دانلود پیام نوروزی سال 92 رهبر انقلاب

کیفیت پایین: 20 mg

کیفیت بالا: 90 mg

ادامه مطلب   
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۳:٤٠ ‎ب.ظ روز ۳٠ اسفند ۱۳٩۱

انیمیشن شبکه arte فرانسه به مناسبت نوروز

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٩:۳٧ ‎ب.ظ روز ٢٩ اسفند ۱۳٩۱

عکس/ اسما اسد به شایعات پایان داد

همسر بشار اسد با حضور در مراسم جشنی در دمشق به شایعات درباره مخفیگاهش و خروجش از سوریه پایان داد.

پیش از این برخی شایعات از فرار وی به روسیه مطرح شده بود. همچنین شایعاتی از بارداری وی بر سر زبانها بود که به نظر می‌رسد این شایعه نیز به خودی خود تکذیب شد.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:٠٤ ‎ب.ظ روز ٢٩ اسفند ۱۳٩۱

دانلود مصاحبه بابک زنجانی با بی بی سی

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز ٢٧ اسفند ۱۳٩۱

عکس عجیب یک روزنامه از لاریجانی

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز ۱۳ اسفند ۱۳٩۱

"بن علی"خودکشی کرد

باشگاه خبرنگاران نوشت: روزنامه الدیار در ادعایی از خودکشی زین العابدین بن علی دیکتاتور سابق تونس خبر داد.

 
الدیار در این باره با ادعای اینکه زین العابدین بن علی بوسیله ماده ای موسوم به "بوتولیسم" خودکشی کرده است این خبر را منتشرکرد. 
 
این روزنامه با بیان اینکه بن علی پس از مصرف این ماده بلافاصله قلبش از حرکت ایستاده افزود دولت تونس خودکشی دیکتاتور سابق این کشور را در ساعت شش ونیم روزگذشته تایید کرده است. تاکنون صحت وسقم این خبر از سوی نزدیکان بن علی تایید ویا تکذیب نشده است.
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز ۱۳ اسفند ۱۳٩۱

دانلود فیلم سخنان ضد احمدی نژادی معاون سردبیر روزنامه ایران

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز ٩ اسفند ۱۳٩۱
تگ ها : ایمان ملکا

دانلود فیلم افتضاح کروبی در ارتباط با سیا و اینتلیجنت سرویس

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز ۸ اسفند ۱۳٩۱

«قرزاقستان» ، اولین گاف وزیر خارجه جدید آمریکا

«جان کری» که اولین هفته‌ها از آغاز دوره وزارت خارجه خود را سپری می‌کند، در گافی آشکار از تلاش‌های دیپلمات‌های آمریکایی در کشور «قرزاقستان» قدردانی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «بیزینس اینسایدر»، «جان کری» وزیر خارجه جدید آمریکا هفته گذشته با اختراع واژه «قرزاقستان» سمت جدید خود را به گاف آغاز کرده است.
وی در صحبت‌های خود از تلاش‌های دیپلمات‌های آمریکایی برای استقرار موسسات دموکراتیک در کشوری که اصلا وجود خارجی ندارد، تقدیر کرد.
به نظر می‌رسد که کری در صحبت‌های خود قرقیزستان را که در منطقه‌ای خشک واقع شده و با جمعیت 5.5 میلیون نفری وضعیت اقتصادی مناسبی هم ندارد، با همسایه‌ شمالی‌اش یعنی قزاقستان مملو از منابع طبیعی اشتباه گرفته بوده است.
وزارت خارجه آمریکا هم در جریان انتشار متن کامل سخنرانی کری، این بخش از صحبت‌های او را به کلی حذف کرده و از کنار آن گذشته است.
صحبت‌های کری از جنبه دیگری هم یک گاف سیاسی محسوب می‌شود. چراکه قرقیزستان در جنگ افغانستان یکی از متحدان اصلی آمریکا به شمار می‌آید. این کشور همچنین یکی از اصلی‌ترین دریافت‌کنندگان کمک‌های مالی از آمریکا به حساب می‌آید. کمک‌های مالی آمریکا به قرقیزستان سالانه بر حدود 41 میلیون دلار بالغ می‌شود.
کری در حال حاضر به لندن سفر کرده است. وی در ادامه سفر خود به ترتیب به آلمان، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، مصر، عربستان سعودی، امارات و قطر نیز سفر می‌کند.
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:٥٥ ‎ق.ظ روز ۸ اسفند ۱۳٩۱

متن کامل سخنان رئیس‌جمهور در شبکه اول سیما

در گفتگوی زنده شنبه شب رئیس جمهور از شبکه ۱ سیما، صداوسیما فقط به مجری خود اجازه طرح سوال به صورت زنده داد و سوال و جواب خبرنگاران سایر رسانه‌ها با رئیس‌جمهور را به صورت ضبط شده پخش کرد.

 
به گزارش خبرگزاری فارس، محمود احمدی‌نژاد که امشب(شنبه‌شب) در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی حضور یافته است، برای همه ایران و همه انسان‌ها سلامتی، سعادت، شادکامی و امنیت آرزو کرد.
 
وی در پاسخ به سوال مجری گفت‌وگو درباره جلسه امروز سران قوا، گفت: طبق روال معمول، جلسه سران قوا بود و ما را هم دعوت کرده بودند که مسائل مهم و جاری کشور در آن مطرح شد.
 
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که بودجه امسال با تاخیر نسبتا زیادی ارائه می‌شود، این مسئله چه دلیلی دارد و چه زمانی هماهنگی‌ها برای تحویل بودجه انجام می‌شود، گفت: امسال ما شرایط خاصی را تجربه کردیم؛ بودجه هم سند بسیار مهمی است و در واقع یک برنامه یکساله محسوب می‌شود.
 
وی افزود: تمام دخل و خرج‌های دولت در طول سال و کارهایی که باید در بخش‌های گوناگون اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، علمی و آموزشی انجام شود، همه در بودجه منعکس می‌شود.
 
رئیس جمهور ادامه داد: بودجه تا حدود زیادی تحت تاثیر درآمدهای نفتی است و وقتی در درآمدهای نفتی و قیمت ارز نوسان ایجاد می‌شود به طور طبیعی بودجه هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. بر همین اساس لازم بود که ما یک ارزیابی نسبتا دقیقی از شرایط محیطی داشته باشیم و عملکرد بودجه در سال جاری را بررسی کنیم.
 
احمدی‌نژاد گفت: ‌همچنین لازم بود که ما تحولات بین‌المللی را رصد کنیم و سیاست‌های کلی کشور و برنامه‌های سازندگی را مدنظر قرار دهیم تا بودجه‌ای را ببندیم که سرعت رشد ما را حفظ کند و نواقص بوجود آمده را برطرف کند و همچنین قابلیت اجرایی داشته باشد.
 
وی اظهار داشت:‌ البته دشمن هم اقداماتی می‌کرد و ما هم مقداری تحمل کردیم تا آنها حرکاتشان را انجام دهند تا ما ارزیابی خودمان را کامل کنیم؛ با توجه به رفتار دشمنان و تأثیر رفتار آنها بر بازار ما فکر می‌کنم که بودجه خیلی خوبی تهیه شده است.
 
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا بودجه این هفته تحویل مجلس می‌شود، گفت: انشاءالله این هفته تحویل می‌دهیم؛ فکر می‌کنم برای روز چهارشنبه هماهنگ شود تا بودجه را بفرستیم.
 
رئیس جمهور اظهار داشت: ما به شدت سهم نفت را و آن مقداری که واقعا می‌توانیم بفروشیم و منابع آن را استحصال کنیم، در بودجه دولت کاهش دادیم.
 
وی در پاسخ به این سوال که مکانیزم‌های جبرانی چیست، افزود: یک بخش کنترل هزینه‌های مصرفی دولت است و بخش دیگر افزایش سایر درآمدهای دولت است، مالیات و بقیه؛ وقتی سطح قیمت‌ها بالا می‌رود درآمد دولت هم از مالیات به همان نسبت بالا می‌رود.
 
احمدی نژاد با تاکید بر اینکه یک ابتکار عمل‌هایی را نیز در بودجه سال 92 داشتیم افزود: برای برخورد و مواجهه با طراحی‌های دشمن برنامه ‌ای را در دو گام تدوین کرده‌ایم.
 
رئیس جمهور افزود: گام اول کنترل دامنه تاثیر حرکت دشمن است البته در این جا کاملا برنامه تمام نشده است و موفقیت 100 درصد نیست اما در حال مسلط شدن هستیم و گام دوم ادامه رشد اقتصادی کشور با همان روال قبلی است.
 
وی با تاکید بر اینکه اولین نقطه توجه دولت در بودجه به رشد تولید، سرمایه گذاری و رشد اقتصاد کشور است گفت: بنده چند نکته را که در بودجه پیش بینی شده است مطرح می‌کنم.
 
احمدی نژاد بر همین اساس به صندوق توسعه ملی اشاره کرد و تصریح کرد: در این زمینه، ساز و کارهایی را پیش بینی کردیم که منابع آن خیلی سریع‌تر و بی واسطه در سرمایه گذاری و تولید بیاید.
 
رئیس جمهور ادامه داد: راه ریالی این مقدار را ما بازتر کردیم چرا که بخش عمده صنعت، تولید و سرمایه گذاریهای داخل کشور نیاز به ریال دارند نه ارز.
 
وی افزود: سرمایه بانک‌ها را پیش بینی کردیم تا افزایش قابل توجه با قدرت وام‌دهی بانک‌ها به کمک بیایند همچنین اوراق مشارکت را پیش بینی کردیم.
 
احمدی نژاد در ادامه به سرمایه گذاری‌های عمرانی که از محل بودجه دولت تقریبا معادل مصوب سال 91 تامین می شود اشاره کرد و گفت: برخی نظرشان این بود که یک بودجه کاملا انقباضی دهیم که باید گفت در شرایطی که ما نیاز به رشد اقتصادی داریم نیاز به بودجه انقباضی نیست و باید منابع را هدایت کنیم به محل‌هایی که باید انجام شود.
 
وی گفت: در سرمایه گذاری عمرانی تقریبا معادل پارسال است.پارسال 39700 بود و الان 37700 که تقریبا نزدیک هم است.
 
رئیس جمهور افزود:‌ در بودجه تغییراتی داده‌ایم و اموال راکد در سازمان‌ها و یا حتی فعال که ضرورت ندارد دولت آنها را اداره کند با شرایطی سهل به مردم واگذار می‌کنیم.
 
احمدی‌نژاد ادامه داد: در کنار این واگذاری به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که در کار عمرانی سرمایه‌گذاری شود و با سازوکارهای آسان و راحتی پروژه‌های نیمه تمام به مردم واگذار شود و مقداری یارانه و وام دهیم که مردم آنها را انجام دهند.
 
وی ادامه داد: در بودجه 1350 میلیارد تومان کمک‌های فنی و اعتباری قرار دادیم و هزار میلیارد تومان یارانه بخش کشاورزی است و بعضی ردیف‌های متفرقه جاری بود که افراد زیادی مؤسسات و تشکل‌هایی درست کرده بودند که به بودجه وصل می‌شدند که از این محل 1500 میلیارد تومان کاهش دادیم و به بخش عمرانی تزریق کردیم.
 
رئیس جمهور گفت:‌ بخش سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی را تقویت کردیم و مجموع سرمایه‌گذاری در این زمینه بیش از 145 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که این به تولید کشور کمک می‌کند.
 
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا این واگذاری‌ خلاف اصل 44 قانون اساسی نیست، اظهار داشت:‌ بر اساس اصل 44 ما تا سال 94 باید واگذاری را انجام دهیم.
 
وی ادامه داد: اتفاقا نزدیک به 150 شرکت به طور کامل در این پروسه واگذار می‌شود و آنچه که من گفتم مربوط به باقیمانده شرکت‌ها است.
 
احمدی‌نژاد گفت: سال آینده ما واگذاری بالایی خواهیم داشت، اما در بودجه پیش‌بینی می‌کنیم که حداکثر سهم در سرمایه‌گذاری باشد که یک کار مثبتی است.
 
رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی درباره مکانیزم‌های مقابله با تحریم‌ها در بودجه سال آینده، اظهار داشت: ما با انتخاب بدترین گزینه تلاش کردیم با کمترین درآمد ممکن شرایط را اداره کنیم.
 
احمدی‌نژاد افزود: در بودجه مکانیزم‌هایی گذاشتیم که اگر درآمد بالاتر رفت صرف سرمایه‌گذاری‌ها شود و اگر کاهش یافت، از جاهایی کم کنیم که به سرمایه‌گذاری آسیب نزند.
 
وی ادامه داد: مردم تحت فشار قرار دارند و لذا در بودجه تلاش کردیم که به نوعی قدرت خرید مردم حفظ شود و یا به آنها کمک شود.
 
رئیس جمهور با تبیین برخی پیش‌بینی‌ها اظهار داشت: علاوه بر بودجه معمول برای بحث درمان 2 رقم بزرگ قرار دادیم که 2 هزار میلیارد آن برای بحث پزشک خانواده است.
 
احمدی‌نژاد افزود: پزشک خانواده مستقیما سقف پرداخت مردم را کاهش می‌دهد و اگر نیاز به درمان در سطح بالاتری بود، بخشی از آن از منبع اولیه برداشته می‌شود و لذا به پرداختی مردم کمک می‌شود.
 
وی ادامه داد: همچنین مبلغ 2760 میلیارد تومان به عنوان یارانه و ارز دارو و نیروهای تخصصی اختصاص دادیم و برای بیماران صعب‌العلاج نیز ردیف‌هایی را در نظر گرفتیم تا فشار را کاهش دهیم.
 
رئیس جمهور گفت: برای کالاهای اساسی و نان نیز بودجه خوبی در نظر گرفتیم و 11350 میلیارد تومان برای این بخش اختصاص دادیم و برای حمایت از برنامه‌های جمعیت یعنی حفظ و رشد جمعیت نیز 1500 میلیارد تومان قرار دادیم که باز به خانواده‌ها باز می‌گردد.
 
وی ادامه داد:‌ حقوق کارمندان و بازنشستگان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز نسبتاً خوب افزایش دادیم که از پارسال که 13.5 درصد بود به 20 درصد ارتقاء دادیم.
 
احمدی نژاد  در تشریح سایر ویژگی‌های لایحه بودجه سال 92 گفت: جهت گیری اصلی دولت عدالت است؛ ما منابع عمرانی و سرمایه گذاری و کمک‌های فنی و اعتباری را به صورت عادلانه در کشور توزیع کردیم و یک هزار و 200 میلیارد تومان هم برای تعادل منطقه‌ای گذاشته‌ایم .
 
وی افزود: ما در بودجه سال آتی سهم بودجه‌های عمرانی استانی را افزایش چشم گیری دادیم که این یک جهش است.
 
احمدی نژاد ادامه داد: در اصلاح ساختارها هم پیش بینی‌‌های خوبی انجام دادیم؛ لایحه‌مالیاتی را به مجلس ارائه داده‌ایم که این لایحه بسیار منسجمی است که در آن از تمام تجربیات دنیا استفاده شده است و تجربیات مالیات کشور خودمان نیز در آن بکار رفته است که انشاالله این لایحه با کمترین تغییرات اجرا خواهد شد؛ اصلاح قانون مالیات‌ها و اجرای آن منابع دولت را احیا می‌کند بدون اینکه فشاری در اقتصاد ملی وارد شود.
 
رئیس جمهور کشورمان گفت: همچنین ما اصلاح نظام بانکی را هم آماده کرده ایم و تقریبا کارش تمام شده است؛ همچنین قانون گمرک از سوی مجلس تصویب شد و ما کار را آغاز کرده‌ایم و اثرات آن سال آینده پیدا می‌شود؛ همچنین برنامه پول ملی را هم آماده کرده‌ایم و منتظریم تا مقداری ثبات ایجاد شود تا آن را هم اجرا کنیم.
 
احمدی نژاد اضافه کرد: در کارهای خدماتی دولت هم مکانیزمی را در بودجه تدوین کردیم که کار به مردم واگذار شود و دولت هم در این زمینه خدمت کند، ما دستگاه‌ها مکلف کردیم که بخشی از تکالیفشان را واگذار کنند و حتی آنهایی که  مرز بین حاکمیتی و غیر حاکمیتی است را هم تنظیم کرده‌ایم.
 
وی اظهار داشت: ما احکام جدیدی را برای بانک مرکزی قرار دادیم تا بتوانند نوسانات قیمت ارز را مدیریت کنند و این‌ها کارهای تحولی است که ما انجام داده‌ایم.
 
احمدی نژاد ادامه داد: ما موضوع مسکن مهر را با شرایط بهتری ادامه می‌دهیم و کارهای علمی و فناوری و حمایت از نخبگان و پژوهش و آموزش هم با همین سرعت جلو می‌رود.
 
وی گفت: یکی از کارهای مهم ما برای سال آینده که در بودجه پیش بینی شده موضوع هدفمندی یارانه‌ها است؛ هدفمندی یارانه‌ها از بهترین روش‌ها برای کاهش سهم ارز نفتی در بودجه دولت و در اقتصاد ملی است یعنی اقتصاد ملی را بزرگ می‌کند و باعث رشد آن می‌شود و سهم درآمدهای نفتی را هم کاهش می‌دهد.
 
احمدی نژاد افزود: در واقع هدفمندی یارانه‌ها روی اقتصاد کار می‌کند و اهداف زیادی دارد که در حال اجراست اما اگر بخواهیم این موضوع را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم که به معنای دریافت از همه مردم متناسب با مصرف و توزیع یکسان است؛ یعنی طبقات درآمدی و دهک‌های مختلف که مصرف پایین تری دارند قدرت خریدشان تعدیل شود.
 
وی در پاسخ به  این سوال که آیا پرداخت یارانه نقدی در سال آینده افزایش می‌یابد، اظهار داشت: بله حتما پرداخت یارانه افزایش می‌یابد.
 
رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که ما امسال هم از محل افزایش حامل‌های انرژی در پرداخت هدفمندی کسری داشتیم؛ سال آینده این افزایش در کجا جبران می‌شود گفت: ما کسری نداشتیم؛ در زمان اجرای قانون بحث این بود که سازمان هدفمندی یک شرکت دولتی است و شرکت دولتی هم همیشه طلب و بدهی دارد و کارش را ادامه می‌‌دهد، هر دستگاه دولتی در پایان سال هر چقدر که از بودجه‌اش باقی می‌ماند باید به خزانه بریزد و اگر کسری داشت هم باید از خزانه بگیرد.
 
احمدی نژاد ادامه داد: وقتی ما کوپن برنج، پنیر و سایر موارد را حذف کردیم یارانه‌اش را مستقیم به خود مردم دادیم یعنی کسری وجود ندارد.
 
وی اظهار داشت: سهمی که ما باید به شرکت‌های دولتی می‌ دادیم خیلی بیشتر از آنچیزی است که سهمشان بود به همین دلیل سرمایه گذاری در حوزه نفت و نیرو رشد کرد، یعنی اینها از محل هدفمندی درآمد جدیدی کسب کردند که این مثبت است.
 
رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که در واقع درآمدهای ناشی از افزایش اجرای هدفمندی پول یارانه‌های نقدی را تامین کرده و از سوی دیگر هم به سرمایه گذاری شرکت‌های دولتی کمک کرده است گفت: بله در حال حاضر در حوزه نفت سرمایه گذاری‌ها خیلی افزایش پیدا کرده است؛ البته ما جاهای دیگر هم به نفت کمک کردیم و فقط از این محل نبوده اما کلا این موضوع مثبت است.
 
احمدی نژاد در خصوص نرخ ارز در سال آینده اظهار داشت: همه تلاش ما این است که به سمت یک نرخ در موضوع ارز برویم ولی شوکی که وارد شد خیلی سنگین بود و سنگین‌ترین شوکی که می‌توانست به یک اقتصاد وارد شود به ما وارد شد که انشاالله در آینده ابعاد این موضوع را برای مردم بازگو می‌کنیم؛ البته همیشه بهتر می‌توان کار کرد و یکی از شروطش این بود در هم افزایی در کشور ایجاد شود تا بعضی‌ها فرصت پیدا نکنند که ضربه دشمن را مضاعف کنند.
 
احمدی نژاد در ادامه اظهار داشت: البته از درآمدهای سال جاری هم دولت مقداری طلبکار است که هنوز واریز نشده است.
 
وی در خصوص حقوق و دستمزد کارکنان دولت و کارگران هم اظهار داشت: ما برای این موضوع یک افزایش 20 درصدی پیش بینی کرده ایم و یارانه‌ها را هم افزایش دادیم وقتی این مسائل را کنار هم می‌گذاریم، موضوع پوشیده می‌شود البته قانون کارگری مرجع دیگری را برای تعیین افزایش‌ها مشخص کرده است که در آنجا دولت دخالتی ندارد و وزیر کار این موضوع را پیگیری می‌کند؛ اگر ما هدفمندی را اجرا کنیم قدرت خرید افزایش پیدا می‌کند؛ یعنی آن چیزی را که ما پیش بینی کرده‌ایم هم کاهش امسال جبران می‌شود و هم افزایش قیمت هدفمندی پوشش داده خواهد شد.
 
وی ادامه داد: اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هفت دهک را پوشش می‌دهد که این خیلی خوب است؛ البته ما سه دهک باقی مانده را حذف نمی‌کنیم ولی افزایش قدرت خرید برای هفت دهک اتفاق می‌افتد.
 
رئیس جمهور اظهار داشت: با اجرای گام دوم هدفمندی یارانه‌ها رشد قیمتهای سال 92 جبران می‌شود و قدرت خرید مقداری بالا می‌رود و این نکته مثبتی است.
 
وی خاطر نشان کرد: البته پرداخت‌های مستقیم همه یکسان خواهد بود؛ البته بحثی با برخی همکاران در مجلس داشتیم که اصرار می‌کردند برخی دهک‌ها را حذف کنیم که مطالعاتی هم انجام دادیم و افرادی هم شناسایی شدند اما فعلا برنامه حذف در دستور کار نیست.
 
وی اظهار داشت: ما چندین گزینه برای هدفمندی داریم؛ یک گزینه ارز مبادله‌ای است و گزینه دیگر ارز 2 هزار تومانی و حدود 1700 تومان که الان به عنوان ارز مرجع داریم و فعلا گزینه ما ارز مرجع است در هدفمندی. اما بر روی همه فرآورده‌ها یکسان اعمال نمی‌شود.
 
رئیس جمهور ادامه داد: ما می‌خواهیم تولید و خانوار را حمایت کنیم، بنابراین بر روی همه اعمال نمی‌شود.
 
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که برنامه‌های حمایت از تولید در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها چیست،گفت: ما به دو شکل حمایت می‌کنیم و در گام اول نیز به دو شکل حمایت کردیم؛ حمایت اصل ما در نرخ‌های تبعیضی و ترجیحی بود.
 
وی با بیان اینکه برخی از دوستان این را یارانه و کمک محسوب نمی‌کنند، اظهار داشت: وقتی ما می‌گوییم الان گاز 120 تومان است؛ دیگر برای همه 120 تومان است. اگر به یک کسی گفتیم برای شما 40 تومان یعنی 80 تومان یارانه دادیم و این کمک است.
 
رئیس جمهور افزود: می‌شد این مسئله را نقد کنیم تا برگردد؛ اما فرقی نمی‌کرد ولی بنگاه‌ها برای پرداختشان مشکل کمبود نقدینگی پیدا می‌کردند؛ به همین دلیل ما از روش‌های تبعیضی استفاده کردیم و قیمت برق، آب و گاز و سوخت را ارزانتر در اختیار بنگاه‌های تولیدی قرار دادیم.
 
وی یادآور شد: همچنین تا آنجایی که امکان داشت نقدی، کمک‌های فنی و اعتباری و وجوه اداره شده و وام ارزانتر را هم در اختیار بنگاه‌ها قرار دادیم. البته تولیدی که رو به رشد است از آن انتظار نمی‌رود که همه منابع‌اش را از این محل فراهم کند؛ یا تمام کمک‌هایی که تولید نیاز دارد از این محل به آن بدهیم.
 
احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه ما یک گام کوچک را در هدفمندی برداشته‌ایم، افزود: نمی‌شود انتظار داشته باشیم تمام اهدافی که در کل قانون بوده در گام اول محقق شود؛ خوشبختانه علی‌رغم شرایط سختی که در یک و یکسال و نیم گذشت تولید ما سر پا بوده و صادرات غیر نفتی خوبی داریم.
 
رئیس جمهور بر همین اساس صادرات غیرنفتی 10 ماهه را معادل پارسال عنوان کرد و افزود: شوک اول سال یک توقف بوجود آورد اما در این 2 ماه پایانی و سال آینده خیلی سریع‌تر از سال گذشته خواهد بود.
 
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر کنترل تورم در سال 92 همزمان با اجرای فاز دوم در صورت تصویب مجلس چه برنامه‌هایی دارید، اظهار داشت: ما برای کنترل نقدینگی 2 الی 3 برنامه خوب تدوین کرده‌ایم که بانک مرکزی برخی از آنها را شروع کرده گرچه هنوز آنها را اعلام نکرده است.
 
احمدی‌نژاد ادامه داد:‌ فکر می‌کنیم منابع و قدرت مانوری که در اختیار داریم به همراهی مردم و همچنین برنامه مدونی که در گام اول داریم که در این گام اول برنامه مدونی اجرا شد که هم خدمات و هم تولید به خوبی همراهی کردند و این همراهی هست.
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بنده فکر می‌کنم شرایط بهتر شود، افزود: الان یک لجام‌ گسیختگی در برخی جاها وجود دارد که آن هم به دلیل نوسانات تند ارز است و برخی مسائل دیگر که شاید اینجا، جای مطرح کردن آن نباشد که ان‌شاءالله آنها را نیز مهار خواهیم کرد.
 
وی در پاسخ به این سؤال که یعنی شما برای سال آینده ثباتی را برای تورم و نقدینگی پیش‌بینی می‌کنید، افزود: ان‌شاءالله، برنامه ما این است که به سرعت کاهش دهیم.
 
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که اتفاقات اقتصادی بسیار بزرگ مثل هدفمندی که آثار عمیق اجتماعی و حتی ابعاد دیگر هم دارد و در عمل باید نتایج آن مشخص می‌شود، باید چه کارهایی را انجام نمی‌‌دادیم و با قوت بیشتر انجام می‌‌دادیم گفت: حتما ما صددرصد آن را اجرا می‌کردیم، یعنی اگر الان 2.5 سال قبل بودیم پافشاری می‌کردیم تا صددرصد آن اجرا شود و حتما تأثیرپذیری قیمت ارز و تاثیرگذاری نوسانات ارز نیز کاهش می‌یافت.
 
رئیس جمهور بر همین اساس ارز را لنگرگاه در این طرح دانست و گفت: دشمنان نیز شناسایی کرده و ضربه‌هایی را وارد کردند اما اقتصاد ما، اقتصاد بزرگی است و ملت ما ملتی قوی است. در یک مدتی مشکلاتی پیدا می‌شود اما حتما آن را مهار می‌کنیم و قدرتمندتر جلو خواهیم رفت.
 
وی در پاسخ به این سؤال که اشتغال همیشه یکی از دغدغه‌ها و مسئولیت‌های همیشگی شما بوده؛‌ آیا امروز از وضعیت آن اشتغال راضی هستید، اظهار داشت: امسال، سال سختی برای اقتصاد ما بود؛‌یعنی ما در شرایط متعادلی حرکت نکردیم و اگر این یکسال را در روند حرکت کشور برداریم، روند بسیار خوبی و راضی‌کننده است نه مطلوب.
 
احمدی‌نژاد ادامه داد:‌ما به عنوان یک انسان آرزو داریم همین امروز همه مشکلات حل شود؛ بنده اعتقاد دارم ظرفیت ملت ما، ظرفیت بالایی است و می‌توانیم کار 5 سال را طی 2 سال انجام دهیم و توقع‌ هم بالا است اما این یکسال آسیب‌هایی وارد کرده؛ البته نرخ بیکاری ما جهش نکرده و در گذشته هم بوده است، اما با توجه به شرایطی که پشت سر گذاشتیم شاید انتظار بود یک نوسان سنگینی آنجا پیدا شود که اینگونه نشد.
 
رئیس جمهور گفت: این نشان می‌دهد که تولید و خدمات کارهای خود را انجام می‌دهد اما برخی از بخش‌های تولید تحت فشار است که باید کمک و پشتیبانی کنیم که این کار را هم انجام می‌دهیم و کنار تولید، مردم و بخش محوری خدمات هستیم و پشتیبانی می‌کنیم.
 
رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره استخدام‌های جدید در دولت اظهار داشت: طبق قانون اساسی مسئولیت امور اداری و استخدامی مستقیما بر عهده رئیس جمهور است که البته در طول زمان این اختیار کاهش یافته است.
 
احمدی نژاد افزود: در طی هفت سال نزدیک به هشتصد هزار نفر از سیستم بیرون رفتند و این باعث خلا نیروی انسانی شده و کارمندان زیادی هم هستند که وضعیت استخدامی آنها در دستگاه‌های دولتی نامشخص است.
 
وی ادامه داد: بخشی از نیروهایی که قرار است جذب کنیم در واقع در دولت الان مشغول به کار هستند و مجموعا دولت می‌خواهد سیصد و بیست هزار نفر را در سیستم اداری تثبیت کند.
 
رئیس جمهور گفت: دولت این امکان را فراهم کرده که همه متقاضیان در آزمون استخدامی شرکت کنند و اگر کسی با روشی در گذشته وارد سیستم شده از حق بالاتر برخودار نباشد.
 
احمدی نژاد افزود: این استخدام‌ها فشاری به بودجه وارد نمی‌کند چون وقتی پانزده هزار تخت بیمارستان اضافه می‌کنیم و وقتی چند ده هزار مدرسه و دانشگاه می‌سازیم این نیازمند کادر است که باید خدمات ارائه دهد.
 
وی ادامه داد: وقتی ما توسعه تقسیمات کشوری داریم که برخی مناطق به استان و شهرستان ارتقا می‌یابند، باید افرادی آن مناطق را اداره کنند.
 
احمدی نژاد اضافه کرد: دولت در اجرای اصل 44 تصدی‌ها را کاهش داده و  بخشی از موسسات و شرکت‌های مهم دولتی واگذار شده اند که دولت خلوت شده است.
 
رئیس جمهور گفت: طبق قانون استخدام 1500 نفر در نهاد ریاست جمهوری اختیار شخص رئیس جمهور است که نیاز به مصوبه دولت هم نداشت.
 
احمدی نژاد افزود: رئیس جمهور می‌تواند کارمندان نهاد را خودش مستقیما انتخاب کند و من هم از مصوبه دولت درباره استخدام کارمندان نهاد اطلاع نداشتم اما ذیل آن مصوبه نوشتند که برای این هم آزمون استخدامی برگزار شود.
 
وی ادامه داد: این حق مسلم قطعی من بود که وقتی اشخاص از هفت خان گذشته‌اند که دیگر کف کف اصل 126 قانون اساسی است اما گفتم برای آن هم مسابقه برگزار شود.
 
رئیس جمهور گفت: این دولت، دولت مردم و عدالت است اما دیدم برخی جو سازی کردند که چه شد در حالی که اگر من 1500 نفر را مستقیما به عنوان همکارم در نهاد ریاست جمهوری انتخاب می‌کردم، قانون بود.
 
احمدی نژاد اضافه کرد: البته ما گفتیم که مسابقه برگزار شود تا هر کس شایسته تر بود انتخاب شود و تاکید کردند امتحانات به صورت عادلانه و استانی برگزار شود.
 
وی ادامه داد: همچنین به مسئولان گزینش سفارش کردند که بی جهت به جوانان سخت نگیرد تا حق کسی از مردم ضایع نشود
 
رئیس جمهور گفت: جوانان ما نوعا شایسته اند و اگر کسی هم به نظر ما ضعفی داشت باید به او تذکر دهیم و دوستانه او را کمک کنیم که ضعف را جبران کند نه اینکه او را از یک فرصت محروم کنیم.
 
احمدی نژاد ادامه داد: این موضوع کاملا شفاف است و سهم وزارتخانه‌ها مشخص است و این که در کدام شهرها و پست‌ها نیاز به نیرو داریم .
 
وی تصریح کرد که بیشترین حجم کاهش حجم دولت در این دولت اتفاق افتاده است.
 
رئیس جمهور در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت آینده مسکن مهر و تسهیلات و راه کارهای حل مشکلات مربوط به این پروژه اظهار داشت: وقتی سطح عمومی قیمت‌ها بالا می‌رود، در مسکن هم تاثیر می‌گذارد.
 
احمدی نژاد افزود: وقتی قیمت‌ها بالا می‌رود پرداختی مردم در حوزه مسکن هم افزایش می‌یابد که البته تعداد زیادی از مردم با همان رقم اولیه صاحب خانه‌ شده‌اند.
 
وی ادامه داد: اکنون که قیمت‌ها مقداری بالا رفته سعی کرده ایم که از طرق مختلف به مردم کمک کنیم که یکی از آنها افزایش میزان وام است که پایه آن 14 میلیون تومان بود که اکنون در برخی نقاط به سی میلیون تومان رسیده است.
 
رئیس جمهور گفت: منابع دیگری برای کسانی فراهم کرده‌ایم که واقعا نمی‌توانند هزینه‌های خرید مسکن را پرداخت کنند که به آنها از طریق قرض الحسنه یا کمک دیگری یاری می‌‌دهیم.
 
احمدی نژاد افزود: از طرفی دیگر در حال مدیریت هستیم که قیمت‌ها بیهوده بالا نرود اما بخشی از این افزایش قیمت‌ها مربوط به مسکن مهر 99 ساله نیست.
 
وی ادامه داد: رقم 45 میلیون تومان که گفته می‌شود مربوط به مسکن ملکی است که در پردیس در کنار دیگر طرح‌‌ها در دست اجرا است.
 
«در پردیس یکی طرح مسکن مهر است که مانند سایر نقاط در حال اجراست و بخشی نیز طرحی در قالب مسکن مهر است که قیمت زمین هم در آن لحاظ می‌شود و یک فاز جدید هم برای افراد با درآمد بالاتر در حال اجراست که این برای قشر متوسط  جامعه است»
 
رئیس جمهور گفت: اکنون چند طرح هم در داخل تهران در حال اجراست که یکی از آنها طرح اکباتان است که مربوط به افرادی است که به دلایلی نمی‌توانند در خارج از تهران زندگی کنند.
 
احمدی نژاد افزود: افرادی هستند به لحاظ اجتماعی باید در تهران زندگی کنند اما از سویی توان خرید مسکن به قیمت روز را ندارند و لذا شرایطی فراهم آمده تا آنها با رقمی مناسب در تهران صاحب خانه شوند.
 
رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی در خصوص دلایل افزایش قیمت مسکن اظهار داشت: بخش انتظاری افزایش قیمت‌ها خیلی شدید شد که البته بخشی از آن ناشی از جنگ روانی بود.
 
وی افزود: برخی متأسفانه و حالا ما می‌گوییم نادانسته این جنگ روانی دشمن را تشدید کردند و الا چرا باید قیمت مسکن بالا برود وقتی تعداد مسکن موجودمان بیش از تعداد خانواده‌ها است و هنوز در حال ساخت و ساز هستیم.
 
احمدی‌نژاد ادامه داد: قطعاً این افزایش قیمت کاذب است و من مطمئنم که سال آینده خواهد شکست و یک بار دیگر نیز در همین دولت قیمت شکست و پایین آمد.
 
رئیس جمهور گفت: الان ساخت و ساز مسکن در شرایط خوبی است اما در خرید و فروش رکود ایجاد شده است.
 
احمدی‌نژاد درباره عیدانه دولت و کمک به مردم برای خرید شب عید اظهار داشت: امسال بخش وسیعی از مردم واقعاً تحت فشار قرار دارند و سال سخت گذشت.
 
وی تصریح کرد: یارانه‌ای که برای طبقات پایین در نظر گرفتیم برای جبران این وضع بود و نوسانات ارز را نیز باید جبران می‌کردیم که البته دولت به دنبال جبران از طریق هدفمندی بود.
 
احمدی‌نژاد ادامه داد: جلساتی گذاشتیم در یک جلسه هم مقام معظم رهبری دعوت کردند که خدمت ایشان رسیدیم و ایشان تأکید کردند که کمکی به مردم بشود.
 
وی خاطرنشان کرد: جلسات متعدد و بسیار فشرده‌ای داشتیم که دو روش در آن بررسی شد که یکی پرداخت از درون اقتصاد بود و یکی بالا بردن پایه‌های پولی برای پرداخت‌ها بود که با وجود ترجیح دولت بر گزینه اول ما بر سر دومی توافق کردیم.
 
رئیس جمهور گفت: رقمی را از صندوق توسعه ملی قرض کردیم و به بانک مرکزی دادیم و ریال آن را گرفتیم و امشب برای عموم مردم نفری 85 هزار تومان و برای افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نفری 100 هزار تومان پرداخت کردیم.
 
وی ادامه داد: این همه هزینه‌ها را جبران نمی‌کند اما بالاخره می‌توان با آن سور و سات شرایط را تأمین کرد و یارانه اسفند را نیز آخر ماه واریز می‌کنیم که مقداری به مردم کمک بشود.
 
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که با روش مردم در تحریم برخی کالاها همچون آجیل که قیمت آن افزایش کاذب داشته، موافق است یا خیر، اظهار داشت: این اصولاً روش خوبی است اما ما هم باید کنترل‌ها را کاملتر و حلقه‌های آن را تقویت کنیم.
 
وی تصریح کرد: هم از مردم و هم از فعالان اقتصادی که سعی نکردند از این شرایط سوءاستفاده کنند و از همکاران خودم در دولت هم که در شرایط سخت کار را اداره کردند تشکر می‌کنم.
 
رئیس جمهور گفت: آحاد ملت باید با هم زندگی کنند و ما هم همه در کنار هم هستیم و بهترین زندگی کردن زیستن برای دیگران و با دیگران است.
 
احمدی‌نژاد افزود: ما در این فلات چند هزار سال در کنار هم زندگی کردیم و در غم و شادی هم شریک هستیم و حوادث زیادی بر ایران گذشته و اگر همکاری ملی نباشد یک حادثه کوچک می‌تواند کشور را مضمحل کند.
 
وی ادامه داد: حالا دشمن آمده یک سنگی انداخته و یک تلاطمی ایجاد کرده تا فشارهایی را بر ما وارد کند که ما باید با کمک هم از این شرایط عبور کنیم و اگر در این شرایط من بیشتر مصرف کنم یا کسی بخواهد کالایی را انبار کرده یا از کشور بیرون ببرد تا با قیمت بالاتری بفروشد، به معنای اجحاف به دیگری است.
 
رئیس جمهور گفت: از قدیم رسم بوده که در عید نوروز و در اول بهار که از اعیاد بسیار زیبا و ابداع ملت ایران است که جهانی شده، دور هم جمع شویم و در دید و بازدیدها بر سر سفره هم بنشینیم.
 
احمدی‌نژاد افزود: حالا نباید به دلیل شرایط مردم معذور شوند و از این سنت بسیار خوب محروم شوند و یا خدای ناکرده یک خانواده تحت فشار قرار گیرد و آبرویش به خطر بیفتد.
 
وی تصریح کرد: همه باید کمک کنیم که از این شرایط عبور کنیم و ان‌شاءالله عبور خواهیم کرد و بنیه اقتصادی کشور ما نیز قوی است و دشمن و دولت آمریکا که با همه توان وارد عرصه شده تا به ما فشار آورد، نمی‌تواند توفیقی به دست آورد.
 
رئیس جمهور گفت: عبور از این مرحله و پیروزی در این نبرد اقتصادی به معنای آن است که ما ظرف چهار پنج سال به قدرت اول یا دوم اقتصاد دنیا تبدیل شویم.
 
 
 
احمدی‌نژاد گفت: آنها فکر می‌کردند که با شوک اول اقتصاد ما از هم می‌پاشد اما بحمدالله چنین نشد و البته به مردم فشار آمد که باید جبران کنیم و حتماً هم جبران خواهیم کرد.
 
احمدی‌نژاد گفت: در خیلی از کشورها گروه‌های مردمی هستند که بازار را مدیریت می‌کنند و هر جایی که کسی خواست اجحاف کند مردم خودشان وارد می‌شوند ولی من نمی خواهم هرگز باور کنم که یک ایرانی وجود دارد که بخواهد به مردم اجحاف کند.
 
 
 
رئیس جمهور افزود: مگر می‌شود یک نفر ایرانی و اهل این سرزمین باشد و سؤ‌استفاده کند؛ نمی‌توان به این فرد گفت ایرانی؛ چطور این فرد ایرانی است؛ این افراد عاقبت خوبی ندارند؛ کسی که از مشکلات مردم بخواهد سوء‌استفاده کند، عاقبت خوبی نخواهد داشت.
 
 
 
وی اضافه کرد: کسانی که از مشکلات مردم سود می‌برند، این سود نیست؛ بلکه سم است که وارد زندگی می‌شود و بالاخره هم خودش را نشان می‌دهد.
 
 
 
احمدی‌نژاد اظهار داشت: وقتی یک کالای خوراکی وجود دارد، همه با هم می‌خوریم و اگر هم آن کالا کم بود با هم تقسیمش می‌کنیم؛ این سخت نیست؛ مگر می‌شود من در خانه غذا داشته باشم و همسایه غذا نداشته باشد؛ باید فشار کمتری به بازار بیارویم؛ البته در کشور کالا فراوان است و باید کمک کنیم تا دولت بتواند برنامه‌های خودش را برای عبور از این شرایط بهتر اجرا کند.
 
 
 
وی با بیان اینکه ملت ایران، ملت بزرگی است، گفت:‌ ما از این شرایط عبور می‌کنیم و من مطمئنم که اینطور خواهد شد.
 
 
 
رئیس جمهور در پاسخ به سؤالی در مورد افزایش قیمت خودرو طی ماه‌های اخیر، اظهار داشت: در رابطه با موضوع قیمت خودرو حق با شورای رقابت است؛‌ بنده در این رابطه با هیچکسی توافقی نکردم؛ خودروسازان به دولت آمدند و گفتند که ما نیازمند منابع هستیم و در دولت هم بحث مفصلی شد که ما چطوری به تأمین منابع خودروسازان کمک کنیم؛ این یک تصمیم کلی بود که ماه‌ها پیش گرفته شد تا غیر از کالاهای اساسی سایر کالاها با ارز مبادله‌ای باشد و این حرف جدیدی نیست.
 
 
 
وی ادامه داد: خودروسازان با وزیر و سازمان گفت‌وگو کردند و تعهد داده‌اند تا آقایان اجازه دهند که خودشان بازار را مدیریت کنند تا قیمت را بیاورند که معادل ارز مبادله‌ای شود.
 
 
 
احمدی‌نژاد اظهار داشت: خودروسازان نباید از فضا درست استفاده نکنند؛ خودروسازان باید تولیدشان را بالا ببرند چرا که در حال حاضر همه چیز وجود دارد و خودروسازان ما هم خیلی پولدارند؛ من شنیدم که خودروها را پیش‌فروش کردند و بعد زیر این موضوع زدند و خودروها را با قیمت بالاتری می‌فروشند که این خیلی بد است.
 
 
 
رئیس جمهور ادامه داد: خیلی بد است که ما به این موضوع وارد شویم و بخواهیم با کسی برخورد کنیم؛ خود، خودروسازان باید خوش‌قول باشند؛ در حال حاضر نوعی انحصار در موضوع خودرو بوجود آمده است و من دارم به این نتیجه می‌رسم که کنترل واردات خودرو را از وزارت صنایع بگیریم، چرا که این وزارتخانه مانع‌تراشی می‌کند. کارخانه‌های داخلی هم مقداری اجحاف می‌کنند.
 
 
 
وی اضافه کرد: ممکن است خودروسازان یک خودروی پراید را 20 یا 18 میلیون بفروشند و باز هم بگویند ضرر می‌کنم؛ چطور ضرر می‌کنید، مگر پراید چقدر ارزبری دارد؛ پراید حدود 8 میلیون تومان بود؛‌مگر چقدر گران شده است، این خیلی بد است و من امیدوارم خودشان قیمت‌ها را اصلاح کنند. چرا که خوب نیست ما به این موضوع ورود پیدا کنیم.
 
 
 
احمدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که بر این اساس مصوبه سازمان حمایت ملغی است، گفت: من نمی‌دانم آن مصوبه چه بوده است؛ من نمی‌خواهم سر کسی را شیره بمالم؛ خودروسازان موظف هستند که خودشان قیمت بازار را به قیمت واقعی برسانند؛ دلال‌بازی یعنی چه.
 
 
 
رئیس جمهور گفت: از سوی دیگر دولت از خودروهای وارداتی 90 درصد عوارض می‌گیرد؛ البته حالا که قیمت ارز بالا رفته عوارض به 45 درصد رسیده است؛ ما حمایت می‌کنیم تا خودرو با قیمت کمتری عرضه شود؛ اگر بنا باشد که خودرو با قیمت بالاتری به مردم عرضه شود، خیلی بد است و ظلم به صنعت خودروسازی محسوب می‌شود.
 
 
 
وی اظهار داشت: در حال حاضر ما حدود 2 میلیون ظرفیت تولید خودرو در کشور داریم؛ خودروسازان که هزینه را می‌دهند و منابع هم دارند و بانک مرکزی هم با آنها همراهی می‌کند، بنابراین باید تولید را افزایش دهند تا قیمت‌ها افزایش یابد؛ نباید این حس بوجود آید که از حمایت دولت از خودروسازان نوعی سوء‌استفاده شود؛ مگر خودروسازان چقدر هزینه دارند و خودروها چقدر می‌ارزند؛ بالاخره خودرو یک قیمتی دارد؛ اگر هم بخواهیم کیلویی بخریم، بگویم کیلویی چند است.
 
 
 
احمدی‌نژاد اظهار داشت: البته در سال‌های اخیر مقداری کیفیت خودروهای داخل و تنوع بالا رفته و ظرفیت خیلی خوبی در کشور بوجود آمده است؛ بر همین اساس انتظار دارم که مدیران بخش خودرو مقداری بهتر مدیریت کنند و خودشان را از مردم و با مردم بدانند و نگاه بلندمدت داشته باشند.
 
 
 
رئیس جمهور در خصوص انتظارات دولت از مجلس در بررسی لایحه بودجه و اینکه آیا به همراه بودجه لایحه چند دوازدهم هم ارایه می‌شود یا خیر، گفت: بله، ما لایحه سه دوازدهم ارائه می‌دهیم.
 
 
 
وی افزود: بودجه مناسبی است و کاملا هدفمند و با شرایط امروز تدوین شده است و همکاران ما خیلی روی آن کار کرده‌اند؛ همکاران ما در مجلس هم توجه دارند که طبق نظام اداری کشور، دولت بدنه کارشناسی کشور است و دولت برای بودجه کار کرده است؛ اگر منطق بودجه به هم بخورد، آثارش عوض می‌شود؛ با توجه به شرایط ما بودجه را تدوین کرده‌ایم و بعضی سازوکارها را برای فعال کردن سایر منابع کشور در آن اعمال کرده‌ایم.
 
 
 
احمدی‌نژاد گفت: دولت مسائل مختلف را در بودجه لحاظ کرده است و بعد بودجه را تدوین کرد و همکاران ما آمادگی دارند تا توضیحات لازم را به نمایندگان محترم بدهند و در کل امیدواریم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن بودجه به کمترین تغییرات به دولت برگردد تا بتوانیم کشور را اداره کنیم.
 
 
 
رئیس جمهور اضافه کرد: ما یک لایحه سه دوازدهم را هم ارائه می‌دهیم چرا که مجلس قبل از پایان سال نمی‌تواند رسیدگی را شروع کند و بعد از آن هم تعطیلات نوروز است و عملا بودجه به خرداد می‌رسد؛ از لحظه‌ای که قانون بودجه ابلاغ می‌شود، 15 روز بعدش عملیاتی می‌شود؛ یعنی حدود 3 ماه طول می‌کشد.
 
 
 
* در این بخش از گفت‌وگوی زنده، به محض اینکه مجری برنامه از سایر خبرنگاران رسانه‌ها خواست که سوالات خود را مطرح کنند، پخش زنده سیما قطع شد و اعلام شد که ادامه گفت‌وگوی رئیس‌جمهور با خبرنگاران، بعد از سریال تلویزیونی پخش می شود.
 
 
 
مشروح سوالات و پاسخ های خبرنگاران سایر رسانه‌ها با رئیس‌جمهور که به صورت ضبط شده، پخش شد، بدین شرح است:
 
خبرنگار فارس از رئیس جمهور پرسید آیا امکان آن وجود نداشت که دولت با حمایت از بخش کشاورزی و دامپروری مانع واردات 10 میلیاردی به کشور می‌شد؟
 
احمدی‌نژاد پاسخ داد: دولت برنامه وسیعی را برای توسعه کشاورزی آغاز کرد که از سال گذشته مجوز آن را از مجلس گرفتیم و 10 درصد منابع صندوق توسعه را به توسعه کشاورزی اختصاص دهیم.
 
رئیس جمهور ادامه داد: برای این کار در تمام استان‌ها ستاد تشکیل دادیم و کار خوبی آغاز شده، اما از 30 سال قبل در نهاده‌های اصلی کشاورزی دچار کمبود هستیم.
 
وی گفت: پارسال واردات نهاده‌های اصلی دچار مشکل شد و کم وارد شد و در نتیجه فشار آن به داخل آمد و به جای بخشی از علوفه وارداتی گندم تولید داخل مصرف شد که امسال باید آن را جبران می‌کردیم.
 
احمدی‌نژاد گفت: در این راستا تصمیم گرفتیم برای جبران مشکل ذخایر استراتژیک خود را افزایش دهد و به همین دلیل مقداری واردات کالاهای اساسی کشاورزی ما اضافه شد.
 
رئیس جمهور تصریح کرد: البته این یکساله جبران نمی‌شود و ما کسری علوفه داشتیم که شاید 40 سال است در حال واردات آن هستیم و کار جبران آن را شروع کردیم.
 
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا درباره تمهیدات دولت و مجلس برای کنترل تورم و ایجاد رونق پولی در کشور، اظهار داشت: مجلس در این زمینه خیلی به دولت می‌تواند کمک کند.
 
احمدی‌نژاد افزود: یکی از راه‌های کمک به مجلس همین بودجه و یکی هم طرح‌های اصلی دولت برای عبور از این شرایط است که مجلس می‌تواند پشتیبانی سیاسی و قانونی انجام دهد.
 
رئیس جمهور ادامه داد: دولت چند طرح برای عبور از این شرایط در نظر گرفته تا به سرعت از این مرحله عبور کنیم و تلاش ما این است که دوره عبور را کوتاه ‌کنیم تا آسیب‌ها به مردم کمتر شود و مجلس خیلی می‌تواند در این زمینه نقش ایفا کند.
 
وی ادامه داد:‌ اعتقاد ما این است که هدفمندی بسیار طرح مهمی در این راستا است که نقصی ندارد و همه آن برای کشور سود است گرچه قدرت خرید یکی دو دهک کاهش می‌یابد، اما این عدالت است
 
احمدی‌نژاد تصریح کرد:‌ وقتی ما این کار را اجرایی نمی‌کنیم، معنی آن این است که فاصله طبقاتی را بی‌جهت گسترش می‌دهیم درحالی که دلیلی ندارد به کسانی که برخوردارترند یارانه سنگین‌تری بدهیم.
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٢:٤۱ ‎ب.ظ روز ٦ اسفند ۱۳٩۱

سعید مرتضوی هشتم اسفند 'به صورت علنی' محاکمه می شود

سعید مرتضوی، دادستان پیشین تهران که در حال حاضر با حکم دولت ریاست سازمان تامین اجتماعی را بر عهده دارد، روز سه شنبه هشتم اسفند (بیست و ششم فوریه) به همراه دو قاضی دیگر تعلیق شده در پرونده کهریزک، محاکمه می شود.

خبرگزاری فارس از قول محسن افتخاری، رئیس دادگاه کیفری استان تهران خبر داده که دادگاه آقای مرتضوی در شعبه ۷۶ دادگاه انقلاب برگزار می‌شود و در صورتی که علنی بودن آن قطعی شود مانعی برای حضور هیچ کس وجود ندارد.

خبرگزاری مهر هم از قول یک منبع آگاه خبر داده که جلسه دادگاه و به صورت علنی و در سالن اجتماعات دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی مدیرخراسانی برگزار می شود.

قرار است در این جلسه به پرونده اتهامی سه قاضی تعلیق شده در ماجرای بازداشتگاه کهریزک رسیدگی شود.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:٤٩ ‎ق.ظ روز ٦ اسفند ۱۳٩۱

این عکس پارلمان بحرین را تعطیل کرد

جلسه پارلمان بحرین به دلیل برافراشتن عکس شهید دومین سالروز قیام ملت به جنجال کشیده و تعطیل شد. 
 
به گزارش العالم نماینده شیعه پارلمان بحرین با برافراشتن عکس شهید 16 ساله که در دومین سالروز آغاز انقلاب مردمی به شهادت رسیده بود، به ادامه جنایت‎های آل خلیفه اعتراض کرد. 
 
علی‎شمطوط، نماینده پارلمان بحرین پس از به نمایش درآوردن عکس شهید حسین الجزیری و دست نوشته‎ای با عنوان «ممنوعیت بین المللی استفاده از گلوله ساچمه‎ای» به عملکرد نیروهای امنیتی در قبال راهپیمایی‌های مسالمت آمیز مردم بحرین اعتراض کرد. 
  
 شمطوط در جلسه پارلمان گفت: این کودک بحرینی از سه متری مورد اصابت گلوله ساچمه‎ای قرار گرفت، این اتفاق چیزی جز قتل عمد نیست. او به هیچ وجه تروریست نبود و این اتفاق هیچ ربطی به طائفه‎گری ندارد. 
 
این اقدام با اعتراض برخی نمایندگان حامی نظام فاسد آل‎خلیفه مواجه و جلسه پارلمان تعطیل شد.  
 
گفتنی است شهید حسین الجزیری، نوجوان 16 ساله بحرینی در دومین سالروز آغاز انقلاب ملت بحرین با گلوله‎های ساچمه‎ای نیروهای آل‎خلیفه به شهادت رسید. 
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:٤٢ ‎ب.ظ روز ۳ اسفند ۱۳٩۱

عکس/ سید مصطفی خامنه ای و آیت الله خوشوقت

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:۱٢ ‎ب.ظ روز ۳ اسفند ۱۳٩۱

برادران لاریجانی در کنار پدر+ عکس

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز ٢ اسفند ۱۳٩۱

حسن و قبح «مذاکره»

|یادداشت آقای سعدالله زارعی، استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناس مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی درباره‌ی سویه‌های مختلف مذاکره با آمریکا|


«هر تصمیمى که ما براى انقلاب و به عنوان مواضع اصولى انقلاب بگیریم، باید تابع استدلال باشد. [...] اساس این منطق هم یکى نفع ملت ایران و مصالح کشور است، یکى هم اصول و عقاید و باورهایى است که ملت ایران در راه این باورها، مبارزه و مجاهدت کرده، شهید و جانباز داده، ایستادگى کرده است و مردم دنیا را متوجه خودش کرده است.» (فرازی از سخنان رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه، ۱۳۷۶/۱۰/۲۶)

درباره‌ی سیاست خارجی گفته‌اند که سیاست خارجی ترکیب دو عنصر «پایداری» و «انعطاف» است. (سجادپور: ۱۳۹۰) در مواجهه با مقولاتی حیاتی همچون «امنیت ملی» و «حفظ نظام سیاسی»، سیاست خارجی بر عنصر پایداری تأکید می‌کند و در خصوص مسائل جاری که جنبه‌ی حیاتی ندارد و در نوسان بین «یک موضوع مهم» یا «یک موضوع معمولی» است، سیاست خارجی -و داخلی نیز- وضعیتی انعطافی پیدا می‌کند. در مسائل حیاتی که باید ایستاد، راه تصمیم‌گیری -و تجدید نظر- یا بسته است یا این‌که با حداکثر احتیاط همراه است و تصمیم‌گیری درباره‌ی آن به بالاترین سطح برمی‌گردد.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif جنبه‌های حیاتی مناقشه ایران و آمریکا
وضعیت حاکم بر مناسبات ایران و آمریکا طی سه دهه‌ی گذشته، وضعیتی خاص، و بحث‌کردن از آن نیز همواره امری «فوق راهبردی» بوده است، زیرا چالش‌های ایران و آمریکا از نوع حیاتی بوده و به موجودیت یا عدم موجودیت یا به اموری ربط داشته که نهایتاً به هویت یکی از دو طرف بازمی‌گشته است. از یک طرف آمریکایی‌ها در این دوران طولانی، همواره از حذف ایران از معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی سخن گفته‌اند. مثلاً آمریکایی‌ها صراحتاً می‌گویند همه‌ی کشورها جز ایران حق دارند از مواهب معاهده‌ی‌ اِن‌پی‌تی برخوردار باشند و بعد در ادامه می‌گویند که ما به ایران اطمینان نداریم. این‌گونه رفتار و برخورد آنها بازی با صلاحیت یک ملت، آن هم ملتی با سابقه‌ی چند هزار ساله و صاحب تمدن برجسته است و به همین خاطر، جنبه‌ی حیاتی دارد.
از نظر آمریکایی‌ها «وقوع انقلاب در ایران» و «پیدایی یک جریان مقاومت در منطقه و ایجاد تغییر در موازنه‌ی امنیتیِ اسرائیل‌محور در منطقه»، دو اقدام اساسی ملت ایران در نادیده‌گرفتن منافع حیاتی آمریکا است.

آمریکایی‌ها پیش از بحث انرژی هسته‌ای نیز منازعات را به سمت ابعاد حیاتی سوق می‌دادند. مثلاً گاسپار واین برگر -وزیر دفاع دولت ریگان- در زمان مسئولیتش باصراحت و علنی اعلام کرد که ما باید ریشه‌های ملت ایران را بخشکانیم. در جریان تحریم‌های اخیر نیز آمریکایی‌ها بارها از واژه‌ی «تحریم‌های فلج‌کننده» صحبت کرده‌اند. در طول دو دوره‌‌ ریاست‌جمهوری بوش و اوباما -۱۳ سال گذشته- نیز همواره یک ردیف بودجه‌ای در بودجه‌ی رسمی و علنی آمریکا تحت عنوان «هزینه‌ی تغییر ایران» وجود داشته که در نوع خود کاملاً بی‌سابقه است. پس بحث از رابطه‌ی میان آمریکا و ایران تا آن‌جا که به آمریکا برمی‌گردد نیز موضوعی کاملاً جدّی است.

از این طرف، اگرچه جمهوری اسلامی هیچ بودجه‌ای برای براندازی دولت آمریکا اختصاص نداده و در این راه هیچ قدمی برنداشته و حتی به شکل تبلیغاتی و سیاسی هم از لزوم براندازی «دولت آمریکا» سخن نگفته است، در عین حال تردیدی هم نیست که ایران در مواجهه با آمریکا روی نکاتی دست گذاشته که برای آمریکا به ‌عنوان یک ابرقدرت، حیاتی است.

آمریکایی‌ها قدرت‌مندی خود در محیط فراملی را به گونه‌ای تعریف کرده‌اند که مستلزم هماهنگ‌شدن دیگران با آمریکا است. آنان از بالا تا پایینِ قاره‌ی آمریکا را «حیات خلوت» و «منطقه‌ی ممنوعه» برای حضور دیگران اعلام کرده و رسماً به آن به‌ عنوان رکن مهم «قدرت» و «امنیت ملی» خود می‌نگرند و به هر کشوری که بخواهد این حریم را مخدوش کند و این قُرُق را بشکند، به چشم «دشمن» نگاه می‌کنند. همه‌‌ ماجرای خلیج خوک‌ها و بحران موشکی کوبا در سال ۱۹۶۲ را به یاد دارند. یا در صفحات تاریخ درباره‌ی آن مطالعه کرده یا در محاورات اجتماعی درباره‌ی آن چیزی شنیده‌اند. آمریکایی‌ها در آن سال به خاطر نصب‌شدن سپر دفاع موشکی شوروی در کوبا و به تعبیر دقیق‌تر، به خاطر برپاشدن یک نظام مارکسیستی مورد حمایت شوروی تا آستانه‌ی جنگ پیش رفتند. آمریکایی‌ها علاوه بر آمریکای لاتین، بسیاری از مناطق خاورمیانه و از جمله شبه جزیره‌ی عربستان را منطقه‌ی انحصاری خود به حساب می‌آورند و هرگونه خدشه به اقتدار و تمرکز آمریکا در این مناطق را ساییده‌شدن «منافع حیاتی» آمریکا تلقی می‌کنند. علاوه بر این‌ها، آمریکایی‌ها از «آزادی انتقال انرژی» به این معنی که اتفاقی خارج از چهارچوبِ مورد قبول غرب برای نفت نیفتد، به ‌عنوان یک مسأله‌ی حیاتی یادمی‌کنند و در واقع، حق حاکمیت کشورها بر این منبع را رد می‌کنند و از این طریق، استقلال کشورها را مخدوش می‌سازند.

از نظر آمریکایی‌ها «وقوع انقلاب در ایران» و «پیدایی یک جریان مقاومت در منطقه و ایجاد تغییر در موازنه‌ی امنیتیِ اسرائیل‌محور در منطقه»، دو اقدام اساسی ملت ایران در نادیده‌گرفتن منافع حیاتی آمریکا است. همچنین تحولات عمده‌ای که در منطقه با محوریت ایران رخ داده، از جمله پیروزی حزب‌الله لبنان و مقاومت فلسطین در برابر اسرائیل طی چند جنگ، روی کار آمدن یک دولت منتخب مردم در عراق و تزلزل در رژیم‌های وفادار غرب در کشورهایی همچون مصر، تونس، بحرین، یمن و عربستان، اقدامات بعدی ملت ایران در نادیده‌گرفتن منافع حیاتی آمریکا است. با این وصف، آن‌چه در مناقشات ۳۰ ساله بین دو کشور به ایران مربوط می‌شود نیز جنبه‌ای کاملاً حیاتی دارد و به‌هیچ‌وجه در عِداد یکی از موضوعات معمولی به حساب نمی‌آید تا هر فرد یا نهادی اجازه داشته باشد درباره‌ی آن تصمیم بگیرد.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif جنبه‌های هنجاری مناقشه ایران و آمریکا
نوع نگاه ایران و آمریکا به یکدیگر به‌مرور و در یک روند منطقی به «هنجار» تبدیل شده است. پس بحث پیرامون حُسن و قُبح «مذاکره» با آمریکا حتماً باید با لحاظ‌کردن این نکته توأم باشد. اگر مروری بر سابقه‌ی ادبیات حاکم بر انقلاب اسلامی داشته باشیم، درمی‌یابیم که این انقلاب از همان نقطه‌ی آغاز، خود را در آماج حملات آمریکا دیده و برای مواجهه‌ی با آن آماده است. حضرت امام خمینی رحمه‌الله در ۴ آبان ۱۳۴۳ و در سخنرانی تاریخی خود در مسجد اعظم قم، آمریکا را مهم‌ترین دشمن ملت ایران و نهضت اسلامی آن دانستند: «تمام گرفتاری‌های ما از این آمریکاست. آمریکا از انگلیس بدتر. انگلیس از آمریکا بدتر. شوروی از هر دو بدتر. همه از هم بدتر. همه از هم پلیدتر. اما امروز سر و کار ما با این خبیث‌هاست، با آمریکاست.» (صحیفه‌ی امام رحمه‌الله، جلد اول)
عدم مذاکره با آمریکا یک هنجار بین‌المللی نیز هست و ریشه‌ی آن در گسترش بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا و سیاست خارجی آن است. گزارش‌های مختلفی نشان می‌دهد که نفرت مردم شمال آفریقا و آسیای غربی -یعنی کشورهای اسلامی- از آمریکا در سال ۲۰۱۲ از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و به میانگین ۸۵ درصد رسیده است.

این خصومت آمریکا علیه انقلاب اسلامی و مردم ایران و واکنش خشمگینانه‌ی رهبری و مردم ایران به آمریکا، در طول زمان انباشته و نهادینه شده است. از یک ‌طرف برای ایرانی‌ها، آمریکایی‌ها کینه‌توزترین و فعال‌ترین دشمن تلقی شده‌اند و از سوی دیگر، برای مقامات آمریکایی هم ایران مهم‌ترین مشکل و دغدغه به حساب آمده است. همین یک ماه پیش، خانم کلینتون -وزیر خارجه‌ی سابق آمریکا- در آخرین روزهای مسئولیتش در پاسخ به سؤال یک شبکه‌ی تلویزیونی که پرسید در این چهار سال، مهم‌ترین دغدغه و درگیری‌تان چه بود؟ بلافاصله و بدون تأمل پاسخ داد: «ایران؛ ایران در این چهار سال یک روز هم از ذهن من کنار نرفته است.»

با این وصف، کاملاً آشکار است که پس از ۵۰ سال خصومت نهادینه‌شده، رابطه با آمریکا مقوله‌ای نیست که یک دولت از این طرف یا از آن طرف و یا یک جریان سیاسی در این ‌سو یا آن ‌سو قادر به حل و فصل آن باشد. از این‌ رو رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسئولین و جریانات سیاسی را از ورود به بحث مذاکره با آمریکا پرهیز داده و ورود به این موضوع را خلاف استقلال کشور، خلاف منافع و مصالح ملی و در نقطه‌ی مقابل نگرش‌ها و باورهای مردم ارزیابی کردند و گفتند: «امروز اگر کسانى بخواهند سلطه‌ى آمریکا را مجدداً در این کشور برقرار کنند، بخواهند از منافع ملى، از پیشرفت علمى، از حرکت مستقل صرف‌ نظر کنند براى خاطر رضایت آمریکا، ملت گریبان این‌ها را خواهد گرفت. بنده هم اگر بخواهم بر خلاف این حرکت عمومى و خواست عمومى حرکت کنم، ملت اعتراض خواهد کرد؛ معلوم است. همه‌ى مسئولین موظفند منافع ملى را رعایت کنند، استقلال ملى را رعایت کنند، آبروى ملت ایران را حفظ کنند.» (دیدار فرماندهان و جمعى از کارکنان ‌نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران‌؛ ۱۳۹۱/۱۱/۱۹)

مخالفت با مطامع آمریکا در ایران یک «هنجار» است، همان‌گونه که کوتاه‌نیامدن در برابر ایران در دستگاه هیئت حاکمه‌ی آمریکا یک هنجار است. از این‌ رو، قوانین ضد ایرانی در کنگره‌ی آمریکا نوعاً حتی بدون یک رأی مخالف به تصویب می‌رسد؛ همان‌گونه ‌که قوانین ضد آمریکایی در مجلس ایران نیز بدون مخالف تصویب می‌شود.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif بررسی هنجارها
وقتی که یک رویّه در کشوری به هنجار (NORM) تبدیل شود، در حکم «قانون مادر» است و در کشورها ارزشی همسنگ قانون اساسی می‌یابد؛ ‌همچنان‌که قانون اساسی در بسیاری کشورها چیزی جز این هنجارها نیست. هنجار یک قانون و اصل بنیادی است. بروس کوئن هنجار را «الگوی رفتاری مشترک» دانسته است. (ثلاثی۱۳۷۰)همچنین «هنجار هویت‌های بازیگران و اولویت‌شان را شکل می‌دهد.» (امیر محمدی بهراسمان:۱۳۹۱) سازه‌انگاران هنجار را مقدم بر منافع بازیگران دانسته‌اند و آثار آن را به دو بخش «تنظیمی» و «تکوینی» سرایت داده‌اند. به این معنی که هنجار علاوه بر تعریف و تنظیم منافع بازیگران، به اهداف نیز مشروعیت می‌دهد.

یکی از شاخص‌های جداکننده‌ی هنجار از غیر هنجار، «جامعه‌پذیری» است. جامعه‌پذیری یک فرایند پیوسته است و علاوه بر آن، می‌تواند همزمان در دو سطح بین‌المللی و داخلی در حال انجام باشد. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که پای یک هنجار به سیاست خارجی باز شود و ازقضا این نوع هنجارها «هویت‌ساز» باشد و به کشوری که آن را دارد، هویتی متمایز ببخشد. همچنین در صورتی که آن هنجار «سازنده» -یعنی روا و منطقی- باشد، این هویت متمایز، «ممتاز» نیز خواهد بود. با این وصف، «جامعه‌پذیری» در سطح بین‌المللی به معنی تبدیل‌شدن یک هنجار ملی به هنجار بین‌المللی است و لازمه‌ی آن، انعکاس آن هنجار در رفتار دیگر ملت‌ها و دولت‌ها است. جامعه‌پذیری در سطح ملی به معنی همراهی اعتقادی اکثریت مردم با یک اصل است. جامعه‌پذیری یک هنجار -چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی- و درجه‌ی این جامعه‌پذیری، میزان «توانایی» و «تأثیر» یک هنجار را مشخص می‌کند.
وقتی بحث از مذاکره می‌شود، باید نشانه‌هایی از «عدالت» در آن دیده شود. کمترین عدالت، عدالت در سخن است. یعنی بیان محترمانه‌ای از طرف مقابل وجود داشته باشد. اما وقتی در ادبیات طرف مقابل، هیچ نشانه‌ای از عدالت نباشد، واضح است که در عمل هم برخورد عادلانه‌ای صورت نمی‌گیرد.

در بحث جاری، «عدم مذاکره با آمریکا» یک هنجار است و از جامعه‌پذیری در دو سطح ملی و بین‌المللی برخوردار است. یعنی در سطح ملی، اکثریت قاطع مردم ایران، آمریکا را دشمن خود تلقی می‌کنند. یک پژوهش که در اردیبهشت‌ماه سال گذشته توسط مؤسسه‌ی «رند» -وابسته به دولت آمریکا- منتشر شده است، نشان می‌دهد که «اغلب سیاست‌های جمهوری اسلامی، از جمله ضدیت با منافع ایالات متحده‌ی آمریکا و تلاش برای دستیابی به توانمندی هسته‌ای غیر نظامی و احیاناً تسلیحات هسته‌ای، مورد حمایت بخش اعظم جامعه‌ی ایران قرار می‌گیرد.» این پژوهش -نظرسنجی- به سفارش وزیر دفاع آمریکا و در انیستیتوی تحقیقات دفاع ملی (رند) صورت گرفته و البته با ادبیات آمریکایی‌ها تنظیم شده است. حال آن‌که مردم ایران نه با منافع آمریکا، بلکه با سلطه‌ی آمریکا مخالفند و خواسته‌ی مردم ایران در مسئله‌ی انرژی هسته‌ای، استفاده از حقوق مسلّم خودشان است و نه تمنای تسلیحات کشتار جمعی. این نظرسنجی که پس از ۳۳ سال از پیروزی انقلاب و در زمان اوج فشارهای آمریکا تنظیم شده است، برای اثبات این ‌که «عدم مذاکره با آمریکا» یک هنجار ملی است، کفایت می‌کند.

در عین حال، عدم مذاکره با آمریکا یک هنجار بین‌المللی نیز هست و ریشه‌ی آن در گسترش بی‌اعتمادی نسبت به آمریکا و سیاست خارجی آن است. گزارش‌های مختلفی نشان می‌دهد که نفرت مردم شمال آفریقا و آسیای غربی -یعنی کشورهای اسلامی- از آمریکا در سال ۲۰۱۲ از رشد قابل توجهی برخوردار بوده و به میانگین ۸۵ درصد رسیده است. همان‌گونه که امروزه به‌آتش‌کشیدن پرچم آمریکا به یک پدیده‌ی روزانه در اکثر کشورهای این منطقه‌ی بزرگ تبدیل شده است. پس می‌توانیم بگوییم که عدم مذاکره با آمریکا یک هنجار بین‌المللی است و از جامعه‌پذیری در سطح بین‌المللی نیز برخوردار است.

عدم مذاکره با آمریکا در چنین شرایطی یک مزیت است که ازدست‌دادن آن، با منافع و مصالح ملی سازگاری ندارد. ایران می‌تواند با شعاری برخاسته از هنجار «عدم مذاکره»، پرچم یک جبهه‌ی گسترده‌ی مخالف آمریکا را در دست بگیرد که مردم آن درصدد تعریف تازه‌ای از هویت خود و در نتیجه، تعریف تازه‌ای از دوستان و دشمنان و سیاست‌های خود هستند و از مزایای آن در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی استفاده کند. درست به همین دلیل است که رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند: بحث مذاکره‌ی با آمریکا «قطبیت» ایران را مخدوش می‌کند: «این‌ها [آمریکایی‌ها] می‌خواهند با شایعه‌ی مذاکره‌ی جمهوری اسلامی، این‌طور وانمود کنند که در این مصاف، بالأخره قطب اسلامی شکست خورد و مجبور به عقب‌نشینی شد و قطب استکبار در این مصاف پیروز شد.»(خطبه‌های نماز جمعه؛ ۱۳۷۶/۱۰/۲۶)

علی‌رغم آن که متقابلاً «دشمنی با ایران» در آمریکا به یک هنجار تبدیل شده و ارتباطی با یک حزب یا زمانی خاص ندارد و آمریکایی‌ها برای دشمنی با ایران سالانه میلیاردها دلار هزینه می‌کنند، در عین حال، کم و بیش رؤسای جمهور و وزرای امور خارجه‌ی آمریکا در کنار و همزمان با تشدید دشمنی‌ها، از «آمادگی برای مذاکره با ایران» حرف زده‌اند. واقعاً چرا؟ آیا تلاش برای اسقاط نظام و تلاش برای مذاکره با ایران دو جنس یا دو کالای متفاوتند؟ یا این‌که هر دو همان‌گونه که از سوی افراد واحدی بیان و دنبال می‌شوند، هدف واحدی هم دارند؟ با نگاهی ساده‌بینانه به موضوع، ما خود را با دو کالای متفاوت، یکی پذیرفتنی و دیگری ناپسند مواجه می‌بینیم و در ادامه می‌گوییم از آن‌جا که دشمنی، بد و مذاکره بی‌ضرر است، بنابراین ما «مذاکره» را انتخاب می‌کنیم.
 

حال اگر اندکی ژرف به موضوع نگاه کنیم، درمی‌یابیم که مذاکره نیز بخشی از سازوکار دشمنی با ملت ایران است. چرا؟ چون آمریکا می‌داند که ملت ایران در مقابل سیاست‌های سلطه‌جویانه موضعی واحد دارد و ایالات متحده‌ را در کانون این‌گونه سیاست‌ها می‌داند. در این بین، بعضی از مقامات آمریکایی، آن هم زمانی که در شرایط نقل و انتقال قرار می‌گیرند، از تمایل به مذاکره با ایران حرف می‌زنند. اوباما در اولین نطق دور دوم ریاست‌جمهوری خود (چهارشنبه ۲۵ بهمن) بار دیگر از مذاکره و مزیت گفت‌وگو با ایران صحبت کرد و همان ‌زمان ایران را متهم کرد که درصدد دستیابی به تسلیحات هسته‌ای است. این نشان می‌دهد که در متن اعمال فشار و ایراد اتهام، مقوله‌ای به نام مذاکره نیز وجود دارد که برای جوربودن جنسشان مطرح می‌کنند. اگر اوباما یا وزیر خارجه‌‌ی او از لزوم اعمال فشار و تحریم و تهدید علیه یک دولت سخن بگوید و از آمادگی کشورش برای مذاکره حرف نزند، در این صورت مخاطب زیر بار تهدید علیه یک دولت مستقل نمی‌رود و آن را خلاف حقوق و عرف بین‌الملل می‌داند. اما زمانی که در کنار تهدید و تحریم، از مذاکره هم حرف می‌زند، مخاطب‌ها تهدید آمریکا علیه ایران و تحریم را منصفانه تلقی می‌کنند. البته مخاطبان تیزهوش در همان جامعه هم می‌دانند که «لفظ» مذاکره در برابر «عمل» تحریم و تهدید ارزشی ندارد.

http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif تخطئه‌ی گذشته‌ها
یکی از اهداف مذاکره، «تخطئه‌ی گذشته» است. وقتی یک ملت یا دولت در مواجهه با دولت دیگر از ادبیات سلبی -نفی اعتماد- استفاده می‌کند و خود را در این مواجهه عازم و جازم معرفی می‌کند و سپس پیش از آن‌که چیزی تغییر کرده باشد، از «مذاکره» حرف می‌زند، در عرف سیاسی، «عقبگرد» به حساب می‌آید. رهبری انقلاب، از حضرت امام رحمه‌الله تا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بارها فرموده‌اند که «ما با دشمن کنار نمی‌آییم و تسلیم دشمن نمی‌شویم.» سپس در سطح ملی نیز این به یک شاخص در پایداری انقلاب بر سر اهداف و اصول تبدیل شده است. بحث مذاکره با آمریکا در شرایطی که آمریکایی‌ها حتی به حداقل حقوق ملت ایران که مراوده‌ی آزاد با جهان خارج است، تن نمی‌دهند و با انواع فشارها سعی در محدودکردن مردم ایران دارند، در واقع غیر از آن‌که تسلیم‌شدن در برابر فشار تعبیر می‌شود، درستی راهِ رفته‌ی انقلاب را هم با علامت تردید و سؤال مواجه می‌سازد.
کلیپ صوتی «من انقلابی‌ام» را ازاینجا بشنوید

حضرت امام خمینی رحمه‌الله از چنین پیشامدی نگرانی جدی داشتند. از جمله ایشان در پیام سوم اسفند ۱۳۶۷ -مشهور بهمنشور روحانیت- فرموده‌اند: «نباید تحت تأثیر ترحم‌های بیجا و بی‌مورد نسبت به دشمنان خدا و مخالفین و متخلفین نظام، به گونه‌ای تبلیغ کنیم که احکام خدا و حدود الهی زیر سؤال بروند. من بعض از این موارد را نه‌تنها به سود کشور نمی‌دانم، که معتقدم دشمنان از آن بهره می‌برند.»(صحیفه‌ی امام رحمه‌الله، ۲۸۶:۲۱۹۰)

موقعیت‌ها و دستاوردهای یک «انقلاب بزرگ» نوعاً از طریق تحمل انواع فشارها و دادن هزاران قربانی حاصل می‌شود. چنان‌که در انقلاب اسلامی، هر موفقیتی توأم با نثار هزاران شهید بوده است. وقتی حتی پایمردی در حوزه‌ی علمی به فدیه و شهیدان بزرگی مثل دکتر علیمحمدی و دکتر شهریاری می‌انجامد، حساب بقیه‌ی موفقیت‌های سیاسی، امنیتی و فرهنگی کشور معلوم است. در همه‌ی این موفقیت‌ها، آن نیرویی که مخالفت علیه نظام را رهبری کرده، آمریکا بوده است. ما نباید اجازه بدهیم گذشته‌ی افتخارآمیز انقلاب و نظام زیر سؤال برود.
 
http://farsi.khamenei.ir/image/ver2/li_star_2.gif حسن نیت در مذاکره
مذاکره در صورتی از سوی یک دولت دنبال می‌شود که احتمال بدهد طرف مقابل او حاضر است منافع او را مدنظر قرار دهد و میز را بر اساس بازی «برد - برد» بچیند. اما اگر سوابق به گونه‌ای باشد که این احتمال به ‌کلی منتفی باشد، دلیلی برای مذاکره وجود ندارد. بعضی برای اینکه اثبات کنند با این وجود هم می‌توان به نتیجه‌بخش بودن مذاکره اعتماد کرد، مذاکرات چین و آمریکا را مثال می‌زنند.

روابط چین و آمریکا از زمان انقلاب چین در سال ۱۳۲۸ تا اواسط دهه‌ی ۱۳۵۰ قطع و تا حدودی خصمانه بود. در جریان مذاکرات صلح ویتنام – اسفند ۱۳۴۹ – زمینه‌هایی برای گفت‌وگو میان آمریکا و چین فراهم شد. چینی‌ها از این زمینه استقبال کردند و تیم ملی پینگ‌پنگ آمریکا را به پکن دعوت کردند که به همراه آنان چند دیپلمات نیز اعزام شدند. این مذاکرات که محرمانه بود به سفر محرمانه‌ی هنری کیسینجر، وزیر خارجه‌ی دولت ریچارد نیکسون انجامید و پس از آن، روابط رسمی پکن – واشنگتن آغاز گردید.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1391/13911128192eea88.jpg
کسانی که به الگوی «دیپلماسی پینگ‌پنگ» اشاره می‌کنند نوعاً از بیان این مطلب که مذاکرات آمریکا و چین پس از دگرگونی بزرگ در انقلاب چین و در واقع کنارگذاشتن اصول و مبانی اساسی انقلاب که در ابعاد داخلی «محوری کردن نقش کشاورزان و روستائیان» و در ابعاد خارجی «مقابله با امپریالیسم آمریکا» بود، روی داد. چین پس از قحطی سال‌های ۱۳۳۷ تا ۱۳۴۰ که به تلف‌شدن حدود ۳۸ میلیون چینی منجر گردید، اصول اقتصادی انقلاب مائو را کنار گذاشت و با انقلاب فرهنگی دهه‌ی ۱۳۴۵ تا ۱۳۵۵ داعیه‌ی اصلاح جهانی و مبارزه با نظام دوقطبی و به‌خصوص قطب امپریالیستی را کنار گذاشت و سرگرم اصلاح امور داخلی خود شد. درست در سال پایانی عقبگرد موسوم به انقلاب فرهنگی چین، آمریکایی‌ها راهی چین شده و پس از آنکه از تغییرات وسیع و بنیادی در چین مطمئن شدند، رابطه‌ی رسمی آغاز شد و در واقع چین به آمریکا پیوست.

وقتی بحث از مذاکره می‌شود، باید نشانه‌هایی از «عدالت» در آن دیده شود. کمترین عدالت، عدالت در سخن است. یعنی بیان محترمانه‌ای از طرف مقابل وجود داشته باشد. اما وقتی در ادبیات طرف مقابل، هیچ نشانه‌ای از عدالت نباشد، واضح است که در عمل هم برخورد عادلانه‌ای صورت نمی‌گیرد. اما اگر در عین اینکه ادبیات، گرایش به خشونت دارد، از مذاکره حرف زده می‌شود، حتماً عملیات فریبی پشت آن قرار دارد. رهبر معظم انقلاب اخیراً به این نکته اشاره داشتند: «مذاکره از روی حسن نیت با شرایط برابر میان دوطرفی که نمی‌خواهند به یکدیگر کلک بزنند معنا پیدا می‌کند. [اما] مذاکره برای مذاکره، مذاکره به‌صورت یک تاکتیک، مذاکره برای فروختن ژست ابرقدرتی بیشتر به دنیا، این مذاکره یک حرکت حیله‌گرانه است.» (دیدار فرماندهان و جمعى از کارکنان‌ نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران ‌۱۳۹۱/۱۱/۱۹)

جمهوری اسلامی - بر اساس آنچه در رهنمودهای امام و رهبری آمده است – مذاکره می‌کند، اما مذاکره بعد از آنکه ضمانتی برای حفظ مصالح کشور و آبروی انقلاب وجود داشته باشد. این ضمانت، آن است که طرف مقابل ابتدا مسائل بین دو کشور را به نقطه‌ی صفر برگرداند. نقطه‌ی صفر این است که تحریم و فشار برداشته شود، ادبیات ضد ایرانی اصلاح شود و تلاش و برنامه‌ریزی و اختصاص بودجه برای تغییر ایران متوقف شود. آنگاه زمان آغاز «حرکت» فرا می‌رسد. تا آن موقع مردم و مسئولان ایران باید بر اصول و مواضع منطقی و عادلانه‌ی کنونی پابرجا مانده و بر آن تأکید نمایند. مسلماً در چنین روندی دشمن چاره‌ای جز پذیرش حقوق ملت و دولت ایران ندارد.

منابع:
سخنان رهبر انقلاب در دیدار فرماندهان و جمعى از کارکنان‌ نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران ‌۱۳۹۱/۱۱/۱۹
سخنان رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه، ۱۳۷۶/۱۰/۲۶
سجادپور، سید محمد کاظم: (۱۳۹۰)
محمدی بهرآسمان، محمد امیر: (۱۳۹۱)
ثلاثی، محسن: (۱۳۷۱) «درآمدی بر جامعه‌شناسی» تهران، نشر توتیا
صحیفه‌ی امام رحمه‌الله، جلد ۲۱ مؤسسه‌ی تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٢:٠٢ ‎ب.ظ روز ۱ اسفند ۱۳٩۱