درباره پدرم

پدر بنده هم‎سن آیت الله جنتی‎ست و دچار مرگ تدریجی شده است. از مؤمنان درخواست می‎شود برای راحتی وی دعا کنند تا برای پدرشان جبران کنم. ملحدان، زندیقان، نواصب، کفار حربی و بی‎خدایان، به هر نحوی که شایسته است دعا بفرمایند. مرسی.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٦:٢۸ ‎ب.ظ روز ٢٦ آذر ۱۳٩۱
تگ ها : مرگ تدریجی

دهنتو ببند! (گفت و شنود کیهان)

گفت: صادق صبا، مدیر بی بی سی فارسی به شهرام همایون مدیر یکی دیگر از شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب گفته است؛ دهانت را ببند و خفه شو!
گفتم: چرا؟! مگه چی شده که دوباره سگ و گربه به هم پریده اند؟!
گفت: شهرام همایون در شبکه ماهواره ای خود ده ها مورد از سوءاستفاده جنسی مدیر بی بی سی فارسی از ایرانیان فراری مذکر و مؤنث را با ذکر نام و مشخصات قربانیان فاش کرده و بی بی سی را ف...خانه وزارت خارجه انگلیس معرفی کرده بود. و حالا صادق صبا به او می گوید؛ تو هم از این نمونه ها داری که اگر دهانت را نبندی همه را فاش می کنم.
گفتم: تازه متوجه شدم که چرا به فتنه 88 می گویند «جنبش سبز»! منظورشان از «جنبش» را که بی بی سی نشان داده؛ حتما واژه «سبز» هم نکته انحرافی است!
گفت: بی بی سی که اینهمه دم از حقوق بشر می زند اولا؛ چرا خودش این بلا را بر سر ایرانیان فراری آورده است و ثانیا؛ اگر از شهرام همایون هم نمونه هایی دارد چرا دهانش را بسته و چیزی نگفته است؟!
گفتم: چه عرض کنم؟! یارو با یکی دعواش شده بود. با عصبانیت بهش گفت؛ مرتیکه! وقتی با من صحبت می کنی دهنتو ببند!

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:٠٧ ‎ق.ظ روز ٢٠ آذر ۱۳٩۱

آیت‌الله سیستانی: نمایش چهره پیامبر و ائمه در سینما و تلویزیون مانعی ندارد

آیت‌الله سید علی سیستانی از مراجع عظام تقلید در پاسخ به سئوالی در خصوص صورتگری و صحنه‌سازی از زندگی پیامبران و معصومین (علیهم السلام) نظر خود را در این زمینه اعلام کرد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله سیستانی، متن سئوال و پاسخ این مرجع تقلید به شرح ذیل است:

سؤال: صورتگری و یا صحنه سازی از زندگانی محمد (ص) و یا دیگر پیامبران گذشته و یا معصومین (علیهم السلام) و یا هر راز و رمز مقدس تاریخی و نشان دادن آنها بر پرده سینما و یا صفحه تلویزیون و یا تئاتر و غیره جایز است؟

جواب: اگر اصل حرمت و بزرگداشت آنان رعایت شود و شخصیت مقدّس آنان را در اذهان مردم خدشه دار نکند مانعی ندارد.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز ۱۳ آذر ۱۳٩۱