دیگ! (گفت و شنود کیهان)

گفت: مگر رئیس جمهور نباید بیشتر از همه قانون را رعایت کند؟ پس چرا همراه مشایی برای ثبت نام به وزارت کشور رفته و آشکارا برای کاندیداتوری او تبلیغ کرده است؟!
گفتم: ولی احمدی‌نژاد در پاسخ به همین سؤال گفته است «امروز مرخصی گرفته‌ام»!
گفت: یعنی دیروز، رئیس جمهور نبوده است؟!
گفتم: خواسته است بگوید قانون بی‌قانون! اصلا ایشان چند ماه است که برای تبلیغ مشایی در استان‌ها مرخصی گرفته و امور مردم را رها کرده است.
گفت: امان از چرب و شیرین دنیا که زیر دندان بعضی‌ها چه مزه‌ای کرده است!
گفتم: چه عرض کنم؟! شخصی از راه رسید و به همسرش گفت غذا را بیاور که خیلی گرسنه‌ام، همسرش دیگ غذا را سر‌سفره آورد و طرف می‌خورد وغر می‌زد. همسرش پرسید؛ غذا شور و بی‌مزه است؟! گفت؛ نه! پرسید؛ پس چرا غر می‌زنی؟ گفت؛ نفرات زیاد است! همسرش گفت؛ فقط من هستم و تو هستی و دیگ غذا و طرف گفت؛ بهتر آن بود که من باشم و دیگ!

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز ٢٢ اردیبهشت ۱۳٩٢

در ضرورت سفر بعض مخدّرات به لندن

یکم- اگر محمودمیرزای رییس الوزراء یک حسن داشته باشد - که یحتمل بیشتر دارد - آن این است که خیل ضخیمی از سیاسیون را دستخوش حسّ مزمن خودمکلف‌بینی ماژور نموده، به ابنیه وزارت داخلیه در شارع فاطمی کشانده تا برای الکسیون خردادماه اسم‎نویسی کنند. زادهم الله ریاسةً و وفّقهم علی الخدمة. لکن از قرار معلوم هیچ‎کس به قاعده محمودمیرزای خودمان طاقت کار شبانه‌روزی نداشته؛ نقل است که احیاناً وسط جلسات 10 ساعته، پادرهوا می‌شده با اماله سرم و چای‌نبات سر شوق می‌آمده، سه‌سوت به سفر استانی و آنگاه ونزوئلا می‌رفته و مادر مرحوم چاوز را تفقّد می‌کرده. رجای واثق هست که بعد از این نیز به محسنات خود ادامه داده، در جوامع علمی ضمن تدریس اصول ترافیک شهری از ایجاد ترافیک ذهنی حول مسائل رجعت و غیره پرهیز نموده، از کمند هر رقم اسفندیاری رها شده، اگر شیخ طریقت سالم و سدید می‌خواهد به این میرزا بفرماید فوراً تأمین خواهم کرد. اجرت آن به انضمام جزوه اورجینال چله‎نشینی شاد (اشانتیون) می‌کند 40 هزار چوق؛ قابلی ندارد؛ اقساط هم قبول است انشاء الله.

دویم- بازی می‌آیم نمی‌آیم آقایان، الیوم (شنبه) جمع شده، حنای بازی مذکور رنگ سدر و کافور خواهد شد. الیوم، اسامی رجال مکلّف مشخص شده، بی‌بی‌سی از سر بی‎سوژه‌گی به تعرّض به اطفال ادامه می‌دهد. پناه بر خدا.

سیم- طرق انکشاف سنگینی وظیفه ریاست جمهوری بر شانه‌های یک فرد مکلّف:

1- خواب دیدن. (منسوخ شده)

2- نظرسنجی؛ که به دو قسم معتبر و نامعتبر منقسم می‌شود: معتبر از طریق رفقا، همسایگان و تلفن عمه زری از کانادا؛ غیر معتبر از طریق سایت صافی شده سابق؛ از پریز درآمده فعلی.

3- استقبال مردم؛ مانند استقبال پرشور رعیت کوچه پنجم خیابان سلسبیل از "شیخ خودکردهٔ محصور" در ایام فتنه و جواب‌دادن نامبرده به احساسات مستقبلین که نیمی از آنان محافظین بعداً مرخص‌شده خودشان بودند حین حرکت به سمت درشکه تا آنجا که چاک مجاز زیر بغل قبای ایشان نمودار شد.

چهارم- آسیدعزت‌الله‎خان ضرغام‎الدولة رییس أرشد ما در تلفزیون گفته است احساس تکلیف‌کنندگان، حاجتی به صرف مبالغ نجومی برای اطعام موقّت و شب انتخاباتی مساکین و نصب پرتره‌های خود در شوارع ندارند؛ چراکه هرکدام 10 ساعة! می‌توانند در تلفزیون تبلیغ نمایند؛ وفقه الله علی توسیع الشبکات و ترفیع مواجب هذا المیرزا. خب پس مکلّفین لطفاً مخارج بادآورده را به منظور اطعام دائم فقرا و ابناء السبیل به کومیته امداد داده، رسید دریافت کنند بلکه صدقه سر رعیت بینوا، آراء، من‎حیث لایحتسب به سمت ایشان میل کند. 

پنجم- به فائزه‎خاتون هاشم‎السلطنة پیشنهاد می‌شود از حالا تا اعلان نتایج قطعی انتخابات و استقرار دولت تازه، جهت تعویض هوا به لندن رفته، در ساحل ابری رودخانه طایمز قدم زده؛ آنگاه سوار چرخ و فلک معظم آن بلد شده، با خواتین مظلوم بهایی و مجاهد! اختلاط نموده، کاچی پخته، تخمه شکسته و در برنامه تلفزیونی "بفرمایید شام" شرکت نمایند تا ما انتخاباتمان را  بسلامت اقامه نموده، هرآنکه را مردم می‌خواهند و نه ایشان می‌خواهد به کار گماشته، گره از کار خلق باز کرده، فی‌الجملة زندگی‌مان را بکنیم، آنوقت اگر دلشان دوباره هوای اوین کرد - که میدانیم کرده- رجعت بنمایند قدمشان روی تخم چشم این میرزا. مخارج طیّاره دوسر و تور کامل، از محل عواید جام دوچرخه‌سواری بانوان صددرصد قابل دفع است. 

ششم- شروط آمدن این میرزا در عرصه خطیر رئاست جمهوری:

1- آزادی جمیع محبوسین جرائم عمد و خطا منجمله سوزانندگان مساجد و عوابر بنوک و قاتلین مردم در سنة 88 که در حالت جنون دست به بزه آغشتند و نرمال نبودند؛ لذا قبل از اینکه بزهکار باشند بزهدیده‌اند و این به ضمیر ناخودآگاهشان در طفولیت برمیگردد که شاه در این مملکت بوده.

2- موافقت ششدانگ نظام با آمدن بنده. لازم به پرانتز است اگر پنج دانگ و یازده حبّه نظام راضی باشند هم قبول نیست. دور مرا خط بکشید. حالا البته خواست ملت بحث دیگری است که فعلاً نه لازم است نه تشخیص مصلحت که وارد جزئیات آن بشوم.

3- اعطای جمیع امور هام و غیرهام مملکت به اینجانب و درآمدن رئاست جمهور از حالت تدارکاتچی فیلسوف نظریه‎پرداز که جنود غیبی نمی‌گذارند سرش را بخاراند چه‎برسد به حکومتداری.

هفتم- اگر احیاناً عیال را به انضمام خود موقع ثبت‌نام برای ادای تکلیف ریاست جمهوری به وزارت داخلیه و سایر اماکن تبلیغی آوردید مبارک است؛ لیکن یک تجربه تلخ انتخاباتی می‌گوید این کار هرگز به صلاح مکلّفین نیست، عواقب دارد. اگر سخنان حکمت‌آمیزی چون "مردم لرستان داماد خود را ول نمی‌کنند به دیگری رأی بدهند" از آنان صادر شود و - خاکم بدهن- آشوب و حصر در پی داشته باشد چه می‌کنید؟ نکنید با مادر بچه‌ها همچین. بگذارید سیستم عیالواری، پخت و پز و بچه‌داری سالم بماند.

هشتم- می‌خواهید ریکورد مسافرت استانی را شکسته و خدمت کنید؟ مرحبا؛ رییس دبیرخانه عدم تعهد را می‌برید چکار؟ مگر ایشان به خلوت برای تفکّر درباره ایجاد کرسی نظریه‌پردازی در نهاد ریاست‌جمهوری و رسیدن به جمع‌بندی اولویت تمدن و مکتب ایران و اسلام و ایضاً بررسی روش مدیریتی انبیای اولوالعزم بر اساس مدل کارت امتیازی متوازن و سروکوال و نمونه‌گیری تصادفی ساده در دو سطح آمار توصیفی و استنباطی و مباحث مبتلابه دیگر احتیاج ندارد؟ بگذارید سیستم مملکتداری سالم بماند.

نهم- بین الهلالین، در برخی بلاد منجمله اصفهان و طهران، خدمت راستین را  شوراها و بلدیّه‌ها کردند، امید است انتخابات شوراها به محاق ریاست جمهوری نرود.

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ روز ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٢
تگ ها :

پیام تسلیت رهبر انقلاب برای درگذشت امیرحسین فردی

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت تأسفبار هنرمند و نویسنده متعهّد و مجاهد آقای امیرحسین فردی رحمة‌الله علیه را به همه اصحاب ادبیات و هنر انقلاب و به خانواده و بازماندگان و یاران همراه ایشان تسلیت عرض می‌کنم.

این هنرمند مؤمن و سخت‌کوش از پیشکسوتان عرصه فعالیت‌های ادبی دوران انقلاب و از بنیان‌گذاران هسته‌های جوانان هنرمند انقلابی و در شمار برجستگانی بود که نهال پرطراوت هنر انقلاب را در برابر دشمنان عنود و همراهان سست‌عنصر، با انگیزه و ایمان راسخ خویش پاسداری کردند و به شکوفایی و باروری امروز رساندند. رحمت خدا بر او و بر تلاش صادقانه‌اش.

سیدعلی خامنه‌ای

۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱۱:٥۳ ‎ق.ظ روز ٧ اردیبهشت ۱۳٩٢

عکس/ پوستر عجیب مشائی

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ٤:٥٦ ‎ب.ظ روز ٦ اردیبهشت ۱۳٩٢

پایان بزرگراه با احتیاط برانید ! (یادداشت روز کیهان)

     سفرهای استانی یکی از کارآمدترین برنامه های دولت نهم بود که در میان خدمات فراوان دوره اول ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد برجستگی و دستاوردهای مثال زدنی و تحول آفرین داشت. امروزه اما، اگرچه آقای رئیس جمهور اعلام کرده است که برای سرعت بخشیدن به پروژه های نیمه تمام و در ادامه خدمت رسانی به مردم، عازم سفرهای استانی شده است ولی آنچه در جریان سفرهای اخیر پررنگ تر از افتتاح این طرح و آن پروژه به چشم می خورد، هزینه کلان و نجومی از بیت المال برای تبلیغ انتخاباتی به نفع نامزد احتمالی حلقه انحرافی و در همان حال، تنش آفرینی و حاشیه سازی با حمله به دشمنان فرضی است و باز هم مثل همیشه، بی آن که برای اثبات ادعاهای خود هیچ سندی ارائه کند و یا از افراد و جریاناتی که مدعی است در مسیر خدمت رسانی ایشان سنگ اندازی می کنند، کمترین نام و نشان و مشخصاتی بر زبان آورد.
آقای احمدی نژاد ادعا می کند؛
«اگر طرح هدفمندی یارانه ها تا مرحله آخر انجام می شد قرار بود که هر فرد 250 هزارتومان یارانه نقدی دریافت کند که متاسفانه با مخالفت رو به رو شد و گفتند با این کار مردم را تنبل و پول را به بیکاران می دهید».
«اگر از جمعیت 75 میلیونی کشور 30 میلیون نفر آماده کار در اقتصاد فعال شوند و برای ساختن کشور کار کنند انقلابی اقتصادی برپا می شود».
«می گویند باهات برخورد می کنیم!... شما عددی نیستید در برابر ملت که بخواهید برخورد کنید... اگر گوشه ای از پرونده شما را بالا ببریم دیگر جایی در بین ملت نخواهید داشت»!
«برخی تصور می کنند وقتی انقلاب ایجاد و جمهوری اسلامی برپا شد دیگر کاری نمانده و همه چیز تمام شده است، در حالی که ما در ابتدای راه هستیم».
و ادعاهای دیگری از این دست که درباره آن گفتنی هایی هست؛
1- اظهارات یکسویه و ادعای عدالت خواهی جناب احمدی نژاد در حالی است که این روزها تورم و گرانی افسارگسیخته، امان بسیاری از مردم و مخصوصاً اقشار مستضعف و کم درآمد جامعه را بریده است و ایشان اگر در ادعای مردم دوستی خود صادق هستند- که انشاءالله باشند- به عنوان رئیس قوه اجرائیه وظیفه دارند تمامی تلاش خود را برای مقابله با گرانی و سامان دادن به شرایط اقتصادی کشور به کار گیرند و به جای سخنرانی های طولانی و یکسویه، برای مردم توضیح بدهند که در این زمینه چه اقدامی انجام داده اند؟!
آیا هزینه 50 میلیارد تومانی از بیت المال و از کیسه مردم مظلوم و مستضعف برای تبلیغات انتخاباتی آقای مشایی در استادیوم آزادی را می توان نمونه ای از عدالت خواهی آقای رئیس جمهور تلقی کرد؟! اجبار کارمندان دولت برای حضور در این مراسم و متوقف کردن وظایفی که آنان در قبال ملت دارند و... که جای خود دارد و فعلاً بماند!
ممکن است آقای احمدی نژاد ادعا کنند که مراسم استادیوم آزادی برای تبلیغ کاندیداتوری آقای مشایی نبوده و بفرمایند بهترین دلیل آن که ایشان در آن مراسم حضور نداشت! که در پاسخ باید گفت؛ آقای رئیس جمهور! یعنی حضرتعالی متوجه حضور مشایی در استادیوم نشده اید؟! چه کسی در محوطه زیر جایگاه به انتظار نشسته بود؟! و هنگامی که برخلاف انتظارتان از مراسم استقبال نشد ترجیح داده شد که آقای مشایی آفتابی نشود؟! حالا بحث برسر این بود که با توجه به آنهمه تبلیغات، غیبت مشایی چگونه قابل توجیه است؟! و آقای ملک زاده توضیح داد که بهتر است ایشان مخفیانه از استادیوم خارج شده و در مزار خانم عسل بدیعی حضور یابد و خبر آن نیز منتشر شود تا غیبت وی سؤال برانگیز نباشد! و این فقط یک نمونه کوچک! از هدر دادن بیت المال است و سؤال این است که آقای رئیس جمهور با آن ادعای غلیظ عدالت خواهی- که البته در دولت نهم واقعیت داشت- امروزه برای اقشار محروم و مستضعف جامعه که در تورم و گرانی افسارگسیخته دست و پا می زنند چه پاسخی دارند؟!
2- آقای احمدی نژاد این ترجیع بند را تکرار می کند که «می خواستیم با اجرای کامل طرح هدفمندی یارانه ها به هر نفر 250 هزار تومان بدهیم ولی نگذاشتند»! و به این پرسش ها پاسخ نمی دهند که قصد داشتید این مبلغ - در مجموع کلان- را از کدام منبع پرداخت کنید؟ چه کسانی مانع شدند؟ گفتنی است اجرای فاز اول هدفمندی یارانه ها دستاوردهای مهمی داشت که صرفه جویی در استفاده از حامل های انرژی از جمله آنها بود. ولی مگر قرار نبود درآمد حاصل از هدفمندی به حمایت از تولید اختصاص یابد؟ دولت حضرتعالی در این زمینه دست به چه اقدام قابل قبولی زد؟! تقریبا هیچ! و مگر شرط لازم و ضروری برای اجرای این طرح، لزوم چاره جویی و مهار تورم نبود؟ آیا حضرتعالی تورم را مهار فرمودید؟ و یا هر از چندگاه به یک حاشیه سازی روی آوردید؟ قرار بود توزیع یارانه ها در میان دهک های کم درآمد باشد ولی دولت محترم به توزیع ناعادلانه و مساوی در میان همه دهک ها پرداخت- بنابراین نفرمائید که از اقشار ثروتمند گرفتید و به اقشار مستضعف دادید!- از سوی دیگر، دولت در تأمین منابع یارانه های کنونی یعنی هر نفر 45 هزار تومان با چالش های جدی روبرو بوده و هست تا آنجا که سخن از کسری 20 هزار میلیارد تومانی در میان است و از سوی دیگر در شرایط کنونی وعده یارانه 250هزار تومانی علاوه بر آن که دور از واقعیت و فقط یک شعار دهن پرکن است متضمن آزادسازی انفجارگونه قیمت بنزین و برق و گاز وآب و... نیز هست و این به مفهوم تورم لجام گسیخته ای است که یارانه 600هزار تومانی هم از عهده آن برنمی آید و تورمی 200درصدی به دنبال دارد. آیا جناب رئیس جمهور از این واقعیات و محاسبات کارشناسانه خبر ندارند؟ اگر پاسخ منفی است که تأسف بار است و اگر پاسخ مثبت باشد، باید پرسید چرا صادقانه با افکار عمومی برخورد نمی فرمائید و با رویکرد انتخاباتی واقعیات را وارونه جلوه می دهید؟!
3- فرموده اند اگر جمعیت 30 میلیون نفری آماده به کار در اقتصاد فعال شوند، انقلابی اقتصادی برپا خواهد شد، که سخن قابل قبولی است ولی سؤال این است که مگر اشتغال آفرینی وظیفه دولت نیست؟ اگر هست- که هست- دولت محترم در این زمینه چه کرده است؟ و یا قرار بود چه بکنید که به قول حضرتعالی، عده ای مانع شده اند؟!
به عنوان مثال- و فقط یک نمونه- مگر همین آقای مشایی ایران دوست! در حالی که مردم کشورش به اشتغال آفرینی نیاز مبرم داشتند و جوانان متخصص و جویای کار از بیکاری رنج می بردند، در اردیبهشت ماه 87، برای ساخت 1000دستگاه ساختمان سرویس بهداشتی بین راهی با شرکت اسپانیایی «گینجرو بونو» وارد مذاکره نشده بود. و باز هم، مگر همین آقا که عقربه قطب نمای آقای رئیس جمهور همه جا به سوی ایشان نشانه می رود، میلیاردها تومان بیت المال را برای ساخت سالن های همایش کیش در اختیار چند ضد انقلاب فراری ساکن آمریکا نظیر «یحیی فیوضی» و دخترش «پانته آ» قرار نداد و در مقابل اعتراض کیهان اعلام کردند که آنها از ایرانیان عاشق کشورشان هستند! ولی آقای فیوضی طی مصاحبه ای در آمریکا گفت «وطن من آمریکاست، نه ایران»! و ده ها نمونه دیگر...
4- آقای رئیس جمهور می فرمایند «برخی تصور می کنند وقتی انقلاب ایجاد و جمهوری اسلامی برپا شد دیگر کاری نمانده است و همه چیز تمام شده است، در حالی که ما در ابتدای راه هستیم»! ایشان باز هم مانند همیشه توضیح نمی دهند چه کسی چنین ادعایی کرده است؟! ولی برای اطلاع جناب رئیس جمهور لازم به یادآوری است که این ادعا نیز از سوی جناب مشایی مطرح شده - که نوار صوتی و تصویری آن موجود است- ایشان می فرمایند:
«در سال 1357 انقلاب کردیم تا انقلاب اسلامی را صادر کنیم اما من اینجا عرض می کنم که دوران اسلام گرایی به پایان رسیده است(!) معنایش این نیست که اسلام گرایی وجود ندارد یا رو به نضج نیست، نه، اسلام هست اما دوره اش به پایان رسیده است. اکنون دوره اسب سواری تمام شده، اما اسب هست و سوارش هم هست»!
خب! جناب رئیس جمهور حالا چه می فرمائید؟!
5- آقای احمدی نژاد طی سخنانی در هفتکل می گوید «به من گفته اند که اگر زیاد حرف بزنی پدر تو را درمی آوریم»! و پاسخ می دهد «اگر گوشه ای از پرونده شما را بالا ببریم دیگر جایی در بین ملت نخواهید داشت»! که صرفنظر از ادبیات ناپسند ایشان باز هم باید پرسید؛
الف: چه کسانی چنین ادعایی کرده اند؟ اگر ادعای شما واقعی است- و با عرض پوزش- مانند ادعای شما درباره لیست کذایی 300 نفره مفسدان اقتصادی که هیچ وقت نشانه ای از آن ندادید، پوچ و بی پایه نیست، چرا نام و نشان آنها را اعلام نمی کنید؟! ممکن است بفرمایید از آنها می ترسید! که اولا؛ باید گفت ایران عزیز به رئیس جمهور ترسو نیازی ندارد. و ثانیا؛ شما که با حرارت می فرمایید ملت توی دهن آنها خواهد زد، دیگر از چه می ترسید؟!
ب: جناب رئیس جمهور! باز هم با عرض پوزش، تجربه 34 ساله انقلاب به ما آموخته است اینگونه ادعاها معمولا از سوی کسانی مطرح می شود که از افشای برخی مسائل پشت پرده خود نگران هستند! البته، انشاءالله که شما از آن دسته افراد نیستید، اگرچه هویت افشا شده برخی از اطرافیان حضرتعالی و حمایت بی چون و چرای شما از آنها تا حدودی علت نگرانی احتمالی شما را قابل فهم می کند! ولی تقصیر خودتان است که به آنها چسبیده اید!
ج: راستی اگر ادعای شما واقعیت دارد، چرا از آن برای «گروکشی» استفاده می کنید؟! و می فرمایید در صورتی که آنها- یعنی همان جریان مورد ادعای شما- علیه جنابعالی کاری بکنند، شما هم پرده ها را بالا می زنید! اگر اسناد شما صحت دارد دلیلی ندارد که آن اسناد را پنهان نگه دارید! ملک شخصی شما که نیست. متعلق به ملت است و باید پیگیری شود. ولی خودداری شما از انتشار آن تنها دو علت می تواند داشته باشد. اول؛ آن که بلوف زده اید و این ادعا نیز چیزی شبیه لیست کذایی مفسدان اقتصادی است! و دوم این که از افشاگری متقابل آنها نگران هستید! آیا دلیل دیگری هم می تواند وجود داشته باشد؟! خودتان بفرمائید.
6- آقای احمدی نژاد از فساد اقتصادی یک جریان و از جمله آشفته کردن بازار ارز از سوی آنان سخن گفته اند که علاوه بر پرسش های فوق الذکر درباره چرایی خودداری ایشان از ارائه نام و نشان آنها، این پرسش نیز مطرح است که مگر همین جناب مشایی با متهم اول فساد کلان و 3 هزار میلیارد تومانی بانکی دستکم دو ملاقات خصوصی در هتل لاله تهران نداشته است؟ چرا موضوع آن ملاقات ها را که با ذکر سند در دادگاه مطرح شده است فاش نمی کنید؟ چه کسانی با تزریق مبالغ کلان ارز به بازار، باعث آشفتگی بازار ارز شدند و مابه التفاوت آن را به کدام کیسه ریختند و اندوختند؟! و ده ها چرای دیگر از همین دست که بماند! و... آقای رئیس جمهور در ماه های آخر مسئولیت خود دستاوردهایتان را ضایع نکنید!
حسین شریعتمداری

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز ۳ اردیبهشت ۱۳٩٢

فیلم/ دستگیری دومین مظنون حادثه بمب‌گذاری ماراتن بوستون

از اینجا دانلود کنید: http://media.farsnews.com/media/uploaded/files/video/1392/01/31/13920131000562.flv

  
نویسنده : میرزا قلی‌خان راپورتچی ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱ اردیبهشت ۱۳٩٢
تگ ها :