنان مقام معظم رهبری باید چگونه عمل کنند؟" گفت: باید تذکر داد. اینکه کسی بخواهد حذفی عمل کند، این کار با اسلام جهانی مغایرت دارد. دنیای اسلام چراغ برداشته و دنبال اینگونه افراد است. طبیعی است که پس از تذکرات رهبری برخی موضع خود را تصحیح کنند.

حتی جواب 10 درصد انتقادها را هم نداده ام

وی در واکنش به پرسشی درباره انتقادات مطرح شده درباره خود نیز گفت: در کشور ما آزادی است و هرکس آزادانه نظر خود را بیان می‌کند. من حتی ده درصد از جواب انتقادها و اعتراضات را ندادم. باید اجازه بدهیم که هرکس دریافت خود را بگوید.

خوابی درباره کروبی ندیده ام

عسگراولادی همچنین درباره انتشار خبری مبنی بر اینکه وی خوابی در مورد کروبی دیده است گفت: این خبر که من خوابی در مورد آقای کروبی دیده‌ام و آن را با مقام معظم رهبری در میان گذاشتم از اساس دروغ است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به اینکه آیا شما نسبت به حوادث سال 88 و موسوی و کروبی دیر اظهارنظر نکرده‌اید؟ گفت: انگیزه من این است که تاریخ آنگونه که هست بیان شود تا در مورد انقلاب جفا صورت نگیرد. من به اینکه سه سال یا پنج سال این مسائل دیر مطرح شد یا نه، کاری ندارم. با توجه به در پیش بودن انتخابات موضع گیری های افراد، بنده برای اینکه این مواضع روی روال باشد، از اول محرم امسال سخنان خود را شروع کردم.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۸:۳٧ ‎ق.ظ روز ٢۸ دی ۱۳٩۱

جنبش ضد مطنطن نویسی مزمن

ای قشنگ تر از پریا * تنها تو کوچه نریا

بچه های محل دزدن * عشق منو میدزدن 

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۸:۱۸ ‎ق.ظ روز ٢۸ دی ۱۳٩۱

مشکل سوریه

سوریه اگر " بسیج " داشت به این روز نمی‎افتاد. همچنین است اگر " رهبر کاریزماتیک " می‎داشت. حالا می‎خواهید لایکهایتان را پس بگیرید بگیرید. ( نوشته شده در فیس بوک اینجانب)
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز ۸ دی ۱۳٩۱