لزوم تحقیق درباره مرگ ستار بهشتی+آخرین خبر

    من ستار بهشتی را نمیشناختم و نمیدانم آیا اتهاماتی که به او وارد است ثابت شده بود یا نه و آیا دامنه این اتهامات چقدر است؛ اما مرگ او - به عنوان یک انسان - آن هم در مرحله بازجویی مرا متأسف و دلتنگ ساخت. به نظر میرسید بعد از کهریزک، دیگر چنین بازجویی ها و چنین بازداشتگاه هایی جمع شده باشد. مرگ هر کسی ولو دشمن مسلّم نظام در مراحل بازجویی و کشف حقیقت به دور از اصول انسانی و اسلامی است. من به عنوان یک روزنامه نگار جزء، از این واقعه مبهم ابراز تأسف میکنم و برای تسلی بازماندگان او و پیشگیری از تکرار موارد مشابه لازم میدانم کمیته ای درباره این اتفاق، تحقیق موسع کند و خاطیان احتمالی را محاکمه نماید. در این میان روشن است که رسانه های بیگانه، آشوب طلب، مغرض و معاند در حال بهره برداری های خود هستند که همین جا از مواضع نفرت انگیز آنان برائت میجویم ولی سوء استفاده رسانه ای آنان را مانع نوشتن درباره این واقعه نمیدانم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسن ابوترابی‌فرد، نایب رئیس مجلس ایران گفته است که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این موضوع را بررسی کرده و کمیته‌ای را برای "پیگیری" تشکیل داده است.

گزارش شده است که آقای ابوترابی این توضیح را در واکنش به نطق احمد توکلی، از نمایندگان تهران در مجلس ارائه کرد.

بنا بر این گزارش، آقای توکلی در نطق خود، از آنچه سکوت دستگاه قضایی نسبت به مرگ یک وبلاگ‌نویس در زندان خواند، انتقاد کرد و گفت: "به جای برخورد با رسانه‌ها و وبلاگ‌نویس‌ها، سراغ مسئولان فاسد یا متهم به فساد بروید."

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:٥٥ ‎ق.ظ روز ٢۱ آبان ۱۳٩۱

فرود اضطراری پهپاد صهیونیستی در غزه

یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی شب گذشته پس از  حمله نیروهای مقاومت فلسطین مجبور به فرود اضطراری در جنوب نوارغزه شد.
به گزارش مهر، براین اساس این پهپاد رژیم صهیونیستی در حال پرواز در ارتفاع کم  بر فراز مناطق شرقی خانیونس بود که با تیراندازی  نیروهای مقاومت مجبور به فرود اضطراری شد.
خاطرنشان می شود اخیرا یک فروند از پیشرفته ترین پهپادهای رژیم صهیونیستی در حال انجام ماموریت اطلاعاتی بر فراز کرانه باختری سقوط کرد.
  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ روز ٩ آبان ۱۳٩۱
تگ ها :

نماینده مجلس ایران: تصاویر مناطق ممنوعه اسرائیل را در اختیار داریم

یک نماینده مجلس ایران گفته است که تصاویر پهپاد یا هواپیمای بدون سرنشین ایرانی که حزب الله لبنان از آن برای تجسس در اسرائیل استفاده کرده، در اختیار ایران است.
اسماعیل کوثری، از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است: "این هواپیماها به صورت آنلاین تصاویر خود را ارسال می‌کنند و هم اکنون تصاویر مناطق ممنوعه اسرائیل در اختیار ما است."

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ٩ آبان ۱۳٩۱